Teatr lalek

Videograf
2017-11-10
2017-11-10
Literatura polska horror Bydgoszcz

Początek fajny, pomysł autora nieszablonowy. W połowie fascynacja książką wygasała, by pod koniec zgasnąć zupełnie. Jakby autor nie miał pomysłu na zakończenie. Zostało nieco niedosytu ale mimo to można spędzić czas przy tej książce. Takie połączenia kryminału z horrorem. Gdyby nie ta końcówka, byłoby ok.

Zupełnie niespodziewanie przeczytałam bardzo dobry horror. Wystarczająco ciekawy, wystarczająco wciągający i tajemniczy oraz nadmiernie krwawy i okrutny. Trochę czasu minęło zanim dotarło do mnie, że to horror jest, bo bez wcześniejszego rekonesansu wzięłam tę książkę do ręki. Myślałam, że czytam kryminał. Do czasu..... W warstwie obyczajowej i charakterystyce postaci wszystko mi się podobało, bo nic nie zgrzytało. Bardzo wiarygodni ludzie. Warstwa horrorowa też była w porządku. Łącznie ze świetnym zakończeniem. Cieszę się, że autorowi udało się uniknąć śmieszności, bo przy takiej tematyce łatwo o to. Polecam na letni wieczór przechodzący w noc, gdy cienie zaczynają tańczyć na ścianach i nie wiadomo skąd dochodzą do nas niepokojące dźwięki i zapach spalenizny. To pewnie gril u sąsiadów. Albo nie.😨

Bardzo drastyczna i realistyczna, trzymająca w napięciu. Zaskakujące zaskoczenie.
Lepiej pewnych przedmiotów nie dotykać 😜😁

Lepiej pewnych przedmiotów nie dotykać 😜😁

30/2021

30/2021

Książka według mnie pokazała zmarnowany potencjał autora. Piotr Borlik ma ogromny talent pisarski i potrafi poprowadzić akcję tak, by zaciekawić czytelnika. Jednak odnoszę wrażenie, że fantastyka nie jest jego mocną stroną. Z początku zapowiadało się nawet nieźle, ale zabrakło moim zdaniem konsekwencji wydarzeń, cała otoczka jest też mocno naciągana i słabo dopracowana. Za to bohaterowie są pokazani bardzo dokładnie i wyraźnie. Myślę, że przy innej tematyce i przy bardziej dopracowanym scenariuszu książki tego autora miały by ogromne powodzenie wśród czytelników.

"Teatr lalek"
Większość z Was zna autora pewnie z serii o Agacie Stec ("Boska proporcja"),ale ta książka jest inna, zupełnie inna i po jej przeczytaniu zastanawiam się dlaczego jest o niej tak cicho bo jest dobra! Przeczytałam ją bardzo szybko i nie dlatego, że ma tylko 320 kilka stron, lecz z racji jak bardzo wciągnęła mnie ta historia i to już od samego prologu! Nie jest to napewno lektura dla każdego bo wręcz ocieka krwią od początku do końca. W książce nie znajdziemy nudy i zbędnych przydługich opisów. Jest ona pełna nieprzewidywalnych sytuacji i myślę, że przy czytaniu nie jednemu z Was wyobraźnia będzie pracowała na pełnych obrotach 👍
Kupujcie, pożyczajcie jak wolicie ale zapiszcie sobie tytuł i sięgajcie po nią!

"Teatr lalek"

Kojarzyła mi się ta książka z horrorami Grahama Mastertona. Dobra akcja, na poziomie i z odpowiednim tempem. Konkretni bohaterowie, bez zbędnych pierdół i nic nie znaczących cech.Jednak momentami zachowanie bohaterów było nieco irracjonalne. Jest brutalnie- i to lubię! Chociaż opisy są naprawdę sugestywne i wśród niektórych mogą wywołać wręcz obrzydzenie.

Jako debiut całkiem mi się podoba. Zdecydowanie bardziej podobała mi się pierwsza część, potem tempo trochę siadło, ale koniec końców była to całkiem satysfakcjonująca lektura.

Jako debiut...

Ciekawa wartka akcja. Sceny przemocy opisane drastycznie ( u tego autora nie po raz pierwszy). Trochę fantazji i zakończenie otwarte. POLECAM dla czytelników lubiących makabryczne sceny.

Typowy horror w stylu Grahama Mastertona (co akurat dla mnie jest zaletą). Sceny przemocy napisane w sposób sugestywny i mogący u niektórych wywołać obrzydzenie. Postacie zarysowane konkretnie, bez wchodzenia w niepotrzebne szczegóły. Podoba mi się przedstawienie różnych punktów widzenia na te same rzeczy czy wydarzenia. Fajne jest też to, że wydawca zadbał, aby zdjęcie autora na czwartej stronie okładki było tematyczne zbieżne z treścią książki. Niby mała rzecz a cieszy. Nie do końca podoba mi się, że przez pierwsze 200 stron „Teatr lalek” jest właściwie kryminałem przerywanym od czasu do czasu brutalnymi scenami. Preferuję, kiedy w horrorach nadnaturalne elementy pojawiają się trochę szybciej. Sama zagadka też nie jest specjalnie złożona. Oceniam „Teatr lalek” na mocne 6/10. Naprawdę przyzwoity horror i zarazem solidny debiut. Z chęcią przeczytam jakieś inne książki autora, bo „Teatr lalek” udowadnia, że potrafi on pisać całkiem niezłą literaturę rozrywkową.

Widać dużo inspirację Lovecraftem i jego sztandarowym dziełem.

Główny bohater jest protoplastą Artura Kamińskiego z Trylogii o Agacie Stec.

Ciekawa, wartka akcja. IMO to nie powieść grozy tylko dobry kryminał z dreszczykiem.

Zakończenie niby otwarte niby zamknięte prosi się aż o Teatr Lalek 2.

Dla fanów Lovecrafta rekomenduję do przeczytania.

Widać dużo inspirację Lovecraftem i jego sztandarowym dziełem.

Główny bohater jest protoplastą Artura Kamińskiego z Trylogii o Agacie Stec.

Zakończenie niby otwarte niby zamknięte prosi się aż o Teatr Lalek 2.

Dla fanów Lovecrafta rekomenduję do przeczytania.

• Horror
  • 2017

Dodaj cytat z książki Teatr lalek