Kulinarne Pojedynki - Shokugeki no Souma #3

Tłumaczenie: Beata Trojnar
Cykl: Kulinarne Pojedynki (tom 3)
Wydawnictwo: Waneko
Shokugeki no Souma
komiksy
Avlinn

Czas na piekielny obóz! Napięcie rośnie, gdy wisi nad tobą groźba niezaliczenia zadania, srogiej oceny absolwentów, a nawet wyrzucenia ze szkoły! Czy przyszłość Soumy leży w rękach jednego z wychowanków akademii?

źródło opisu: waneko.pl

źródło okładki: waneko.pl

Wkp | 2017-11-15
Przeczytana: 14 listopada 2017

PIEKIELNA KUCHNIA

Ledwie zaczęła się nauka, a już na bohaterów czeka nie lada wyzwanie. Szkolna tradycja, tak zwany piekielny obóz, ma odrzucić kolejnych uczniów, zrobić wielka czystkę i udowodnić do czego nadają się najlepsi z nich. Zaczyna się wielka walka o wszystko!

Chociaż niemalże wszyscy uczniowie drżą na myśl o piekielnym obozie, Souma jak zwykle podchodzi do wszystkiego na luzie. Niestety nawet jego czeka ciężkie wyzwanie. Już na „dobry” początek młodzi kucharze mają za zadanie ugotować potrawę tylko z tego, co znajdą na terenie akademii – jeśli wyjdą w poszukiwaniu produktów za płot, zostaną zdyskwalifikowani; jeśli nie ugotują znakomitego posiłku, także pożegnają się ze szkołą. Mało? Pewien ambitny uczeń wyzywa Soumę na pojedynek, więc ich dania będą oceniane także pod tym kątem. Obaj są znakomitymi kucharzami, obaj mają wielkie doświadczenie i myślą nieszablonowo. Szykuje się niezwykłe kulinarne starcie!
Ale to, oczywiście, dopiero początek! Uczniowie na obozie nie...

Bukku-recenzje | 2017-10-28
Na półkach: Manga, Przeczytane
Przeczytana: 28 października 2017

Długo czekałam, by mieć możliwość zrecenzować dwóch następnych tomów przepysznej mangi "Kulinarne Pojedynki".

Tradycją Akademii Tootsuki jest obóz kulinarny dla pierwszoklasistów. Souma, razem ze swoimi przyjaciółmi nie spodziewali się jednak to co ich spotkało. To nie będzie klasyczny obóz poznawczy. To ciąg dalszy walki o przetrwanie w Akademii. Uczniowie mają za zadanie przez kilka następnych dni gotować w jednym z najlepszych hoteli, który dla nich, przez ten czas, zamienia się w dosłownie ring kulinarny. Ich egzaminatorami mają być absolwenci, którzy ukończyli Akademię, kilka lat wcześniej. Są to bezwzględni mistrzowie gastronomii, którzy nie chodzą na kompromisy. Nie znają litości - no może prócz Hinako Inui, która jest bardzo specyficzną osobą. Jak poradzi sobie grupa przyjaciół? Kto będzie musiał oddać fartuch?

To co mi się, osobiście spodobało to fakt, że w następnych tomach, bliżej poznajemy przyjaciół Soumy. W tych poznajemy Tadokoro - dziewczynę, która z całej grupy,...

DevilAnt | 2018-01-29
olaa124 | 2018-01-24