No Game No Life 1

Tłumaczenie: Magdalena Rokita
Cykl: No Game No Life (tom 1)
Wydawnictwo: Waneko
ノーゲーム・ノーライフ
manga, fantasy, przygodowa, tajemnice
komiksy
dehira

Shiro i Sora to rodzeństwo NEET-ów. Są genialnymi graczami, o których krążą miejskie legendy. Rzeczywistość nazywają "gównianą grą". Pewnego dnia tajemniczy bóg przenosi ich do do swojego świata, gdzie wszelkie sprawy rozstrzyga się przy pomocy rozmaitych gier. Czy młodzi, zesłani do innej czasoprzestrzeni, zdołają się w niej odnaleźć? Czy starczy im zdolności, by stać się obrońcami ludzkiej rasy?

źródło opisu: Waneko, 2015

źródło okładki: http://waneko.pl

CadillacHarry | 2018-07-30

Do przeczytania jednego tomu zachęciło mnie anime i ładne wydanie tej light novel,ale się zawiodłem. Nie jestem fanem gatunku ecchi,a niestety w tej książce jest tego o wiele za dużo. Szkoda, bo postarali się z samym wydaniem od strony okładki. ładne kolory itd. Mam nadzieję, ze inne light novelki sa od tego wolne.

32Polak | 2018-06-10

Historia tej mangi należy do jednych z moich ulubionych, ale sposób, w jaki została przedstawiona, jest kary godny. Zachowanie niektórych postaci jest okropne, a w Polsce aż niedopuszczalne.

Jest to jeden z niewielu przypadków, gdzie anime spodobała mi się bardziej, niż manga.

Hicarrie | 2016-07-25

Wspaniała kreska, dobry pomysł na historię :) Zrealizowany zresztą doskonale. Trochę przeszkadzało mi ecchi, ale to niewielka wada. Fanfic musi być :3

Bloody Thoughts | 2016-07-08
Na półkach: Przeczytane, 3⭐, 2016, Manga
Przeczytana: 08 lipca 2016

Pomysł niezły, lecz i tak nie dla mnie. Poza tym sceny seksualne oraz kazirodztwo w niczym tu nie pomogły, wręcz przeciwnie.

xvalerie | 2016-01-16
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Manga, 2015
Przeczytana: 24 grudnia 2015

Nienawidzę tego w mangach - z bardzo dobrego, interesującego pomysłu tworzą pozycję dla napalonych nastolatków, przedstawiając niemające sensu sceny (Steph, dlaczego nagle byłaś cała rozpalona?), żeby tylko lepiej sprzedać mangę. Tragedia.

PolishPopkulturę | 2015-10-16

Ta manga jest po prostu obrzydliwa. Nie podoba mi się fetyszyzowanie jedenastoletniej dziewczynki, nie podobają mi się kazirodcze podteksty. Nie wiem, jakim cudem ta szmira została u nas wydana, ale na fali popularności anime pewnie sprzedaje się całkiem nieźle. Dobrze, że wydawnictwo umieściło znaczek "plus 18" na okładce, ale w dobie księgarni internetowych i allegro, boję się pomyśleć, ilu niepełnoletnich dostało tę pozycję w swoje ręce.

Więcej o komiksach piszę na fb.com/polishpopkulture

Kosz_z_Książkami | 2015-09-27

No Game No Life – wstęp do historii niezwykłego rodzeństwa

Niedawno w Polsce ukazał się pierwszy tom mangi „No Game No Life”, pomimo iż anime nie należało do jakiś wybitnych z przyjemnością sięgnęłam po mangową adaptację historii, mając nadzieję, że spodoba mi się nieco bardziej. Niestety to co nie zachwyciło mnie w anime tutaj uderzyło we mnie ze zdwojoną mocą.

Sora i Shiro to dość nietypowe rodzeństwo, genialni gracze o błyskotliwych umysłach, niestety kompletnie nieprzystosowani do życia wśród innych ludzi. Zamknięci w swoich czterech ścianach nie widzą sensu w świecie w którym przyszło im żyć, nazywając go wyjątkowo „gównianą grą”. Nic dziwnego gdy za sprawą boga Teta, przenoszą się do świata gdzie wszystkie spory i konflikty rozstrzyga się za pomocą gier czują się jakby nareszcie znaleźli się tam gdzie pasują i ani myślą o powrocie. Co wyniknie z ich pobytu w niezwykłym świecie? Na odpowiedź na to pytanie przyjdzie nam niestety zaczekać do kolejnych tomów mangi.

...