Ookami Kodomo no Ame to Yuki
komiksy
Anna

Studentka Hana spotyka chłopaka, który okazuje się potomkiem japońskiego wilka. Historia wydaje się jak z bajki: para zakochuje się w sobie i wkrótce przychodzą na świat dzieci - Yuki i Ame. Jednak los bywa przewrotny...

źródło opisu: www.waneko.com.pl

źródło okładki: www.waneko.com.pl

Wkp | 2018-03-22
Przeczytana: 17 marca 2018

SAMOTNA MATKA I SZCZENIĘTA

Zanim uznacie, że pomysł na tę mangę jest dziwny, dajcie jej szansę. I nie bójcie się, to nie jest drugi „Zmierzch”, choć miłość zwyczajnej dziewczyny i wilkołaka może brzmieć, jak kolejny łzawy kicz dla nastolatek bez wyrobionego gustu. „Wilcze dzieci” to autentycznie poruszająca, ciepła, ale i cierpka opowieść o miłości, wolności i rodzicielstwie, w której elementy fantastyczne tylko podkreślają resztę, nie dominując nad nią.

Hana jest studentką, jedną z wielu zwyczajnych dziewczyn; od innych różni ją pogodne usposobienie. Pewnego dnia spotyka jego, przystojnego chłopaka, który wprawdzie nie jest jednym z uczniów, jednak uczęszcza na wykłady. Hana proponuje mu by korzystał z jej podręcznika, w końcu zbliża się do niego, a wkrótce przyłapuje się na tym, że nie potrafi przestać o nim myśleć. On też nie jest obojętny wobec niej, zaczynają się spotykać, ale wtedy chłopak wyznaje jej swoją największą tajemnicę: nie jest człowiekiem. A przynajmniej nie do...

Kasiag | 2019-03-08
Przeczytana: 08 marca 2019

Oto doskonały dowód na to, że nawet przy użyciu tak niewielu słów można stworzyć poruszajacą i wzruszającą historię.
Siła przekazu tej niezwykłej mangi tkwi w rysunku, w poszczególnych kadrach, uchwyconych emocjach, które mówią o wiele więcej niż słowa.

I mimo, że pomysł wydaje się być rodem z fantastyki, dla mnie jest to zdecydowanie realna historia o sile miłości, o braku akceptacji, o cichej, ale i nieustajacej walce matki o szczęście dzieci.

Piękna i wzruszająca opowieść.
Z ogromną przyjemnością przeczytam jej dalszy ciąg.

Paulina | 2017-03-04
Przeczytana: 28 lutego 2017

Kogo bym się nie zapytała spośród moich znajomych, wszystkie mangi kojarzą im się z przemocą lub „napompowanymi lalami”. Jakże złudne pojęcia mają o tej części rynku wydawniczego. Ile razy od nich usłyszałam, że to tylko dobre dla dzieci, a nie dla dorosłej kobiety. Czasami już wolę przemilczeć pewne sprawy, bo ignorantów wcale nie brakuje, ale „Wilcze dzieci” pokazują, jak bardzo się mylą. Ich zdanie, ich sprawa, ale może choć niektórzy zmienią swój punkt postrzegania pewnych rzeczy. W końcu trzeba być otwartym na nowości w naszym życiu.

Historia niczym z bajki, studentka Hana poznaje chłopaka, który skrywa w sobie pewną tajemnicę. Chłopak jest potomkiem japońskiego wilka, ale ona nie ucieka z krzykiem. Para zakochuje się w sobie, a także powiększa im się rodzina. Na świat przychodzi dwoje dzieci – Yuki, Ame.
Czy ta historia ma szczęśliwe zakończenie?
Przecież los tak bardzo lubi płatać figle…

To niezwykle ciepła i poruszająca historia o matce i jej dzieciach. Tytuł pełen...

Koszmar | 2015-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2015

Na swój sposób nadal urocze, miła dla oka kreska i świetna historia ale w starciu z anime wypada nieco skrótowo. Szkoda, że autorzy nie zdecydowali się na więcej niż 3 tomy bo już po pierwszym widać, że akcja posuwa się w zatrważającym tempie gubiąc kilka wątków i zacnych scen z oryginału. Mimo wszystko jedna z ciekawszych nowych serii.

aAtlanta | 2016-06-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016, Manga
Przeczytana: 27 lutego 2016

Manga, która jest niecodzienna. Bardzo mało opowieści są związane ze wsią. Najczęściej dzieją się w zatłoczony Tokio. Historia kobiety, której mąż był wilkiem i niespodziewanie zginął. Kobiety, która w młodym wieku musiała poradzić sobie całkiem sama z dwójką dzieci. W pierwszym tomie poznajemy bohaterów i jak to się zaczęło. Intrygująca i zabawna. Taka właśnie jest Waneko!

Na razie mogę dac tylko 5, co nie zmienia faktu, iż chciałabym zobaczyć jak to się potoczyło.

Leania112 | 2015-10-11
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Mangi, 2015 r.
Przeczytana: 11 października 2015

Piękne rysunki,przejrzyste. Całość bardzo ładna i świetnie poprowadzona. Polecam jak najbardziej ^^

Kosz_z_Książkami | 2015-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

Ona zwykła studentka, on tajemniczy nieznajomy. Między bohaterami rodzi się uczucie, a czytelnikowi wydaje się, że oto do jego rąk trafił kolejny przeciętny romans. Nic bardziej mylnego! Kiełkujące uczucie szybko zostaje wystawione na próbę, gdy okazuje się, że mężczyzna jest potomkiem japońskiego wilka. Czy dwójce młodych ludzi uda się pogodzić wilczą i ludzką naturę i założyć szczęśliwą rodzinę? Zapraszam do lektury wyjątkowej mangi, która z pewnością na długo zagości w Waszych sercach.

Wilcze dzieci z początku wydają się historią jak z bajki. Hana, młoda studentka, na jednym z wykładów poznaje skrytego mężczyznę. Szybko okazuje się, że nasi bohaterowie coś do siebie czują, a każde kolejne spotkanie tylko utwierdza ich w przekonaniu, że zostali dla siebie stworzeni. Mężczyzna decyduje się wyjawić głęboko skrywany sekret i pokazać Hanie swoją prawdziwą twarz. Jest on bowiem potomkiem japońskiego wilka, gatunku, który wymarł sprzed około stu lat. Nic jednak nie jest w stanie...

książek: 2069
Monika | 2015-10-01
Przeczytana: sierpień 2015

Każdy z nas skrywa tajemnice. Jedne są duże, wstydliwe a inne malutkie i drobne. Wyobraźcie sobie jednak, że poznajecie młodego chłopaka, która nosi ciężar takiej tajemnicy. Jest zamknięty, wyizolowany – ogólnie, ciężko zwrócić się do niego i uzyskać jakąkolwiek odpowiedź. Trzyma się z daleka, unika kontaktu. Mimo to, nie potrafisz przejść obok zupełnie obojętnie. Małymi kroczkami zbliżacie się i… tajemnica przestaje być tajemnicą.

Tak rozpoczyna się historia opisana w „Wilczych dzieciach” Mamoru Hosoda i Yuu, o której to będę dziś Wam opowiadać z wielką przyjemnością.

Trudna sztuka wychowywania

Przypadek (a może przeznaczenie?) sprawia, że Hana – pilna studentka pierwszego roku, zwraca uwagę na młodego, cichego chłopaka. Przypadek (przeznaczenie!) sprawia, że zakochują się w sobie. Zakochują bez pamięci. Z wdzięcznością i szacunkiem. Ona koi jego wieczną samotność, on obdarza ją wielką czułością. Któregoś, mrocznego i zimnego wieczoru dzieli się z nią największą swoją...

MonimePL | 2018-10-03
Na półkach: Manga, Dla dzieci, Przeczytane

Hana podczas jednego z wykładów na uczelni poznaje mężczyznę, który ją niesamowicie intryguje. Od rozmowy do rozmowy i zaczyna kwitnąć pomiędzy nimi uczucie, które jest na tyle dojrzałe, że zaczynają tworzyć rodzinę. Najpierw rodzi się im córka, którą nazywają Yuki, a rok później syn Ame. Jednak życie rodziny nie jest do końca tak normalne jak innych mieszkańców miasta: zarówno ojciec jak i dzieci skrywają przed światem sekret – w są oni potomkami wilków. Powoduje to niestety sporo problemów takich jak rezygnacja z opieki zdrowotnej czy choćby osamotnienie, szczególnie po śmierci męża Hany. Od tego momentu kobieta nie tylko musi zrezygnować z nauki i pracy, ale także zmierzyć się z innością jej dzieci, które potrafią obszczekać psa w parku, wyć w środku nocy do księżyca czy polować na małe zwierzątka. Kim tak naprawdę są Ame i Yuki: wilkami czy ludźmi? I czy uda się im całą rodziną mieszkać w wielkim mieście?
Więcej na http://www.monime.pl/wilcze-dzieci-tom-1/

Gosia | 2015-08-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, Manga, 2015, 2016
Przeczytana: 11 sierpnia 2015

~28.08.2018

Jestem niesamowicie wdzięczna Waneko za wydanie tej mangi w Polsce. Wyróżnia się dużym formatem, dobrym tłumaczeniem, przepiękną grafiką i kolorowymi stronami. Seria jest utrzymana w niezwykle uroczym klimacie, idealnie wpisującym się w moje gusta :). Planuję najpierw zapoznać się z wersją komiksową, a dopiero później obejrzeć film. Gorąco polecam lektuę! :)