Lolek

Okładka książki Lolek Adam Wajrak
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Lolek
Adam Wajrak Wydawnictwo: Agora opowieści dla młodszych dzieci

Okładka książki Wszystkie kolory świata Mariusz Andryszczyk, Anita Andrzejewska, Justyna Bednarek, Paweł Beręsewicz, Katarzyna Bogucka, Aleksandra Cieślak, Maria Dek, Emilia Dziubak, Joanna Fabicka, Barbara Gawryluk, Andrzej Marek Grabowski, Monika Hanulak, Cezary Harasimowicz, Joanna Jagiełło, Jona Jung, Roksana Jędrzejewska-Wróbel, Grzegorz Kasdepke, Marta Kisiel, Barbara Kosmowska, Katarzyna Kołodziej, Agata Królak, Igor Kubik, Marta Kurczewska, Grażka Lange, Joanna Olech, Anna Onichimowska, Paweł Pawlak, Andrzej Pilichowski-Ragno, Adam Pękalski, Jola Richter-Magnuszewska, Grażyna Rigall, Joanna Rudniańska, Joanna Rusinek, Michał Rusinek, Katarzyna Ryrych, Piotr Socha, Zofia Stanecka, Przemek Staroń, Marcin Szczygielski, Marianna Sztyma, Adam Wajrak, Anna Wielbut, Rafał Witek, Daniel de Latour
Ocena 7,4
Wszystkie kolo... Mariusz Andryszczyk...
Okładka książki Ptaki Puszczy Białowieskiej. Opowieści o mieszkańcach niezwykłego lasu Adam Wajrak, Adam Zbyryt
Ocena 8,7
Ptaki Puszczy ... Adam Wajrak, Adam Z...
Okładka książki Nadzieja Joanna Bator, Waldemar Bawołek, Grzegorz Bogdał, Katarzyna Boni, Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Julia Fiedorczuk, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Joanna Gierak-Onoszko, Mikołaj Grynberg, Magdalena Grzebałkowska, Ignacy Karpowicz, Urszula Kozioł, Hanna Krall, Małgorzata Lebda, Ewa Lipska, Jarosław Mikołajewski, Andrzej Muszyński, Wiesław Myśliwski, Jacek Napiórkowski, Łukasz Orbitowski, Magdalena Parys, Grażyna Plebanek, Małgorzata Rejmer, Paweł Piotr Reszka, Agata Romaniuk, Paweł Sajewicz, Jerzy Sosnowski, Filip Springer, Andrzej Stasiuk, Juliusz Strachota, Ziemowit Szczerek, Mariusz Szczygieł, Dominika Słowik, Olga Tokarczuk, Przemysław Truściński, Grzegorz Uzdański, Krzysztof Varga, Adam Wajrak, Ilona Wiśniewska, Aleksandra Zielińska
Ocena 6,9
Nadzieja Joanna Bator, Walde...
Okładka książki Europa. Opowieści podróżne Anna Arno, Dorota Chojnowska, Piotr Jagielski, Jarosław Klejnocki, Marcin Kydryński, Robert Makłowicz, Jarosław Mikołajewski, Katarzyna Nizinkiewicz, Marek Pernal, Małgorzata Rejmer, Michał Rusinek, Andrzej Stasiuk, Witold Szabłowski, Krzysztof Varga, Adam Wajrak, Paulina Wilk
Ocena 6,5
Europa. Opowie... Anna Arno, Dorota C...

Okładka książki Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek Francesca Cavallo, Elena Favilli
Ocena 7,3
Opowieści na d... Francesca Cavallo, ...
Okładka książki Historia Mademoiselle Oiseau Lovisa Burfitt, Andrea de La Barre de Nanteuil
Ocena 6,9
Historia Madem... Lovisa Burfitt, And...

Fajna książka, ale na początkowych stronach była smutna, tak to to jest bardzo fajna książka👍🐶🐕✨ Polecam.

Wiek: 8+, ew. 7+. Początek brutalny, ale przekaz sensowny.

Wiek: 8+, ew. 7+. Początek brutalny, ale przekaz sensowny.

mądra, empatyczna, wzruszająca bajka.

mądra, empatyczna, wzruszająca bajka.

Na półkach: , , , , , , , ,

fajna fabuła jak minecraft i roblox :)

fajna fabuła jak minecraft i roblox :)

Książka z gatunku takich gdzie mogłam w ciemno założyć że będą łzy wzruszenia . I były. Bardzo prosta i smutna historia psa Lolka, ale co ważne ze szczęśliwym zakończeniem. Książka pięknie wydana, duża czcionka, twarda oprawa, ładne ilustracje

Historię Lolka, który jeszcze nie był Lolkiem poznajemy gdy piesek trafia do swoich pierwszych właścicieli. Niestety nie jest tam dobrze traktowany. Niektóre opisy zastanawiały mnie, czy na pewno książka jest skierowana do dzieci, bo córka czytając (prawie 9 lat) miała strach/łzy w oczach.
Piesek ucieka od ludzi by znaleźć finalnie swojego człowieka i stać się tytułowym Lolkiem.
Jest to historia pełna miłości, empatii, wzruszenia.

Uwielbiam literaturę dziecięcą. Ma ona w sobie ogrom magii i dodaje skrzydeł. Jest stworzona z myślą o najmłodszych, ale to Ci, którzy ją czytają swoim pociechom, odczuwają wzruszenie i piękno dziecięcej wyobraźni. Czytając te książki, na nowo można poczuć się beztroskim dzieckiem, którym przecież jest się przez całe życie.

„Lolka” pokochałam, jako rodzic, całym swoim sercem. Jest to bardzo wartościowa pozycja, która pokazuje jak ważne jest, by dbać o zwierzęta, które czują i boją się tak samo jak ludzie. Dzięki niej, takie pojęcia jak wyrozumiałość, współczucie, bezinteresowna pomoc, staną się mottem życiowym. „Lolek” pokazuje czym jest odpowiedzialność i jak łatwo jest stracić zaufanie, którego budowanie od podstaw staje się nie lada wyzwaniem.

Adam Wajrak stworzył psa Lolka, którego naprawdę pokochacie. Ma on ogromne serce i strasznie obawia się zmian. Pragnie kochać ludzi, mieć ich obok siebie, jednocześnie obawiając się, że zostanie zraniony i odtrącony. Nie bez przyczyny odczuwa takie niepokoje. Swoje już przeszedł, a przeszłość ewidentnie nie daje tej psinie o sobie zapomnieć. Powoli, krok po kroku musi stworzyć w swoim sercu fundament, jakim jest zaufanie. Muszą pomóc mu w tym wspaniali ludzie, którzy staną na wysokości zadania, by powolutku dodać Lolkowi skrzydeł.

Przygotujcie się na wzruszenie i naprawdę piękną historię ze sporą ilością wartościowych morałów. Weźcie też pod uwagę fakt, że Wasze pociechy, tak bardzo zżyją się z Lolkiem, że same będą chciały mieć takiego przyjaciela w domu J A może to nie jest zły pomysł, by dać nadzieję jakiemuś opuszczonemu w schronisku zwierzakowi? Może ta książka stanie się impulsem do działania, a dzięki temu sprawi, że wychowacie pokolenie maluchów, które dbają i cenią psią przyjaźń?

„Lolka” pokochałam, jako rodzic, całym swoim...

Piękna i wzruszająca, bardzo polecam, nie tylko dla młodszych czytelników.

Piękna i wzruszająca, bardzo polecam, nie tylko dla młodszych czytelników.

PIĘKNA I WZRUSZAJĄCA ❤️⁣
Oczywiście łzy ciurkiem leciały mi po policzkach. Oczywiście po skończeniu książki od razu poleciałam przytulić swoje pieski.
Na świecie każdy piesek powinien mieć swojego człowieka - swoją rodzinę. Każdy, bez wyjątku. Czekam z utęsknieniem na taki właśnie świat.

PIĘKNA I WZRUSZAJĄCA ❤️⁣