Lolek

Nominacja w plebiscycie 2017

Okładka książki Ptaki Puszczy Białowieskiej. Opowieści o mieszkańcach niezwykłego lasu Adam Wajrak, Adam Zbyryt
8,9
Ptaki Puszczy ... Adam Wajrak, Adam Z...
Okładka książki Nadzieja Joanna Bator, Waldemar Bawołek, Grzegorz Bogdał, Katarzyna Boni, Wojciech Chmielarz, Sylwia Chutnik, Jacek Dehnel, Julia Fiedorczuk, Natalia Fiedorczuk-Cieślak, Joanna Gierak-Onoszko, Mikołaj Grynberg, Magdalena Grzebałkowska, Ignacy Karpowicz, Urszula Kozioł, Hanna Krall, Małgorzata Lebda, Ewa Lipska, Jarosław Mikołajewski, Andrzej Muszyński, Wiesław Myśliwski, Jacek Napiórkowski, Łukasz Orbitowski, Magdalena Parys, Grażyna Plebanek, Małgorzata Rejmer, Paweł Piotr Reszka, Agata Romaniuk, Paweł Sajewicz, Jerzy Sosnowski, Filip Springer, Andrzej Stasiuk, Juliusz Strachota, Ziemowit Szczerek, Mariusz Szczygieł, Dominika Słowik, Olga Tokarczuk, Przemysław Truściński, Grzegorz Uzdański, Krzysztof Varga, Adam Wajrak, Ilona Wiśniewska, Aleksandra Zielińska
7,1
Nadzieja Joanna Bator, Walde...
Okładka książki Europa. Opowieści podróżne Anna Arno, Dorota Chojnowska, Piotr Jagielski, Jarosław Klejnocki, Marcin Kydryński, Robert Makłowicz, Jarosław Mikołajewski, Katarzyna Nizinkiewicz, Marek Pernal, Małgorzata Rejmer, Michał Rusinek, Andrzej Stasiuk, Witold Szabłowski, Krzysztof Varga, Adam Wajrak, Paulina Wilk
6,8
Europa. Opowie... Anna Arno, Dorota C...
Okładka książki Zew padliny Tomasz Samojlik, Adam Wajrak
8,0
Zew padliny Tomasz Samojlik, Ad...
Okładka książki Czyżyk na drogę. Rozmowy o przyrodzie Piotr Brysacz, Krzysztof Czyżewski, Lechosław Herz, Adam Robiński, Adam Wajrak, Magda Wiśniewska-Krasińska, Stanisław Łubieński
6,9
Czyżyk na drog... Piotr Brysacz, Krzy...

Piękna i wzruszająca, bardzo polecam, nie tylko dla młodszych czytelników.

PIĘKNA I WZRUSZAJĄCA ❤️⁣
Oczywiście łzy ciurkiem leciały mi po policzkach. Oczywiście po skończeniu książki od razu poleciałam przytulić swoje pieski.
Na świecie każdy piesek powinien mieć swojego człowieka - swoją rodzinę. Każdy, bez wyjątku. Czekam z utęsknieniem na taki właśnie świat.

LOLEK to historia napisana przez Adama Wajrak. W książce opisany jest los jego psa Lolka. Zamian został Lolkiem oraz jak siebie znaleźli. Książka niby jest przeznaczona dla dzieci ale i dorośli będą nią zachwyceni oraz wzruszy do łez.
Od Lolka możemy nauczyć się że zaufanie jest kruche i trzeba o nie ciągle dbać tak samo jak i o miłość.

Piękna, wzruszająca, ucząca dzieci empatii i dobroci dla zwierząt.

Czy wystarczająco dobrą rekomendacją dla tej książki będzie fakt, że płakałam średnio co 20 stron? Ja wiem, tak to już jest z historiami o pieskach, ale w tej naprawdę widać ogromną miłość autora do zwierząt.
Chciałabym, żeby ta książka była dłuższa, naprawdę, żeby jeszcze trochę się pozachwycać jego lekkim piórem i mądrą treścią.

Ta książka o psie niezwykle mnie poruszyła. Mimo to, że sklasyfikowałabym ją jako 'dla dzieci', to przekazuje ważne wartości, np.: miłość i relacje między ludźmi i zwierzętami. Powieść przez dość dosadne opisy brutalnego traktowania istot obudziła we mnie jeszcze większą wrażliwość. Lolek, który wtedy nie był jeszcze Lolkiem, przeżył dużo złego, przez to, że trafił na...

Wzrusza, bawi, wzrusza, bawi, wzrusza. Piękna książka. Nie orientuje się w obecnym kanonie lektur, ale zdecydowanie powinna być lekturą obowiązkową :)

Sympatyczne opowiadanie o tym jak pies Adama Wajraka imieniem Lolek stał się właśnie Lolkiem. :-)

Historia o trudnej relacji psa z człowiekiem, która nie tylko wzrusza ale i pokazuje jak bardzo pies potrafi kochać.

Historia o psie, który po przejściach odnalazł swój prawdziwy i kochający dom. Urocza, wzruszająca i momentami smutna opowieść o kundelku, który wiele przecierpiał, żeby w ostateczności stać się szczęśliwym. Nie jest to książka wybitna, ale czuć w niej wielką miłość autora do swojego psa (Lolek jest inspirowany prawdziwymi wydarzeniami) i jest to opowieść, która wywołuje...

Dyskusje

• 2018