AnnaPB

To się w głowie mieści! Gdy Alicja śpi, budzą się neurony. Prawdę mówiąc, one nigdy nie śpią, co najwyżej potrzebują nieco odpocząć. Tym razem mózg Alicji postanowił wyprodukować nietypowy sen, podczas którego opowie, w jaki sposób dowodzi całym organizmem. Sen Alicji podarował czytelnikom profesor Jerzy Vetulani. Był nie tylko wybitnym naukowcem, ale również gawędziarzem prosto i zabawnie...

To się w głowie mieści!

Sen Alicji podarował czytelnikom profesor Jerzy Vetulani. Był nie tylko wybitnym naukowcem, ale również gawędziarzem prosto i zabawnie wyjaśniającym sekrety nauki. Rewelacyjnie zilustrowana opowieść Profesora to porcja bezcennej wiedzy i mnóstwo śmiechu.

Porada dla rodzica: Przeczytaj tę książkę, zanim zrobi to Twoje dziecko. W przeciwnym razie wyprzedzi Cię w neuronauce o kilka długości!

Jedyna książka profesora Jerzego Vetulaniego dla dzieci!

Gdybym przeczytał taką książkę w dzieciństwie, chciałbym zostać neurobiologiem, a nie bajkopisarzem!
Grzegorz Kasdepke

Nie wszyscy umieją opowiadać językiem zrozumiałym dla dzieci o sprawach zrozumiałych dla dorosłych, i to tylko niektórych. Tę umiejętność miał z pewnością prof. Vetulani, a ta książka jest tego dobitnym dowodem!
Michał Rusinek

Kto ma mózg, powinien przeczytać tę książkę!
prof. Stanisław Kwiatkowski, neurochirurg

źródło opisu: https://wydawnictwowam.pl/prod.sen-alicji-czyli-ja...(?)

źródło okładki: https://wydawnictwowam.pl/prod.sen-alicji-czyli-ja...»

Marago | 2018-01-29
Przeczytana: 29 stycznia 2018

"Sen Alicji, czyli jak działa mózg" to rzecz autorstwa Jerzego Vetulaniego (którego niestety niedawno pożegnaliśmy), Marii Mazurek i Marcina Wierzchowskiego. Rewelacyjna.

Książka podobno jest przeznaczona dla dzieci. Niestety, znając psychologię rozwojową i po przeprowadzeniu rozmów z potencjalnymi odbiorcami, nie wiem dla jakiej grupy wiekowej jest przeznaczona. Chyba chodzi o te bardziej wyrośnięte latorośle. Jest tu dużo terminów, z którymi dzieci nie mogły mieć wcześniej do czynienia, obawiam się, że ich rodzice również. Są po prostu dla nich niezrozumiałe. I wcale się temu nie dziwię. Osobiście spotkałam się z nimi dopiero na studiach.

"Sen Alicji, czyli jak działa mózg" polecam czytelnikom dorosłym. Książka jest swoistym kompendium wiedzy o mózgu. Świetne repetytorium dla kandydatów starających się o indeks na psychologii, pedagogice, biologii czy medycynie.
Dla mnie bomba. Jeszcze raz polecam.

PS
Ilustracje są dowcipne, ale ich bura kolorystyka mi nie...

Beremis | 2017-12-27
Przeczytana: 26 grudnia 2017

Książka jest kapitalna! Fajne, przyjemne ilustracje, pasująca mi kolorystyka, która nie jest przesłodzona, krzykliwa. Przegląda się książkę z przyjemnością.
A po lekturze wrażenia też zostają jak najbardziej pozytywne. Sporo wiedzy podanej w przystępny sposób, całkiem spory zakres. Pozytywnie zostałem zaskoczony, że książeczka nie unika trudnych sformułowań, wyrazów, pojęć. Przy kilku dymkach uniosłem brew w zdziwieniu, że z takim słownictwem do dzieci, ale one nie miały kłopotu z odbiorem, gdy im się przeczytał, ewentualnie powtórzyło, wyjaśniło i pokazało na ilustracji.

Warto!

Figunia33 | 2018-02-27
Przeczytana: 27 lutego 2018

Wspaniała! Kupiłam ją ze względu na nazwisko profesora Vetulaniego, którego jestem fanką. Profesor w bardzo przystępny sposób opowiada o budowie i funkcjonowaniu mózgu. Jednak ze względu na poziom trudności prezentowanych zagadnień i całkowity brak tych treści w programie nauczania w młodszych klasach szkół podstawowych, obawiam się, że książka może być zbyt trudna dla odbiorcy w wieku 7-12 lat. Jednocześnie grafika i postać głównej bohaterki, Alicji, której mózg we śnie opowiada o sobie wskazują, że jest kierowana do takiej grupy wiekowej. Myślę, że odbiorcą tej książki będą raczej ambitni rodzice, którzy chcieliby zafascynować swoje dzieci zagadnieniami neuronauki. Mam nadzieje, że takich rodziców będzie coraz więcej. Ogromnie żałuję, że kiedy byłam mała, nie było takich fajnych książek, bo gdybym sięgnęła po nią w wieku np. 9 lat, kto wie, może dziś byłabym lekarzem?

katecz | 2018-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Książka naukowa dla dzieci.
Ciekawa, ale raczej dla starszych dzieci 10+, ponieważ jest dużo naukowych pojęć.

Mózg i jego działanie jest bardzo skomplikowane, dlatego książka ta, choć w formie dla dzieci, prosta nie jest ;-)

Doktor | 2017-12-02
Przeczytana: 02 grudnia 2017

Fantastyczna książka. Z czystym sercem można polecić ją każdemu rodzicowi, który szuka ładnej i mądrej książki dla swojego dziecka. Samemu też można też sporo się dowiedzieć. Poznawcze, świetnie napisane i pięknie zilustrowane.

Karolina | 2018-02-02
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: 02 lutego 2018

Przystępna i pięknie ilustrowana opowieść o mózgu.Pozycja nie tylko dla dzieci.

Maria | 2017-11-25

Nie mogę inaczej niż na 10 ocenić...

Balinea | 2018-04-22
Przeczytana: 16 kwietnia 2018