Ruiny na wybrzeżu

2017-05-17
2017-05-17
Łukasz Kuć
Łukasz Kuć

Bardzo podobała mi się ta książka. Fabuła nieskomplikowana, niespieszna, ale ciekawie poprowadzona. Można domyślić się większości z rozwiązania, mimo to samo zakończenie świetne. Daje do myślenia, historia z takich, która może przydarzyć się każdemu, więc zmusza do zastanowienia - jak wpłynęłoby to na mnie i jak bym się zachowała.
Bardzo dobre portrety postaci.

Bardzo dobre portrety postaci.

Szybko się czytało i prawdopodobniej szybko się zapomni. Niemniej jednak wciągająca, a zakończenie zaskakuje. Plus za ulokowanie powieści na niemieckiej wyspie Poel. Myślę, że nie użycie niemieckich imion bohaterów zepsuło wyobrażenie jakiego oczekiwałam od powieści osadzonej właśnie w Niemczech.

Zdarza Cisię o czymś zapominać? Gdzie zostawiłeś klucze, po co poszedłeś do kuchni, co to miałeś powiedzieć czy napisać? Norma! Każdy tak ma! A co jeśli zapomniałbyś o wszystkim lub   doznał amnezji? Tak ma bohaterka tej historii, która po  dwudziestukilku latach powraca do swojej rodzinnej miejscowości. Ulega wypadkowi i nie wie po co to robi. Z pomocą chcą przyjść jej przyjaciele jednak coś ważnego ukrywają i bywa że wprowadzają w błąd.
Narracja książki poprowadzona ciekawie, choć momentami przydługo. Czytając należy być uważnym, by nie zgubić wątku i umieć się odnaleźć w miejscu i czasie. Jeśli to opanujesz... nie powinieneś mieć problemów z polubieniem tej książki

Dawno się tak nie wymęczyłam przy lekturze jak przy "Ruinach na wybrzeżu". Uważam więc swoje pierwsze spotkanie z tym autorem za nieudane i raczej po żadną jego pozycję już nie sięgnę.
Książka opowiada o tym, jak Lea, jedna z siódemki przyjaciół zamieszkujących niegdyś wyspę Poel, powraca w dawne rejony i odkrywa skrywaną przez lata tajemnicę o zabójstwie Juliana - jej wielkiej miłości.
Historia toczy się wokół tytułowych ruin pałacu, w których przyjaciele spędzili całe dzieciństwo i do których nawet po upływie wielu lat czują sentyment, toteż nie ma nic dziwnego, iż trudno im pogodzić się z faktem, że stary Balthus chce je zburzyć. Do tego Lea powraca do Poel cierpiąc na amnezję, której cztery miesiące wcześniej doznała wskutek wypadku, a w którym zginęła jej siostra, Sabina.
Lea zaczyna odnosić wrażenie, że nic, co słyszy od dawno niewidzianych znajomych, nie jest prawdą.
Lektura na jeden raz i do szybkiego zapomnienia.

Rzadko wiemy, czym jest Szczęście, najczęściej wiemy, czym było..
Polecam autora E. Berg z całego ♥️

Rzadko wiemy, czym jest Szczęście, najczęściej wiemy, czym było..
Polecam autora E. Berg z całego ♥️

Od początku nie mogłam się wkręcić. Nie rozumiałam kto jest kim, kto w zasadzie jest narratorem, czułam jakiś chaos. No i nie dokończyłam

Fajny nadmorski klimat, tajemnica grupy przyjaciół i zaskakujące zakończenie. Trochę rozwlekle napisana ale w sumie przyjemna lektura.

Nie pojmuję, jak ktoś może pisać, że się przy tej książce wymęczył??
Bardzo dobra, wciągająca, dobrze skomponowana. Ciekawe postacie i aspekt psychologiczny.

Nie pojmuję, jak ktoś może pisać, że się przy tej książce wymęczył??

Jakoś po 100 str nie zainteresował mnie ta książka. Choć sam opis tej książki jest ciekawy. Poczekam na inny moment i wrócę do niej.....

(A) perfekcyjne gatunkowo i ciekawe literacko.....

(A) perfekcyjne gatunkowo i ciekawe literacko.....

• Audiobooki
  • 2017