Bracia

Wydawnictwo: Novae Res
Ophelia

Układ grecki, który na zawsze zmienił bieg wielu historii. Październik 1944 roku. Do Grecji na potajemne spotkanie przybywają przywódcy aliantów i Reichsführer-SS. Tam Himmler, świadomy nieuchronnego rychłego końca wojny, wtajemnicza ich w pewien plan. W wyniku wieloletnich badań i doświadczeń możliwe jest stworzenie człowieka o dowolnie wybranych cechach. Daje to niemal nieograniczone...

Układ grecki, który na zawsze zmienił bieg wielu historii.

Październik 1944 roku. Do Grecji na potajemne spotkanie przybywają przywódcy aliantów i Reichsführer-SS. Tam Himmler, świadomy nieuchronnego rychłego końca wojny, wtajemnicza ich w pewien plan. W wyniku wieloletnich badań i doświadczeń możliwe jest stworzenie człowieka o dowolnie wybranych cechach. Daje to niemal nieograniczone możliwości wpływania na dzieje świata. Nagle oczom zebranych ukazują się dwa naczynia z zanurzonymi w wodzie noworodkami. Wielcy przywódcy podejmują grę o to, kto otrzyma niezwykłą nagrodę. Czy bracia zostaną marionetkami w rękach wielkiego układu?

fragment audiobook

źródło opisu: http://novaeres.pl

źródło okładki: http://novaeres.pl

nadzieja1925 | 2017-05-06
Przeczytana: 06 maja 2017

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Henryk Himmler staje się Henkiem, Adolf Hitler Adim, wokół szaleją klony, a Jozef Engel zostaje aniołem współczesności.

"Układ grecki miał na zawsze zmienić bieg wielu historii."

I tak bliźniacze klony Arek i Marek zaczynają swoją podróż...

Pewnego dnia mieszkańcy Bieszczad i Bytomia spotykają się i tak akcja zaczyna się kręcić, ludzie zostają porywani i pozbawieni stóp. Wspaniała narracja wciąga nas w historię dwóch braci, którzy jako forma eksperymentalna, zmieniają bieg wydarzeń świata.

Książka przygodowa z nutą SF, która z każdą stroną coraz bardziej wciąga nas do swej opowieści. Intrygujący pomysł i dobrze rozwinięty, choć początek może troszkę namieszać nam w głowie. Polecam!

deana | 2017-05-08
Przeczytana: 08 maja 2017

Chyba za bardzo ostatnio przyzwyczaiłam się do mniej lub bardziej leniwych gawęd i drobiazgowo opowiedzianych historii, dlatego początkowo trudno mi było wejść w bardzo dynamiczny, surowy i męski świat powieści ,,Bracia". Już na wstępie zaatakowało mnie zupełnie inne, nowe spojrzenia na tajne układy zawierane w trakcie II wojny światowej. Autor zburzył sztywne reguły i pozwolił by światowi przywódcy stali się zwykłymi ludźmi ale posiadających moc decydowania o losach świata. Dostają w swoje ręce straszliwą broń: mogą dowolnie programować i stwarzać ludzi. Jako dowód zaprezentowane zostają dwa noworodki, które otrzyma ten kto zwycięży w rozgrywce.

Powieść podzielona jest właściwie na dwie części: pierwsza rozgrywa się w 1986 roku, druga - osiem lat później. Najważniejsze wydarzenia toczą się wokół bliźniaków. Do głosu zaczynają dochodzić ich nadzwyczajne talenty i chłopcy będą musieli zmierzyć się z tajną organizacją pragnącą wykorzystać ich do swoich celów.

,,Bracia" to...

awiola | 2017-04-27
Przeczytana: 27 kwietnia 2017

"Widzisz, za kradzież złotówki idziesz do pierdla, za milion zostajesz biznesmenem albo politykiem. Połowa największych szyszek z EWG to scheda po wojnie".

Czy słyszeliście kiedykolwiek o Układzie greckim, jaki zawarto pod koniec II wojny światowej? Z pewnością nie, gdyż takie wydarzenie nie miało miejsca w rzeczywistości. A gdyby jednak – gdyby tajne zebranie w Grecji, na którym stawili się przywódcy aliantów i nazistowskich Niemiec, rozpoczęło zupełnie nowy ład w Europie i na świecie? Ludzka wyobraźnia nie zna granic, o czym świadczy właśnie ta książka.

Pit Bass to urodzony w 1977 r. inżynier chemik, z zamiłowania socjolog, a także obserwator dusz i charakterów oraz gawędziarz. Autor prywatnie jest szczęśliwym mężem i ojcem trójki dzieci.

W październiku 1944 r. na tajne spotkanie do Grecji przybywają światowi przywódcy między innymi – Adolf Hitler, Józef Stalin, Franklin D. Roosevelt, Winston Churchill i inni, którzy wiedzą, że wojna niebawem się zakończy. Na zebraniu...

Hana | 2017-05-18
Na półkach: Przeczytane, Pozostałe
Przeczytana: 18 maja 2017

Wynaleziono stempel do drukowania ludzi .Taki biologiczny Gutenberg.To lepsze niż drukarka 3D!Firma została zarejestrowana w Argentynie a za wszystkim stoją faszyści. Preludium jak z Monty Phytona. Bardzo dobre.Książkę czytał tato. Jemu podobała się wykręcona warstwa historyczna.Czytał syn.On pochwalił warstwę przygodowo-obyczajową.Mnie przypadł do gustu język,żarcik i cytaty z Lindy.

Mecha_Kulturacja | 2017-06-03

Tajemnicza okładka powieści Bracia Pita Bassa nie zdradza z czym faktycznie będziemy mieli do czynienia w trakcie lektury. Bo choć nie brakuje tu mrocznej fantastyki przełożonej na alternatywną historię, w której pierwsze skrzypce odgrywa nieistniejący w rzeczywistości Układ Grecki i jego konsekwencje, to dość nieoczekiwanie książka obfituje w czarny humor, absurd i groteskę. Takiej lektury się nie spodziewałem.

Wyobraźcie sobie, że nazistowskie eksperymenty prowadzone przed i w czasie II wojny światowej przyniosły rezultat tuż przed jej zakończeniem. W 1944 roku hitlerowcy zdolni są już stworzyć człowieka o dowolnie wybranych cechach. Himmler wraz z przywódcami aliantów spotyka się w Grecji, by przedstawić im nowe możliwości. Kogo tam nie ma? Roosvelt, Castro, Stalin i inni. Tam też po raz pierwszy poznajemy tytułowych braci. Ich losy, a przy tym losy całego świata, zależą teraz od decyzji światowych przywódców. Historia potoczy się zupełnie inaczej, niż w rzeczywistości....

LottaCzyta | 2017-03-24

Moja rekomendacja: "W niezwykle barwny sposób Pit Bass pokazuje, co by było gdyby historia miała ukryte tajemnice. Fantastyczny język, zręczna narracja, historia godna niejednego filmu, to tylko niektóre z wielu atutów "Braci". Książka nie tylko dla miłośników II wojny światowej. Musicie dowiedzieć się co by było gdyby!"

Wyobraźcie sobie, że Dyktatorzy z czasów II wojny, są w stanie stworzyć klona. Takiego, którym kierują myślami. Jak wtedy by wyglądał nasz świat. Trudne zadanie? Pit Bass się go podjął. „Bracia” to rozważania o tym co by było gdyby... gdyby maszynka do klonowania istniała. Gdyby świat potoczył się inaczej.
Akcja książki zaczyna się w Grecji, na tajnym zebraniu. Poznajemy tam Józia i Henia, a wszyscy wspominają co jakiś czas o Adim. Jednak te, z pozoru nic nie znaczące imiona, należą do ludzi, których wszyscy znamy. Henio to nikt inny jak Henryk Himmler, Józio to Józef Stalin, a Adi to Adolf Hitler. Zabieg taki pokazuje troszkę bardziej ludzkie obliczę tych...

| 2017-03-24

Olka | 2017-05-21
Przeczytana: 20 maja 2017

... czekam na ciag dalszy, bo mam niedosyt ;) ciekawa historia, jest tu wszystko: mozna sie posmiac, jest sex, romantyczne momenty, kryminal, chwile grozy, fantastyka,.. od drigiej polowy ksiazke przeczytalam niemal jednym tchem, bo tak mnie wciagnelo. Co do dialogow, to w pierwszej czesci zastanawialam sie, czy nie za nowoszesne jak na te czasy. Przemieszanie faktycznych wydarzen z tamtych czasow i umiejscowienie czesci zdarzen w moim miescie, zmusila mnie do refleksji i poworcenia myslami do dziecinstwa. A i 2 razy pogooglowalam pewne zdarzania, zeby sobie je przymomniec (nie zdradze jakie, zeby nie zepsuc czytania :) )
osobiscie polecam

Sambor | 2017-06-14