Star Wars. Katalizator. Wprowadzenie do filmu Łotr 1

Wydawnictwo: Uroboros
Star Wars. Catalyst: A Rogue One Novel
star, wars
Karaś

James Luceno wraca z kolejną książką z serii Star Wars. Wojna rozrywa galaktykę. Przez lata Republika i Separatyści walczyli ze sobą i tworzyli coraz bardziej śmiercionośne technologie po to by ją wygrać. Orson Krennic bierze udział w tajnym projekcie Senatora Palpatine’a, którego celem jest stworzenie niszczycielskiej broni - Gwiazdy Śmierci. A kluczem do jej stworzenia może być jego dawny...

James Luceno wraca z kolejną książką z serii Star Wars.

Orson Krennic bierze udział w tajnym projekcie Senatora Palpatine’a, którego celem jest stworzenie niszczycielskiej broni - Gwiazdy Śmierci. A kluczem do jej stworzenia może być jego dawny przyjaciel i wybitny naukowiec Galen Erso. Lecz czy Galen zdaje sobie do końca sprawę z tego, w jak straszliwą intrygę został wplątany…?

źródło opisu: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/star-wars-katalizator.html

źródło okładki: http://www.gwfoksal.pl/ksiazki/star-wars-katalizator.html

Inżynier_Przygody | 2017-04-15

Miała być najlepsza powieść nowego kanonu. Mamy powieść lekką, przyjemną, którą się szybko czyta, lecz nie wnosi niczego nowego. A szkoda, bo pan Luceno jest dobrym pisarzem. Mam wrażenie, że ludzie czuwający nad zgodnością historii w całym universum mocno ograniczają autorów, co nie wpływa korzystnie na kondycję nowego kanonu. W książkach zawarte są ciekawe pomysły, ale są stopowane, żeby nie zdradzić niczego ponad to, co wiemy z filmów. Może w przyszłości ten problem przeminie i pozwolą rozwinąć takim panom jak pan Luceno skrzydła wyobraźni, i dać nam powieść, która nie tylko dobrze się zaczyna, ale i się hucznie kończy.

Shetani | 2017-07-02
Przeczytana: 02 lipca 2017

Wybierając się do kina na film Łotr 1 czułam sporą ekscytację. Od małego uwielbiam Gwiezdne Wojny, a zobaczenie filmu z tego uniwersum na wielkim ekranie było naprawdę genialne. Film okazał się być strzałem w dziesiątkę, śmiem twierdzić, że był lepszy niż Przebudzenie Mocy, a historia w nim zawarta jest naprawdę świetna. To konkretna opowieść o rebeliantach, którzy są gotowi zrobić wszystko, aby nie dopuścić do budowy Gwiazdy Śmierci. Ale… zanim w ogóle grupa tych zdeterminowanych ludzi zebrała się razem, ktoś musiał te plany stworzyć. Skądś musiał się wziąć pomysł i naukowcy. I właśnie o tym opowiada książka Jamesa Luceno, Katalizator.
Konflikt pomiędzy Republiką i separatystami się zaostrza. Każda strona próbuje zbudować broń, która ostatecznie zakończy wojnę i da władzę wygranej stronie. Kanclerz Palpatine’a otwiera tajemniczy projekt o nazwie Gwiazda Śmierci. Uczestniczy w nim między innymi Orson Krennic, głęboko wierzący w ideę Imperium. Chcąc jak najlepiej wykonać powierzone...

karpatkadobra | 2017-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2017

15 grudnia 2016 roku w Polsce miała miejsce premiera szeroko zapowiadanego i ważnego dla Sagi ,,Star Wars” filmu: ,, Łotr 1. Gwiezdne Wojny – Historie”. Produkcja ta mimo, iż nie można było się w niej doszukiwać cech wskazujących na przynależność do głównego,kinowego Kanonu cz.IV – VI, to kilka dni po jej projekcji fani i krytycy na całym świecie, z dumą i zaskakująco pozytywną reakcją przyznali, że ,,Łotr 1” – Spin – off do całej serii filmów gatunkowej space opery „Gwiezdnych Wojen”, a w szczególności do ,,Nowej Nadziei” był jednym z najistotniejszych dzieł ze znaku ,,Star Wars”, opowiadającym o grupce niesamowicie walecznych Rebeliantów, zjednoczonych ze sobą w jednym wspólnym celu : misji wykradnięcia planów konstrukcyjnych ,,Gwiazdy Śmierci” i powstrzymania rosnącego jak świeże grzyby po deszczu Imperium. Dlatego też, „Łotr 1” stał się symbolem walki o wolność i znakiem sprzeciwu autorytatywnemu, wzrastającemu i opanowanemu przez Dartha Sidiousa galaktycznemu Ustrojowi. Te...

cyber | 2017-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2017

Wspaniały wstęp do Rogue One. Rozwinięte są tu wątki kilku postaci znanych z filmu, między innymi rodziny Erso, obserwujemy rozwój małej Jyn, widzimy machinację i przebiegłość Krennica, nawiasem mówiąc mogła by powstać jeszcze jakaś powieść z tą postacią, gdyż jest dość intrygująca. Uważam, że przyćmiła nawet samego Tarkina. Przewija się tu też kilka innych ważnych postaci, lub też są tylko wspomniani. Luceno to wspaniały pisarz, wręcz urodzony by tworzyć kolejne historie gwiezdnej sagi. Powieść czyta się dość szybko i równie przyjemnie. Polecam.

Karaś | 2017-03-22
Przeczytana: 22 marca 2017

Nieco rozczarowująca. Jest parę smaczków i pogłębienie postaci, ale nic się tu nie dzieje. Cała powieść jest w sumie o niczym.

Singollo | 2017-04-24
Przeczytana: 22 kwietnia 2017

Czytadło ze świata Gwiezdnych Wojen, o tyle ciekawe, że przedstawia kulisy powstawania Gwiazdy Śmierci. Jak się okazuje - było to przedsięwzięcie niebanalne, nawet dla galaktycznego Imperium.

Dodatkowo lektura stanowi wprowadzenie do najlepszego w ostatnich latach filmu uniwersum GW (Łotr 1) i pozwala trochę lepiej poznać pojawiające się w nich postacie.

Generalnie - polecam fanom GW. Innych czytelników zapewne pozostawi obojętnymi.

Hawek | 2017-04-21

Całkiem zgrabnie opowiedziana historia Galena Erso i Orsona Krennika, których poznaliśmy w Rogue 1.

Michał Porębny | 2017-11-15
Przeczytana: 15 listopada 2017

Mega nudne. Zero akcji. Tylko dla koneserów. Pomaga zgłębić charakter postaci z filmu.

figlarna24 | 2017-08-09
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 sierpnia 2017

Fanów cyklu "Stars Wars" nie brakuje. Jest, to historia już tak kultowa, o której nie zapomną kolejne pokolenia czytelników, widzów, a i graczy gier komputerowych. Systematycznie liczba fanów tejże historii ( towarzyszy nam już od 1977 roku, za sprawą filmu:"Star Wars. Nowa nadzieja", w reżyserii Geogre Lucasa)- rośnie. "Star Wars" i wieczna walka we wszechświecie o władze, a ład i porządek łączy pokolenia. Na początku tego roku w kinach wyświetlano najnowszą ekranizację "Star Wars. Łotr 1". W grudniu 2017 pojawi się kolejna ekranizacja. Czekam z niecierpliwością. Dzisiaj chciałabym wam przedstawić książkę, autorstwa Jamesa Luceno, która jest wstępem do wyżej wspomnianego filmu. James Luceno jest autorem powieści cyklu Gwiezdne wojny: Tarkin, Darth Plaqueis, Sokół Millenium, Czarny Lord:Narodziny DarthaVadera, Maska Kłamstw i Labirynt zła, Nowa era Jedi-Agenci Chaosu II:Zmierzch Jedi, Jedocząca Moc, Ale o czym właściwie opowiada "Star Wars. Katalizator"? Konflikt w...

zegarek | 2017-07-09
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Star Wars
Przeczytana: 09 lipca 2017

Pierwsze kilka rozdziałów, szczerze mówiąc, przynudza, ale potem akcja nabiera tempa i historia trzyma w napięciu aż do ostatnich stron książki, po których płynnie można przejść do prologu "Łotra 1" lub do "Tarkina" (zasługa tego samego autora obu książek).

"Katalizator" opowiada o genezie prac nad Gwiazdą Śmierci i szerzej opisuje znajomość Galena i Krennica, których poznaliśmy w zeszłorocznym filmie "Łotr 1". Ale poza nimi poznajemy także głębiej postać Lyry Erso, której nie było nam dane podziwiać długo podczas seansu "Łotra" oraz zupełnie nowych bohaterów takich jak łowca nagród Has Obitt, jak i dobrze nam znanych, z filmów, książek i seriali, jak sam Wielki Moff Tarkin, Mas Amedda, Arcyksiążę Poggle i Saw Gerrera. Niestety nie ma nic o Death Trooperach.

Książka jest sygnowana jako "wprowadzenie do filmu Łotr 1", co może trochę wprowadzać w błąd, bowiem akcja nie dzieje się dokładnie przed filmem, tak jak sugeruje to chronologia zamieszczona na początku, tylko rozłożona jest...

Ćwiek