W stronę Demokracji Bezpaństwowej. podstawy ideologiczne ruchu kurdyjskiego w Turcji oraz Autonomii Rojawy

Wydawnictwo: Faktoria
LubieCzytać

Zbiór artykułów przedstawiających ideologiczne podstawy Autonomii Rojavy i kurdyjskiego ruchu w Turcji. Przedstawiona jest koncepcja Konfederalizmu Demokratycznego, jego związek z komunalistyczną myślą Murraya Bookchina i szczególna waga nurtu feministycznego w rzeczywistości kurdyjskiej. Krzysztof Nawratek pokazuje ideologię Rojavy w kontekście europejskiego i polskiego dyskursu...

Krzysztof Nawratek pokazuje ideologię Rojavy w kontekście europejskiego i polskiego dyskursu post-kapitalistycznego.

źródło opisu: https://zemsta.org/pl/p/W-strone-Demokracji-Bezpan...(?)

źródło okładki: google

Michał Sobol | 2017-06-15
Przeczytana: 14 czerwca 2017

Z tytułem warto zapoznać się nie tylko tym, którzy są zainteresowani postulatami bojowników w Różawie, ale warto też przeczytać ze względu na poruszane w nim problemy: wpływu państwa na środowisko naturalne, status praw kobiet i walkę o nie w społeczeństwach patriarchalnych i zestawienie kapitalizmu do kolektywizmu.
Poza tym "W stronę demokracji bezpaństwowej" oddaje esencję konfederalizmu demokratycznego, o którym jest tak mało w polskiej nauce.

Wielebny | 2017-11-21
Na półkach: Anarchizm, Przeczytane, Posiadam