sztuka
FundacjaSPLOT

Art Training jest podsumowaniem projektu, którego tematem i miejscem realizacji stała się przestrzeń publiczna miasta, rozumiana jako naturalny obszar działania obywateli i dobro wspólne. Wykorzystując zastane warunki wybranego miejsca, zaproszeni przez nas artyści opracowali gry, które zawierają krytyczne spojrzenie na wybrany aspekt funkcjonowania metropolii (Wrocławia, Kijowa i Krakowa). Przedmiotem ich analiz jest kwestia realnego wpływu sztuki na rzeczywistość oraz możliwość animowania zmian społecznych poprzez zachęcenie mieszkańców do aktywnego działania w obszarze miasta oraz szerzej — przestrzeni publicznej. Dystrybuowane w formie plakatów i pocztówek scenariusze gier niosą w sobie potencjał performatywny i partycypacyjny. Za ich pomocą chcieliśmy uruchomić geny współdziałania i samoorganizacji, odpowiedzialne za poziom zaangażowania i partycypacji w sferze publicznej.

Publikacja bezpłatna
Informacje o możliwości pobrania e-booka: http://www.fundacjasplot.org/projekty/art-training-publikacja

Spis treści:

teksty

Beata Seweryn — Wstęp
Krzysztof Nawratek — Wygrana jest indywidualna, porażka jest wspólna
Miasto to właściwa lokalizacja demokracji — z prof. Piotrem Piotrowskim rozmawia Paweł Brożyński
Paweł Brożyński — Instrukcja i przypadek

projekty