Koniec historii i ostatni człowiek

Wydawnictwo: Znak
człowiek, przyszłość,
filozofia i etyka
Szymon

Ta książka wywołała jeden z najgłośniejszych sporów intelektualnych ostatnich lat. Nigdy nie była tak potrzebna jak teraz. Świat 2017. W Europie Wschodniej trwa konflikt militarny. Z ogarniętego wojną Południa na bogatą Północ ciągną rzesze uchodźców. Zachodnim światem wstrząsa bodaj największy od wojny kryzys demokracji. Czy można powiedzieć, że teza Fukuyamy o końcu historii jest nadal...

Nigdy nie była tak potrzebna jak teraz.

Świat 2017. W Europie Wschodniej trwa konflikt militarny. Z ogarniętego wojną Południa na bogatą Północ ciągną rzesze uchodźców. Zachodnim światem wstrząsa bodaj największy od wojny kryzys demokracji. Czy można powiedzieć, że teza Fukuyamy o końcu historii jest nadal aktualna?

Fukuyama nie mówił bowiem o końcu wojen, wielkich zmian historycznych i upadkach państw. Filozof mówił o końcu idei.

Ta książka, choć napisana 25 lat temu, ponownie stała się potrzebna. Pozostaje punktem wyjścia do toczącej się na naszych oczach dyskusji o sensie i przyszłości demokracji. Pozwala zrozumieć, na czym polega współczesny kryzys zachodniego świata i do czego może nas doprowadzić.

Francis Fukuyama – jeden z najbardziej kontrowersyjnych myślicieli przełomu XX i XXI wieku, amerykański filozof, politolog i ekonomista. Były wicedyrektor Zespołu Planowania Politycznego Departamentu Stanu USA. Autor takich książek, jak Koniec Człowieka, Budowanie państwa, Ameryka na rozdrożu.

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,72972,Kon...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,72972,Kon...»

Stepan_Astachow | 2017-04-13

Hehe, nowe wydanie z roku 2017, książka na 500 stron, a typo pod koniec, w pewnym momencie, przytacza jedną opinię/ zdanie pewnych ekspertów, którzy niemal 30 lat po pierwszym wydaniu niszczą mu książkę razem z teorią; serio, jedno zdanie przytoczone mimochodem przez Autora ok. roku 1990 w roku 2017 roku odziera tę książkę z większej wartości.

A jakie to było zdanie? No cóż, musicie sami je odnaleźć w tym 500-stronicowym, nierzadko akademickim bełkocie.

Ale podpowiem wam: wstęp właściwie wyjaśnia wszystko. Reszta to tylko lanie wody.

Sensej | 2017-05-17
Madeleine-87 | 2017-10-15