Roszpunka

Cykl: Kuferek Bajek
Kamil

Pewne młode małżeństwo mieszkało w domu obok ogrodu potężnej czarownicy Gotel. W jej ogrodzie rosło wiele roślin, między innymi roszpunka. Żona zapragnęła mieć tę roszpunkę, a mąż, by zrobić jej przyjemność, wszedł do ogrodu i zerwał ją. Jednak złapany przez czarownicę musiał za cenę życia obiecać, że odda jej dziecko, które jego żona urodzi. Kiedy urodziła się dziewczynka, czarownica przybyła po nią, nadała jej imię Roszpunka i zabrała ją ze sobą.

źródło opisu: Wikipedia.pl

Edyta | 2018-01-26