Szczęśliwy książę

Wydawnictwo: Sara
bajki, wilde

Bajka to ckliwa, o miłości nieszczęśliwej, o poświęceniu. O tym, że jaskółka była głupia, bo gdyby zostawiła księcia na zimę to mogł aby do niego wrócić – i żyliby w tej miłości do następnej zimy. Koło się zamyka. Ale ona nie chciała zostawić go, bo on pokazał jej co to dobro, rozdał wszystko co miał, by choć raz żyć w zgodzie ze swoim imieniem – w końcu Szczęśliwy Książę był szczęśliwy. Pomógł ludziom, pokochał jaskółkę. Ale ona umarła, a jemu pękło serce.

Booknerd | 2015-02-16

"There is no Mistery so great as Misery."
Moje pierwsze spotkanie z Oscarem Wildem i na pewno nie ostatnie. Przede wszystkim, czy jest to bajka dla dzieci? Moim zdaniem nie do końca. Niektóre cytaty zapadają w pamięć, a żeby w pełni zrozumieć ich przekaz, trzeba spojrzeć na nie oczami dorosłego.

| 2013-01-14

Natrafiłam przez przypadek i postanowiłam przeczytać. Ma zaledwie kila stron a zachwyciła mnie do tego stopnia, że płakałam jak małe dziecko. Nie po raz pierwszy los stawia na mojej ścieżce książkę godną uwagi.

Chumanista | 2012-04-09

Piękna i wzruszająca bajka.

Aneta | 2016-09-23
Na półkach: Kindle, Przeczytane
Przeczytana: 23 września 2016
SnowWhite | 2016-04-17
Nielow | 2016-01-12
billycasper | 2015-11-24
Ophelia_Wilde | 2015-10-24
117 urodziny bibliotekarza

Jorge Luis Borges zaliczany jest do najważniejszych i najbardziej innowacyjnych pisarzy XX wieku. Dziś przypada 117 rocznica jego urodzin. Z tej okazji przedstawiamy Wam pokrótce jego osobę i twórczość.