MAD_ABOUT_YOU

Wiedźma chwyciła długie złote włosy Roszpunki i niczym linę spuściła je przez okno. Dziewczyna obserwowała, jak staruszka zsuwa się po nich na sam dół wieży.

Klasyczne dziecięce opowieści z niezwykłymi ilustracjami znanej włoskiej rysowniczki Franceski Rossi, które pomogą dzieciom przenieść się do krainy wyobraźni.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/489641/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/katalog/489641/

Magdalena_S | 2018-04-05
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Podoba mi się każda książka z tej serii i to nie tylko ze względu na obrazki 😊 Na pewno będziemy do niej wracać, bo mojemu dziecku też się podoba 😉 Nie tylko patrzyła na rysunki, ale interesowała ją historia i zadawała pytania, więc na pewno ją zaciekawiła 😊

olaf2009 | 2017-06-05
Przeczytana: 04 czerwca 2017

Ciekawa historyjka o dziewczynie, którą nazwano jak jeden z rodzajów sałat. Doczekała się wielu ekranizacji animacyjnych, wydań książkowych ilustrowanych. Motywy z baśni były wiele razy powielane.

πPi | 2017-03-02

Roszpunkę zna prawie każdy, głównie dzięki Disneyowi i jego filmowej realizacji. Trzeba jednak zaznaczyć, że Disney tę baśń przekształcił i złagodził.
W Gimmowskim oryginale jest ostrzejsza i nie pozbawiona brutalnych elementów. Przez co też oczywiście lepsza.
POLECAM Grimmów - rzecz jasna.
7/10