The Drowning

Okładka książki The Drowning Camilla Läckberg
Okładka książki The Drowning
Camilla Läckberg Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Saga o Fjällbace (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
Saga o Fjällbace (tom 6)
Sjöjungfrun
HarperCollins
2012-03-01
2012-03-01
Tiina Nunnally
camilla lackberg literatura szwedzka po angielsku

Ta książka nie została jeszcze oceniona NIE MA JESZCZE DYSKUSJI

Bądź pierwszy - oceń książkę

Okładka książki Miraż Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Miraż Henrik Fexeus, Cami...
Okładka książki Kult Henrik Fexeus, Camilla Läckberg
Kult Henrik Fexeus, Cami...

Bardzo wciągająca, wątek kryminalny i obyczajowy ciekawy, a zakończenie spowodowało, że bardzo ciekawi, co będzie w kolejnej części. Mnie się książka podobała, polecam

"Syrenka" to kolejna część sagi o Fjällbace. Jak każda książka z serii, ta również ma bardzo dobrze przemyślaną fabułę.

Ciekawym zabiegiem jest przeplatanie bieżących wydarzeń z tymi z przeszłości. Wątek kryminalny jest moim zdaniem mocnym punktem tej książki, a dodatkowa obyczajowa otoczka w klimatycznym miasteczku sprawia, że historię czyta się bardzo przyjemnie i szybko.

Dużym plusem właściwie wszystkich książek z tej sagi, które miałam okazję przeczytać jest to, że możemy zacząć od jakiejkolwiek części.

Jedynym minusem z mojej perspektywy jest to, że czasem wątki obyczajowe w "Syrence" bardzo wybijają się na pierwszy plan. Tutaj też postać Eriki Falck i jej wszelkie ciążowe obsesje, z dodatkowym wyjątkowym wścibstwem sprawia, że jest lekko irytująca.

Na pewno wrócę do Camilli i kolejnych części sagi, ale raczej po chwili przerwy.

"Syrenka" to 6 tom autorstwa Camilla Läckberg. Bardzo fajna i przemyślana fabuła morderstwa i zawikłana. Znów czynny udział w rozwiązaniu bieżę Erika, co bardzo mi się podoba. Uważam że dzięki temu fabuła nabiera rozmach i bardziej można poczuć dynamikę śledztwa . Kolejny raz możemy kosztować ciekawie napisanych postaci, które są złożone nie są czarno-białe. Bardzo fajnym językiem jest napisane, aż czyta się samo. Polecam.

Cała seria o Fjällbace i sam klimat miasteczka, bohaterów skradła moje serce. Czytam jedna za drugą ;-) Polecam, ale ostrzegam - wciąga :)

bardzo wciagajaca

bardzo wciagajaca

Magnus wyszedł rano z domu i ślad po nim zaginął. Początkujący pisarz dostaje listy z pogróżkami. Policja próbuje odkryć co łączy tych mężczyzn i ich dwóch pozostałych przyjaciół. Dobry kryminał z bogatą otoczką obyczajową.

Bardzo fajna książka, wciąga i zaskakuje.

Bardzo fajna książka, wciąga i zaskakuje.

Kolejny raz autorka nie zawiodła mnie i przepadłam w tej historii kompletnie.

Kolejny raz autorka nie zawiodła mnie i przepadłam w tej historii kompletnie.

Po prostu świetna!

Po prostu świetna!

Bardzo dobra część sagi. Intryga zaskakująca, może nawet udziwniona, ale pomysł rewelacyjny. Autorka w formie!

• Kryminał
  • Kryminały