Prime time

Okładka książki Prime time Liza Marklund
Okładka książki Prime time
Liza Marklund Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Annika Bengtzon (tom 3) Seria: Czarna seria kryminał, sensacja, thriller
Annika Bengtzon (tom 3)
Czarna seria
Prime time
Czarna Owca
2022-06-15
2010-10-20
Elżbieta Frątczak-Nowotny
literatura szwedzka Annika Bengtzon

Nadal lubię kryminały tej autorki!

Nadal lubię kryminały tej autorki!

Lekka, przyjemna do przeczytania. Wątek kryminalny bardzo ciekawy, mniej ciekawy watek osobisty.

Annika musi pogodzić życie rodzinne z pracą. Ambitna dziennikarka, postanawia zająć się kolejną sprawą. W niewyjaśnionych okolicznościach ginie gwiazda szwedzkiej telewizji Michelle Carlsson. Na zamku w tym czasie było dwanaście osób. Czy wśród nich jest morderca? A jeżeli tak jaki miał motyw by zabić?

Zacznę od "misiów" , że książka mi się podobała . Znakomicie się czyta i wciąga . Właściwe tempo , nietuzinkowa intryga , to dlaczego tyko sześć gwiazdek ? Za operę mydlaną w tle . Za obsrane dzieci , niewiernego partnera i wszystkie "podpaski" , których Lisa Marklund nam nie poskąpiła . Po wyrugowaniu "podpasek" powstał film i był całkiem niezły , ale scenarzysta ograniczył mydlaną operę do minimum i postawił na wątek kryminalny , który powinien być wiodący . I chwała mu za to .
Feministki dadzą pełną dychę , a ja maskulinista dam tylko sześć gwiazdek , doceniając kryminalną intrygę .

Polecam , bo to po prostu doba książka .

Annika jest specyficzną postacią ale seria z nią w roli głównej spodobała mi się od początku i nadal nic się nie zmieniło :)

Mija 3,5 roku od ostatniego spotkania z Anniką Bengtzon w poprzedniej części Czarnej Serii. W życiu młodej reporterki ogromne zmiany. Jest mamą dwójki dzieci, a jej partnerem jest poznany w poprzedniej części pracownik socjalny Thomas. Annika nadal pracuje w gazecie "Kvallspressen" w dziale kryminalnym, dlatego, gdy dochodzi do morderstwa innej, młodej
dziennikarki telewizyjnej Michelle Carlsson , panna Bengtzon zajmuje się sprawą, zwłaszcza, że w morderstwo uwikłana zostaje jej najlepsza przyjaciółka. Śledztwo trudne, jedna ofiara i dwunastu podejrzanych. Annika mimo problemów z partnerem, poruszy niebo i ziemię by dowiedzieć się, co się stało. W redakcji jej "rodzimego" pisma, sytuacja na szczeblach władzy jest równie mocno napięta, zaczyna się walka o kierownictwo, w której również Annika odegra dużą rolę.
Książka świetna, czyta się w ekspresowym tempie, wątek kryminalny połączony z obyczajowym. Każda część jest coraz lepsza, za co brawa należą się autorce Lizie Marklund. Serdecznie polecam.

dziennikarki...

na przyjęciu w zamku, w otoczeniu 12 osób zostaje zamordowana znana gwiazda telewizyjna. Jedyne co wiadomo to to że ktoś z gości ją zabił. Policja odkrywa coraz więcej niepokojących faktów z jej życia które mogły popchnąć kogoś do zamordowania jej...

tym razem zabito znaną aktorkę .Nasza dziennikarka/detektyw rozwiązuje zagadkę morderstwa

Genialna książka!

Genialna książka!

Och... słabe to było, to znaczy była to najgorsza z 5 przeczytanych przeze mnie części sagi o Annice.
Nagle z wierzącej w idealny, czarno-biały świat, liżącej swoje rany młodej dziwczyny, która walczy o swoją pozycję w redakcji gazety... dostajemy dorosłą kobietę z dwójką dzieci,tkwiącej w średnio udanym związku, której problemy i światopogląd są zupełnie inne niż bohaterki poprzedniej części. Annika dorosła jakby za szybko, brakuje mi tego wszystkiego co mogłoby być pomiędzy.
Pierwsza część książki ciągnie się bardzo, jakby zabrakło lekkości... niby mamy morderstwo i podejrzanych, mamy intrygę, ale jakoś to nie toczy się lekko do przodu, dopiero pod koniec coś rzeczywiscie zaczyna się dziać i ostatecznie zakończenie w miarę się broni.
Wydaje się, że w tej części autorka bardziej postawiła na intrygę kryminalną, niż wątek obyczajowy i nie wiem czy było to dobre posunięcie.
Mniej jest tu pracy w redakcji, choć mamy kilka scen drugoplanowych dotyczących walki o władzę wszelkimi możliwymi sposobami w hierarchii gazety.
Autorka przybliża nam też postać partnera głównej bahaterki Anniki, co rzuca pewien cień na rozwój ich dalszej relacji (a jako że czytałam już dwa dalsze tomy, widzę tam pewną konsekwencję prowadzienia tej postaci, która trzyma sie jednej wytyczonej drogi) oraz przyjaciółki Anne, która zostaje podejrzana o morderstwo.
Pojawia się także znany nam z poprzednich tomów Komisarz Q, lecz jakby ta relacja jest pozbawiona zwykłego puczycia humoru...
Biorę się za kolejną cześć - mam nadzieję, że będzie lepsza.

• Kryminały
  • Kryminał
  • Czarna Seria
  • Liza Marklund

Dodaj cytat z książki Prime time