Zioła z apteki św. Hildegardy

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
zdrowie, medycyna

Reinhard Schiller, lekarz medycyny naturalnej jest zwolennikiem i konsekwentnym propagatorem medycyny św. Hildegardy z Bingen, dwunastowiecznej niemieckiej mistyczki i badaczki przyrody. W swojej książce Schiller odwołuje się do odkryć św. Hildegardy i wielowiekowej tradycji stosowania w leczeniu m.in.. Ziół, zbóż, a nawet kamieni szlachetnych... Podaje recepty na różne schorzenia i dolegliwości od bólów głowy, placów poprzez choroby płuc do leczenia ran zewnętrznych o pooperacyjnych. Autor z rodziną mieszka na małej farmie w Dolnej Bawarii, gdzie zajmuje się hodowlą owiec, pszczelarstwem, uprawą orkiszu i ziół, niezbędnych w leczeniu metodą Hildegardy..

Jerzy | 2015-12-08
paulina | 2015-03-10