Bóle głowy

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Lekarz rodzinny". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Septem
zdrowie, medycyna

Zdrowie w pigułce Może być ostry, świdrujący, przeszywający, tępy, pulsujący, jednolub obustronny. Ból głowy któż z nas go nie zna? Neurolodzy wyróżniają kilka rodzajów tego stanu, różniących się czasem trwania, stopniem nasilenia, a także czynnikami sprawczymi. Do głównych przyczyn bólu głowy należą: palenie papierosów, przemęczenie, stres, niewyspanie, nadużywanie alkoholu, uzależnienie od leków przeciwbólowych, a także predyspozycje genetyczne. Jeżeli chcesz wiedzieć, skąd biorą się Twoje bóle i jak je uśmierzyć, przeczytaj tę książkę. Dowiesz się z niej: jak prawidłowo zdiagnozować to zaburzenie neurologiczne, jaki tryb życia może złagodzić podobne dolegliwości, jakie leki są najskuteczniejsze dla poszczególnych rodzajów bólu głowy, w jakich przypadkach konieczne jest leczenie operacyjne. Seria Lekarz rodzinny to nieocenione źródło informacji pomagające zrozumieć podstawowe zagadnienia związane z daną chorobą. Informacje są przedstawione w dostępny sposób i nie pomijają żadnych istotnych szczegółów. Wszystkie książki powstały pod czujnym okiem ekspertów, w oparciu o najnowsze, kompleksowe dane. Weź swoje zdrowie we własne ręce i zacznij aktywnie wpływać na przebieg choroby. Tak wiele zależy od Ciebie. Katarzyna Wrotek jest doktorem nauk medycznych, specjalistką chorób wewnętrznych i alergologii. Przez wiele lat była pracownikiem naukowo-dydaktycznym Akademii Medycznej w Warszawie. Obecnie pracuje jako alergolog w Międzyleskim Szpitalu Specjalistycznym.