Przysięga mieczy

Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Cykl: Przygody Bahzella Bahnaksona (tom 1)
Wydawnictwo: ISA

Tego, kogo bogowie zatrudnią, najpierw wypróbują Nasz bohater: niezwykły paladyn Bahzell Bahnakson z hradani Koniokradów nie jest rycerzem w lśniącej broni. Jest hradani, członkiem rasy znanej z swych niekontrolowanych napadów szału, krwiożerczych skłonności i niezdolności do cywilizowanego zachowania. Żadna z pozostałych Pięciu Ras ludzi nie lubi hradani. Poza swym etnicznym obciążeniem, Bahzell ma własne problemy, z którymi musi sobie poradzić: złamaną umowę o zakładnikach, mściwego księcia, cenę za swą głowę. Nie chce się mieszać w problemy nikogo innego, nie mówiąc już o bogach. Nie mówiąc już o Bogu Wojny. A więc dlaczego ląduje tysiące staj od swego domu, mając na głowie polityczne intrygi, skrytobójców, demony, psioników, złą magię, białą magię, mrocznych bogów, dobrych bogów, złych poetów, chciwych gospodarzy oraz większość Zatoki Bortalik? Cóż, to wszystko wina Boga Wojny... Okładka: miękka; Rok wydania: 2001;

źródło opisu: okładka

wiejskifilozof | 2012-08-02

Nowe słowo , hradani .Po za tym może , być , czasem mało wciągające .

Wagabunda | 2013-07-31

Jedna z moich ukochanych serii , na długie lata będę się identyfikować z Brandarkiem - bardem o bardzo szczególnym talencie :P A Bahzell ...no cóż, Bahzellu, jeśli to czytasz , to wiesz :P
Historia kapitalna , pełna dynamiki, przygód, zwrotów akcji i tego ,co cenię najmocniej - poczucia humoru :) Bahzell nie jest nadętym rycerzem w lśniącej zbroi , ma własne bushido i trzyma się go, niezależnie kto próbuje mu je nagiąć..chocby i sam Bóg Wojny ... Przez kolejne trzy tomy opowieść rozwija się i wciąga niesamowicie. Mam piekielny żal do mr.Webera ,że ją zakończył w momencie gdy ja...wcale nie miałam zamiaru przestać czytać :P

SlawekS | 2015-06-30

Po serii Honor Harrington itp. zastanawiałem się czy sięgnąć po tę książkę i nie żałuję, że tak zrobiłem. Całkiem inna tematyka, ale taką też lubię ;)

rad | 2015-04-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Odskocznia od SF pana Webera. Lekkie czytadło. Jak dla mnie, zdecydowania lepsze od cyklu "Schronienie".

Dex | 2013-05-27

Lekkie i całkiem przyjemne czytadło. W nudny, deszczowy dzień potyczki ze skrytobójcami i przekomarzanki głównego bohatera z przyjaciółmi pozwolą zabić trochę czasu. Sięgnę po następne tomy.

drizzt | 2011-02-12

baaaardzo oldchoolowa fantasy. jak ktoś lubi wielkich barbarzyńców z jeszcze większymi mieczami- polecam :D

Atul | 2016-10-15
Bajnor | 2016-03-07