Przysięga mieczy

Tłumaczenie: Piotr Kucharski
Cykl: Przygody Bahzella Bahnaksona (tom 1)
Wydawnictwo: ISA

Tego, kogo bogowie zatrudnią, najpierw wypróbują Nasz bohater: niezwykły paladyn Bahzell Bahnakson z hradani Koniokradów nie jest rycerzem w lśniącej broni. Jest hradani, członkiem rasy znanej z swych niekontrolowanych napadów szału, krwiożerczych skłonności i niezdolności do cywilizowanego zachowania. Żadna z pozostałych Pięciu Ras ludzi nie lubi hradani. Poza swym etnicznym obciążeniem, Bahzell ma własne problemy, z którymi musi sobie poradzić: złamaną umowę o zakładnikach, mściwego księcia, cenę za swą głowę. Nie chce się mieszać w problemy nikogo innego, nie mówiąc już o bogach. Nie mówiąc już o Bogu Wojny. A więc dlaczego ląduje tysiące staj od swego domu, mając na głowie polityczne intrygi, skrytobójców, demony, psioników, złą magię, białą magię, mrocznych bogów, dobrych bogów, złych poetów, chciwych gospodarzy oraz większość Zatoki Bortalik? Cóż, to wszystko wina Boga Wojny... Okładka: miękka; Rok wydania: 2001;

źródło opisu: okładka

wiejskifilozof | 2012-08-02

Nowe słowo , hradani .Po za tym może , być , czasem mało wciągające .

Wagabunda | 2013-07-31

Jedna z moich ukochanych serii , na długie lata będę się identyfikować z Brandarkiem - bardem o bardzo szczególnym talencie :P A Bahzell ...no cóż, Bahzellu, jeśli to czytasz , to wiesz :P
Historia kapitalna , pełna dynamiki, przygód, zwrotów akcji i tego ,co cenię najmocniej - poczucia humoru :) Bahzell nie jest nadętym rycerzem w lśniącej zbroi , ma własne bushido i trzyma się go, niezależnie kto próbuje mu je nagiąć..chocby i sam Bóg Wojny ... Przez kolejne trzy tomy opowieść rozwija się i wciąga niesamowicie. Mam piekielny żal do mr.Webera ,że ją zakończył w momencie gdy ja...wcale nie miałam zamiaru przestać czytać :P

Swaróg | 2018-06-03

David Weber to autor książek z gatunku sci-fi. Domyślam się, że "Przygody Bahzella Bahnaksona" to jego pierwsza wyprawa do świata fantasy, taki skok w bok od codziennej rutyny. Co myślę o tym jako czytelnik. Otóż Weber minął się z powołaniem :).
Znawcy "prawdziwej, dorosłej i poważnej" fantasy mogą się oburzyć, że dałem tak wysoką ocenę jakiejś "miernocie", ale nic na to nie poradzę. Książka, a właściwie cały cykl, jest po prostu ŚWIETNY.
Kupiłem to dawno temu, myślałem, że trzy tomy to zamknięta całość, i dopiero tutaj na stronie "lubimyczytać.pl" zobaczyłem kolejny część. Nie omieszkam kupić w ciągu najbliższych dni.

Głównego bohatera/antybohatera :) bardzo trafnie określił czytelnik "Wagabunda" kilka wpisów niżej. Cytuję: "Bahzell nie jest nadętym rycerzem w lśniącej zbroi, ma własne bushido i trzyma się go, niezależnie kto próbuje mu je nagiąć ... choćby i sam Bóg Wojny"

David Weber świetnie nakreślił osobowość i charaktery głównych postaci.
Widać też wyraźnie,że lubi...

Ewelina Świderek | 2018-07-04

świat ciekawy, ale książka rozkręcała się przez 300 stron... akcja toczy się powoli, dodatkowo, to co było na początku słabo łączy się z tym, co jest dalej; męczyłam to 2 miesiące, raczej nie sięgnę po kolejny tom

SlawekS | 2015-06-30

Po serii Honor Harrington itp. zastanawiałem się czy sięgnąć po tę książkę i nie żałuję, że tak zrobiłem. Całkiem inna tematyka, ale taką też lubię ;)

rad | 2015-04-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 03 kwietnia 2015

Odskocznia od SF pana Webera. Lekkie czytadło. Jak dla mnie, zdecydowania lepsze od cyklu "Schronienie".

Dex | 2013-05-27

Lekkie i całkiem przyjemne czytadło. W nudny, deszczowy dzień potyczki ze skrytobójcami i przekomarzanki głównego bohatera z przyjaciółmi pozwolą zabić trochę czasu. Sięgnę po następne tomy.

drizzt | 2011-02-12

baaaardzo oldchoolowa fantasy. jak ktoś lubi wielkich barbarzyńców z jeszcze większymi mieczami- polecam :D

książek: 2033
Anushka | 2018-06-15