Dieta Stwórcy

zdrowie, medycyna

„Dieta Stwórcy” dr Jordana S. Rubina to nowatorska książka, oparta na biblijnych zaleceniach zdrowego żywienia. Proponowane zasady diety i doboru codziennego menu dodatkowo uzasadnione są badaniami naukowymi.

recenzent123 | 2015-12-07
Przeczytana: 07 grudnia 2015

Niedawno przeczytałam książkę „Dieta Stwórcy” i muszę przyznać, że jest to pozycja która pozytywnie mnie zaskoczyła. Większość książek o tej tematyce skupia się na tym, aby zaprezentować konkretną dietę, a ich czytelnicy otrzymują wskazówki do rygorystycznego jej przestrzegania. Skutki tego są takie, że w trakcie stosowania diety spada nasza masa ciała, czujemy się lepiej bądź gorzej w zależności od tego, jakiego rodzaju jest to dieta, a po zakończeniu jej stosowania ponownie przybieramy na wadze i problemy wracają. Efekt yoyo występuje w większości stosowanych przez nas diet. Dlaczego tak się dzieję? Właśnie dlatego, że większość diet wyklucza konkretne produkty spożywcze takie jak np. mięso, białe pieczywo, biały makaron, biały ryż, mleko krowie itd. Jednak taka dieta jest zbyt rygorystyczna dla człowieka, żeby mógł ją zastosować na co dzień. Problem w tym, że to cały nasz styl życia powinien się zmienić.

Jeżeli będziemy na co dzień dokonywać dobrych wyborów żywieniowych, np....

rubens | 2013-03-26
Przeczytana: 2012 rok