Wojownicy. Niebezpieczna ścieżka

Cykl: Wojownicy (tom 5)
Wydawnictwo: Nowa Baśń
Smok1125

Klan Cienia wybrał nowego przywódcę. Ogniste Serce przeczuwa jednak, że stary wróg wciąż pragnie zemsty na swoim poprzednim klanie. Tymczasem w lesie pojawiło się nowe zagrożenie, które zagraża życiu każdego kota. Klanowi Pioruna grozi unicestwienie jego przywódczyni odwróciła się od swoich przodków. Głowę Ognistego Serca zaprząta jedna myśl może Błękitna Gwiazda ma rację? Może Klan Gwiazdy...

Klanowi Pioruna grozi unicestwienie jego przywódczyni odwróciła się od swoich przodków. Głowę Ognistego Serca zaprząta jedna myśl może Błękitna Gwiazda ma rację? Może Klan Gwiazdy opuścił ich na zawsze?
Chcialibyście zacząć od początku? Kup pierwszy, drugi, trzeci i czwarty tom serii!
Tom I. Ucieczka w dzicz
Tom II. Ogień i lód
Tom III. Las tajemnic
Tom IV. Cisza przed burzą

źródło opisu: http://www.taniaksiazka.pl/wojownicy-tom-5-niebezp...(?)

źródło okładki: http://www.taniaksiazka.pl/wojownicy-tom-5-niebezp...»

Julia | 2018-06-09
Przeczytana: 09 czerwca 2018

Najmocniejsza i najsmutniejsza książka z tej serii.
Przedstawia zagrożenie czyhające na bezbronne koty.

Vertila | 2018-06-10
Przeczytana: 10 czerwca 2018

Wielkie niebezpieczeństwo czai sie w lesie. Dodatkowo Ogniste Serce jako zastępca mam wiele pracy przy odbudowie obozu po pożarze, a Błękitna Gwiazda zdaje się tracić zaufanie do swojego klanu. Jej dawny czyn wraca do niej jak bumerang. Cały klan Pioruna potrzebuje teraz odwagi i dobroci Ognistego Serca, który dąży do pokoju w lesie.
Tygrysia Gwiazda nadal czai się w pobliżu i Ogniste Serce jest przekonany, że to nie koniec jego zemsty na dawnym klanie.
Ta część różni się klimatem od poprzednich. Nie ma już miejsca bezpiecznego - cały las wydaje się obcy i mroczny. Ostatnie wzmagania z nowym wrogiem, smutne pożegnania i strach osłabia dzielne koty. Nasz bohater pokazuje wielką siłę, która trzyma klan razem.
Jest to historia pełna emocji, akcji, tajemnic, strachu ale i ulgi dla niektórych. Szczególnie piękna jest postawa Obłocznej Łapy, który wydoroślał, ale nadal pozostał wrażliwy i wierny bliskim. Zakończenie tej części jest początkiem czegoś większego, a słowa Nakrapianego...

HermionaGranger | 2018-02-01
Przeczytana: 01 lutego 2018

Super, super i jeszcze raz super!!!

Cudownie! Znów odwiedziłam Klan Pioruna i was również gorąco do tego zachęcam!
Bardzo wciąga! Przy czytaniu mówiłam sobie, że doczytam tylko do końca strony i zacznę lekturę szkolną (tak przez 372 strony:)

Super polecam wszystkim!
Nie wiem tylko co myśleć o Błękitnej Gwieździe. Czy to szalona, pogrążona w swej rozpaczy i dlatego również nieprzyjazna kocica? Czy może wciąż dumna i odważna przywódczyni? A może jedno i drugie?
Odkrycie odpowiedzi na to pytanie czeka na was w piątej części Wojowników!
Zatoniecie w "Niebezpiecznej ścieżce" po uszy!

Gorąco polecam!

Uni | 2018-03-06
Przeczytana: 06 marca 2018

Najmocniej w całej serii Wojowników ujęła mnie niesamowita, bez reszty pochłaniająca atmosfera książek, która skłoniła mnie do dalszej lektury. I tym razem się nie zawiodłam - liczne intrygi oraz wyjątkowy styl pisarki przenoszą nas prosto do tętniącego życiem lasu. Druga z charakterystycznych cech serii i tym razem się wychyla - niczego nie możemy być pewni. Jeśli ktoś zna nasze koty, zapewne już sięgając po kolejny tom zadaje sobie pytanie: ,,Co znów wydarzy się w lesie?" a przede wszystkim: ,,Na Klan Gwiazdy! Ilu dzielnych bohaterów polegnie tym razem?"

Bardzo dobre pytanie... bardzo dobre...

Wolfsong | 2017-07-02
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2017

Kolejna, z upływem czytania coraz bardziej wciągająca powieść z serii "Wojownicy" (ang. Warriors), choć na początku na taką się nie zapowiada. Doroślejszego czytelnika może nieco odpychać dość duża czcionka i szerokie marginesy, sugerujące, że lektura jest bardziej przeznaczona dla młodszych. I tu się niestety zgadzam. Styl również nie powala ambitnym słownictwem, jest raczej dość ubogi, co pozwala przewidzieć dalszy ciąg akcji. Niemniej jednak, tak jak początkowe rodziały mogą powiewać nudą i dla fana już zbyt oczywistymi przypomnieniami wydarzeń lub bohaterów z poprzednich tomów, tak końcowe sprawiają, że nie można się od książki oderwać. Finałowe starcia zawsze są opisywane niezwykle ekscytująco, treść obfituje w najróżniejsze zwroty akcji, lecz nie zabraknie też łez, gdy umrze jeden z drugoplanowych bohaterów. Powiedziałabym, że książka jest przeznaczona dla osób w wieku 11-15 lat, ale i starsi mogą odnaleźć przyjemność w jej czytaniu. Dodatkowo zachęca niebanalna tematyka o...

Gabriela | 2017-07-12
Przeczytana: 12 lipca 2017

niebezpieczna ścieżka podobała mi się ale uważam była najsłabsza z dotychczasowych części ale warta swojej uwagi może ja po prostu jestem za stara na ta serie Ogniste serce został zastępcą klanu musi dbać o cały klan ale tez o jego przywódczynię Błękitna gwiazda jest chora i cały klan o nią martwi aż w końcu umiera mówi Ognistemu Sercu ze on jest ogniem który może ocalić cały klan ze jest z niego dumna czy Ogniste serce uratuje swoich przyjaciół dowidzimy się w Czarniej Godzinę ja na pewno przeczytam jestem ciekawa jak zakończy cala historia

SEmilia | 2018-01-06
Przeczytana: listopad 2017

"Niebezpieczna ścieżka" to książka,po którą z przyjemnością,sięga się na półkę.Część piąta "Wojowników",sprawia,że trzeba wstrzymać oddech i przewracać kolejne strony.Pełna przygód,lojalności,miłości i zwrotów akcji.Nie da się po prostu oderwać!

Irma Ruszkowska | 2017-06-07
Na półkach: Przeczytane, Fantasy

CHyba najlepsza i najbardziej pociągająca część, którą przetłumaczono i z niecierpliwością czekam na ostatnią część głównej serii o wojownikach
Jedna z najwspanialszych serii jakie czytałam.

SnookyFox | 2018-08-12
Asado | 2018-08-08