Księżyc buntowników

Cykl: Dahak (tom 1)
Wydawnictwo: ISA
Muteneers' Moon

BUNT Dla komandora podporucznika Colina MacIntyreaa wszystko zaczęło się w czasie rutynowego lotu treningowego nad powierzchnią Księżyca. Dla "Dahaka", obdarzonego świadomością statku bojowego Imperium, wszystko rozpoczęło się przed wieloma tysiącami lat, gdy potężna sztuczna inteligencja przeżyła bunt załogi w obliczu zbliżającego się najazdu wroga. Bunt nigdy nie został stłumiony - "Dahak" musiał pozostawić na prehistorycznej Ziemi nie tylko buntowników, lecz także całą załogę.

Tak więc "Dahak" trwa bezradnie w przestrzeni, potomkowie lojalnej załogi degenerują się, a buntownicy sprawują kontrolę nad technologią, która mimo upływu czasu utrzymuje ich przy życiu. Nagle sensory "Dahaka" wskazują, że wróg, który dawno temu zniszczył Imperium, powraca... a Ziemia znalażła się na jego drodze. Dla dobra planety "Dahak" musi zmobilizować swoje siły onronne, nie może jednak tego uczynić, dopóki nie pokona buntowników. Wybiera więc Colina na swojego nowego dowódcę. Teraz MacIntyre musi zmobilizować całą ludzkość, by raz na zawsze zniszczyć buntownikó, w przeciwnym razie Ziemia, w wyniku galaktycznego podboju stanie się jedynie bryłką żużlu.

źródło opisu: ISA, 2006

darekm70 | 2014-04-05
Przeczytana: 01 stycznia 2014

Po pierwsze jestem fanem Davida Webera, moja opinia może wiec być „skażona”. Ta książka to zmienna akcja, troszeczkę romansu i opisy starć w realiach XXI wieku, lecz czasem z użyciem broni z wieku LXVI.

Z pewnością atutem powieści jest wartka akcja, trochę tajemniczość i mimo wszystko pewne zaskoczenie dla czytelnika. Z drugiej strony nie należy szukać tu rozbudowanych postaci, a i dylematy natury moralnej są dość wyłagodzone. Jednym słowem dobre czytadło 1-2 dniowe, pozwalające się odstresować.

behemot | 2014-01-01
Przeczytana: grudzień 2013

Niestety nie da się tego czytać.
Miałem ochotę na jakąś prostą, nie wymagająca skupienia książkę. Kosmiczny western wydawał się akurat. Akceptowałbym nawet komiks z plastikowymi superbohaterami i dużą ilością akcji w stylu: zabili go i uciekł. Coś kiczowatego, ale lekkostrawnego.
No i dostałem całkiem niestrawny stek niesamowitych bredni.
Przeczytałem sto stron, bo nie widzę szans na jakąś cudowną odmianę treści, a szkoda katować się takim barachłem.
Zdecydowanie odradzam jako wyjątkowo męczącą stratę czasu.

actagaudi | 2013-07-05
Przeczytana: 05 lipca 2013

"Księżyc buntowników", to apogeum grafomani Webera. Pomysł na fabułę abstrakcyjny i alogiczny, tandetne i stereotypowe rozwiązanie oraz przewidywalność całej książki, powala dodatkowo w kontekście tandetnego tłumaczenia. Straszne, po prostu brak słów !!!

Andrzej Lewicki | 2016-09-20

i tak powinno być, czyli max trzy części jak na tego autora. fajny, wciągający początek i mocny koniec, taki jak można oczekiwać. co ważne, jak niestety z reguły u tego autora, nie trzeba do tego końca brnąć przez coraz potężniejsze kolejne tomy, których końca nie widać i w końcu człowiek czuje się tym czytaniem zmęczony. weber skupił się tu raczej na akcji, stonował typowe dla siebie opisy... wszystkiego... dzięki temu czyta się fajnie.

pmb | 2011-04-07
Przeczytana: 06 kwietnia 2011

Książka nie wywarła na mnie wielkiego wrażenia. Nie jest zła kiedy potraktować ją jako zwykłe czytadło dla zabicia czasu ale nie znalazłem w niej nic szczególnie zachęcającego żeby kiedyś przeczytać ją drugi raz. Przewidywalna, miejscami mdło ckliwa ze wszystkimi niezbędnymi elementami 'dobrej' amerykańskiej produkcji, z jakże 'zaskakującym' wątkiem miłosnym, obowiązkową ostatnią walką dobrego ze złym i kilkustronicowymi przemowami dowódców do podwładnych.

Kesser | 2011-04-30
Przeczytana: 20 kwietnia 2011

"Księżyc buntowników" to książką, którą polecam, jednak z pewnymi zastrzeżeniami.
Weber pisze wg mnie genialne militarne sf, a jego wizja technologii niesamowicie mnie pociąga, szczególnie w tej książce. Nie trudno dostrzec, że fabuła tu jest płytka, bohaterowie mało wyraziści i płascy, a pewne rzeczy się po prostu nie kleją. Jest tu jednak wizja i to ona tak naprawdę mnie wciągnęła.

JerzyM | 2010-09-28
Przeczytana: 2008 rok

Weber w pełnej okazałości... wartka akcja, dużo się dzieje itd.

Furion | 2016-11-25
Atul | 2016-10-15