Upadek smoka

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Fallen Dragon
978-83-7506-719-4
Agata Rugor

Lawrence Newton, który urodził się w ziemskiej kolonii na planecie Amethi, od dziecka marzył o tym, by wstąpić do Akademii Kosmicznej, latać na statkach badawczych i odkrywać nieznane rejony galaktyki. Niestety, kiedy dorasta, szybko przekonuje się, że czas bezinteresownych odkrywców bezpowrotnie przeminął i jako dowódca plutonu bierze udział w zbrojnej inwazji jednej z wielkich korporacji na kolejny obcy świat. Podczas walki z niepokojąco sprawną podziemną organizacją oporu na planecie Thallspring do uszu Lawrence’a zaczynają docierać dziwne pogłoski mówiące o Świątyni Upadłego Smoka. Podobno stanowi ona sanktuarium pewnej sekty czczącej tajemnicze mityczne stworzenie, które spadło z nieba na powierzchnię planety tysiące lat wcześniej zanim zjawili się tam pierwsi kolonizatorzy. Zaintrygowany tymi pogłoskami, Lawrence zaczyna organizować własną, prywatną ekspedycję naukową…
W powieści „Upadek smoka” Peter F. Hamilton po raz kolejny ukazuje drobiazgowo opisane obce światy, oszałamiające wynalazki techniczne i pasjonujące losy bohaterów, dzięki którym jego poprzednie książki osiągnęły status światowych bestsellerów.

źródło opisu: Zysk i S-ka, 2012

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl

Dawid | 2018-02-26

Ta książka rozwaliła mnie na łopatki swoim rozmachem, autor wspiął się na wyżyny ! Jak dla mnie najlepsza do tej pory pozycja z cyklu SYFY !

klaju | 2017-03-20
Przeczytana: 18 marca 2017

Szczere zaskoczenie. Bardzo dobra książka z ciekawą historią, interesującą wizją świata i pełnokrwistymi bohaterami. Mój pierwszy kontakt z Panem Hamiltonem, ale na pewno nie ostatni, bo czytało się to rewelacyjnie. W ostatnim zasypie bestsellerów i światowych hitów, których nie da się czytać to swoista perełka - autor zna warsztat, umie zawiązać akcję, dobrze ją poprowadzić i jeszcze zaskoczyć czytelnika kilkoma pomysłami. Rzadkość. Polecam.

Jim | 2016-06-20
Przeczytana: 20 czerwca 2016

Książka dobra, choć trochę opisy mnie zmęczyły. Autor fajnie podejmuje temat przyszłości świata rządzącej przez korporacje. Dość trafnie roztrząsa plusy i minusy widziane z perspektywy różnych planet i bohaterów. Jeżeli kogoś interesuje ten temat - polecam.

Nawiasem mówiąc - akcja też jest fajna :)

Rybka | 2016-02-05
Przeczytana: 26 stycznia 2014

Niezła space opera, bardziej dla młodzieży, ale starszemu czytelnikowi też powinna się spodobać. Na początku miałam problem z równoległym wątkiem, był bardziej statyczny od głównego, ale potem wsiąkłam. Fajny pomysł autora z organiczną zbroją zwaną "skórą. Ciekawy opis terraformowania planet. Grube tomiszcze, ale warto je przeczytać.

tester | 2015-11-08
Przeczytana: 17 października 2014

Jak to Peter Hamilton.... Świetnie się czyta, choć tym razem uważam, że autor zupełnie niepotrzebnie rozbudował wątki romansowe. Dopiero pod koniec "wychodzi" całe mistrzostwo podczas "realizacji aktywów".

Michał | 2015-08-04
Przeczytana: 09 kwietnia 2015

Najbardziej zapadło mi w pamięci to, że opis z okładki jest nieadekwatny do treści! Osoba która to pisała pewnie nawet nie przeczytała książki, pewnie tłumaczenie angielskiego opisu. Roztrząsam tą kwestie, ponieważ przez sporą część książki sądziłem że akcja inaczej się rozwinie. Czekałem na wydarzenia opisane na okładce, tworzyłem teorie jak z obecnej sytuacji dojść do stanu "okładkowego"(co samo w sobie było dość twórcze). Oczywiście przesadzam, nie była to tak znacząca zmiana, lecz irytowała.

Akcja w tej powieści(na tą nazwę zasługuję w zupełności, dzięki swemu gabarytowi i rozmachowi) rozgrywa się w połowie XXIV wieku i eksploracja kosmosu jest w regresie. Główny bohater Lawrence Newton zamieszkuje kolonię Amethi i ma cel opuścić dom, aby odbywać podróże międzygwiezdne. Podróże są rzadkie i jedynie wielkie korporacje stać na nie. Jedna z nich Zantiu-Braun (ZB)nadal odbywa loty.Młody Lawrence zaciąga się do prywatnej armii ZB i bierze udział w realizacjach aktywów w różnych...

Damian | 2015-07-12

Kochany Hamilton jak zwykle mnie nie zawiódł, przygodę z nim zacząłem od jego późniejszych książek, przez co zakochałem się w jego twórczości, ale wcześniej widze, że pisał równie dobrze. Pomysły technologiczne są genialne, akcja wartka przez co nie można się od książki oderwać. Bohaterów też tworzy barwnych i realistycznych, więc łatwo się w nich wczuć. Szkoda, że napisał tak mało książek i jeszcze mniej zostało przetłumaczonych :( Na Pustke : Ewolucja czekam już 3 lata, aż ją w końcu szanowne wydawnictwo przetłumaczy.

Grzesiek | 2015-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2015

Wizja świata i prawa nim rządzące stanowią ciekawa alternatywę dla typowych powieści o lataniu tam i z powrotem po galaktykach dla napędzania fabuły. Oprócz tego świetna fabuła i główny bohater, dla którego zaczyna się rozważać słuszność inwazji na bezbronny świat. Naprawdę polecam, bo to świetnie zaprojektowana książka.

DarkStar | 2014-10-26
Przeczytana: 26 października 2014

Książka na trochę mniejszą skalę niż "Gwiazda Pandory" i jej kontynuacja. Podobał mi się wątek obyczajowy, którego się nie spodziewałem, a dzięki któremu postać głównego bohatera stała się bardziej żywa i wyrazista. Opis z tyłu to BZDURA, został chyba przygotowany przez osobę, która nie czytała książki! Dlatego książka była trochę inna niż się spodziewałem. Jeżeli chcesz przeczytać tę książkę, to możesz śmiało zignorować ostatnią stronę okładki.

Aleksander | 2014-09-04
Przeczytana: 01 stycznia 2013

Lubisz Space Opera? Ta książka jest dla Ciebie. Nie ma co streszczać - jest tam wszystko. Czyta się samo.