Trylogia

Wydawnictwo: Rea
8 (7 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historyczna
Istari

Wydawnictwo REA-SJ prezentuje jednotomową edycję Trylogii w całości opartą na pierwodrukach sygnowanych przez Henryka Sienkiewicza. Oryginalny tekst został opracowany na nowo, aby współczesny Czytelnik mógł w pełni cieszyć się przygodami nietuzinkowych bohaterów, które potrafią rozśmieszyć do łez, przestraszyć niczym rasowy horror, zaprosić do świata żywcem wyjętego z kart współczesnych powieści fantasy i pokazać kuluary wielkich wydarzeń naszej historii.

Przeniknięciu do tego niezwykłego świata pomogą znakomite ilustracje Piotra Arendzikowskiego, znanego m.in. ze współpracy przy grze Wiedźmin 3: Dziki Gon oraz Posłowie zawierająca zaskakujące tezy, które pozwolą na pozbawione pompatyczności spojrzenie na dzieło Henryka Sienkiewicza.

I chociaż Trylogia budzi do dziś często skrajne uczucia, czemu dał wyraz na przykład Witold Gombrowicz w swych Dziennikach, pisząc: „Czytam Sienkiewicza. Dręcząca lektura. Mówimy: to dosyć kiepskie, i czytamy dalej. Powiadamy: ależ to taniocha – i nie możemy się oderwać. Wykrzykujemy: nieznośna opera! I czytamy w dalszym ciągu, urzeczeni!”, warto samemu zmierzyć się z tym dziełem i odkryć je na nowo.

Zapraszamy do świata nieograniczonej wyobraźni!

źródło opisu: http://www.rea-sj.pl/trylogia/1033/

źródło okładki: http://www.rea-sj.pl/images/products/big/trylogia-1033-1.jpg

Wkp | 2017-04-04
Na półkach: Współpraca

TRYLOGIA NARODOWA

Są tacy, którzy kochają te powieści i są też tacy, którzy ich nienawidzą. Podobnie zresztą, jak ekranizacji powstałych na ich kanwie. Tę drugą grupę reprezentują przede wszystkim uczniowie zmuszani przez lata do mierzenia się z dziełami Sienkiewicza, jako lekturą obowiązkową; wiem o tym dobrze, bo zniechęcony szkolnymi czytadłami unikałem wszelkich klasyków jak ognia. Niesłusznie, przekonałem się o tym po latach, ale jak to mówią lepiej późno, niż wcale. Potwierdza to także sienkiewiczowska „Trylogia”, która stanowi naprawdę ciekawą opowieść napisaną w iście wspaniałym stylu.

Fabularnie rzecz przenosi nas do siedemnastowiecznej Polski, Polski pełnej problemów, ale i chwały. Trudów i zwycięstw. W skali makro odnoszą się one do całego narodu, w skali mikro dotyczą poszczególnych bohaterów. Postacie wiodące stają w obliczu miłości do kobiety, ale miłości naznaczonej trudnościami, które trzeba pokonać. Okoliczności nie sprzyjają uczuciu, pojawiają się inni chętni do...

Maromira | 2017-04-26
Na półkach: Przeczytane - 2017
Przeczytana: 26 kwietnia 2017

Trylogia. Choć to jedynie określenie serii mającej trzy tomy, to w Polsce automatycznie utożsamia się to pojęcie z powieściami Henryka Sienkiewicza – „Ogniem i mieczem”, „Potopem” i „Panem Wołodyjowskim”. Można nie lubić „Trylogii”, ale raczej nie znajdzie się w naszym kraju człowiek, który nie znałby którejś z części, nie czytał choćby fragmentów na lekcji czy nie widziałby choć jednej ekranizacji.

Popularność Sienkiewicza przekłada się na ogromną ilość wznowień, kolejnych edycji, tak więc można wśród książkowych wydań Trylogii przebierać, znajdując dla siebie odpowiedni rozmiar czy grubość okładki. Spośród różnych, szkolnych – bo z opracowaniem – nakładów, lekkich i tanich, wznowienie wydawnictwa REA wygląda imponująco.

Całość została opracowana na jeden, ogromny i gruby tom, tak ciężki, że można by nim zabić. To takie wydanie, które może stać sobie na półce i godnie się prezentować czy też być idealnym pomysłem na prezent – dla fanów klasyki lub/i Sienkiewicza, bo jakby nie...

Karolina | 2017-06-22
KonradKdz | 2017-04-18