Wędrowne ptaki

Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
giovanna

Wszyscy kiedyś opuścimy rodzinne gniazdo, żeby rozwinąć skrzydła. Czasami lot bywa trudny i wydaje się, że zabraknie nam sił. Ale każdy wędrowny ptak w końcu znajduje drogę do domu. Malwina nigdy nie czuła się tak samotna. Diagnoza lekarska dotycząca jej zdrowia nie nastraja optymistycznie, ale kobieta nie chce otworzyć się nawet przed najlepszymi przyjaciółkami. Na szczęście każdy medal ma...

Malwina nigdy nie czuła się tak samotna. Diagnoza lekarska dotycząca jej zdrowia nie nastraja optymistycznie, ale kobieta nie chce otworzyć się nawet przed najlepszymi przyjaciółkami. Na szczęście każdy medal ma dwie strony – pobyt w szpitalu poza strachem i niepewnością przynosi też zauroczenie. Nowy partner Malwiny ma jednak swoją wizję wspólnego życia i wkrótce mieszkanka bloku przy ulicy Kwiatowej będzie musiała wybrać między miłością a pasją.

Nowa książka autorki najpiękniejszej literatury obyczajowej. Poznaj przyjaciółki z ulicy Kwiatowej i zostań z nimi na dłużej!

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/wedrowne-ptaki/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/wedrowne-ptaki/

Rozczarowała mnie ta powieść. Czytałam wszystkie książki autorki i ta jest najsłabsza.
Dla mnie to nawet nie powieść, a 4 krótkie opowieści, każda dotyczy innej osoby. Są to cztery panie, które właśnie wprowadziły się na Kwiatową, a awaria windy spowodowała, że w pewien sposób zbliżyły się do siebie.
Każda z bohaterek opowiada coś o swoim życiu, ale przede wszystkim opowiada tą samą historię związaną z główna bohaterką Malwiną, tylko ze swojego punktu widzenia.
I właśnie przez to jest nudno, bo nic się ciekawego nie dzieje, tylko w kółko ta sama historia.
Do tego nietypowa forma narracji. Każda z bohaterek opowiada swoją historię jakby rozmawiała z kimś przy herbacie czy kawie. Zadaje temu komuś pytania na temat opowiadanej przez siebie historii i od razu daje odpowiedź.
Do tego nie polubiłam żadnej bohaterki a szczególnie Malwiny.
Bo jej nie sposób polubić. Mimo że ma 30 lat, to zachowuje się jak dziecko, jest egoistą i ignorantką. Jest nieszczęśliwa, bo nagle po śmierci ojca...

gosia123 | 2017-05-05
Przeczytana: 05 maja 2017

Malwina,Róża,Wioletta i Liliana to bohaterki nowej powieści Pani Karoliny. Cztery kobiety i cztery różne charaktery,ale połączył je wspólny adres. W nowej książce Pani Wilczyńskiej mamy jedną historię,ale opowiedziana z punktu widzenia każdej z bohaterek. Przeczytałam i pewnie sięgnę po kolejną część,ale żeby mnie aż tak porwała to nie powiem.

Anna-mojeksiążki | 2017-05-09

Bardzo cenię książki Karoliny Wilczyńskiej i z przyjemnością po nie sięgam. Wędrowne ptaki to I tom cyklu Rok na Kwiatowej.

Ulica Kwiatowa, nowy blok mieszkalny, do którego wprowadzają się nowi lokatorzy. Tutaj swoje miejsce znajdują również Malwina, Liliana, Wiola i Róża. Cztery zupełnie różne kobiety, zarówno z wyglądu, jak i z charakteru, czy stylu życia. Cóż je może połączyć oprócz lokalizacji? Przyjaźń! Każdy jej potrzebuje, ale nie każdemu jest dane ją znaleźć. Te cztery szczęściary miały dużo szczęścia!

Malwina - artystka, córeczka tatusia, która postanowiła wreszcie usamodzielnić się i wyprowadzić z rodzinnego domu. Ojciec, właściciel firmy, kupuje córce mieszkanko, które ona bierze w swe posiadanie. Czasami pomieszkuje u niej Czub, przyjaciel, który wspiera ją w każdej sytuacji.

Wiola, mama małego Oskara, w zaawansowanej ciąży, która przestaje ogarniać zarówno mieszkanie, jak i swego synka. Jest zmęczona i nawet uwolnienie się spod skrzydeł teściowej i własny kąt...

"Wędrowne ptaki" to opowieść o sztuce wyborów.
Wyboru muszą dokonać cztery kobiety, które zamieszkują na ulicy Kwiatowej.
Właśnie wszystkie cztery wprowadzają się do bloku, los spłatał im figla i zamknął wszystkie w zatrzaskującej się windzie. Każda z nich jest różna nie tylko z wyglądu, ale i z charakteru. Co wyniknie z takiego zrządzenia losu?
Mamy tu cztery osoby i cztery spojrzenia na tą samą sytuację, lecz z innej perspektywy.
Każda z osób opowiada nam to samo, ale od innej strony.
Narracja tej książki przeprowadzona jest w taki sposób, iż ma się wrażenie, że mówią one do nas przy filiżance kawy.
Poprzez ten styl opowiadań mamy okazję bardzo dobrze poznać każdą z bohaterek i chyba właśnie o to chodziło autorce. Charaktery tych kobiet są dopracowane i wiemy, jakie są ich pragnienia czy też marzenia.
Jest to książka kobiety dla kobiet. Autorka prowadzi nas do świata kobiecej duszy i serca. Przechodzimy razem z naszymi bohaterkami kręte ścieżki przyjaźni, gdyż to nie tylko...

Dama_Karo | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Cztery kobiety o odmiennych charakterach i zainteresowaniach, w niespodziewany sposób łączy los, nieco wspierany przez pewną awarię. Malwina, Liliana, Róża i Wioletta mieszkają w tym samym bloku i ku zdziwieniu samych siebie, po paru przypadkowych spotkaniach zaczynają darzyć się sympatią! Wkrótce okazuje się, że ich wzajemne wsparcie będzie każdej z nich szalenie potrzebne...

Fabuła stworzona przez Karolinę Wilczyńską Was raczej nie zaskoczy, ale na pewno poruszy serce. Historia Malwiny mnie wzruszyła, ale nie powiem dlaczego, żeby nie psuć Wam radości z lektury. Cudowne jest jednak to, że cztery zupełnie różne osoby: szara myszka, artystka, bizneswoman i królowa kiczu, mogą się polubić i wzajemnie wspierać. Chyba coś jest w tym powiedzeniu, że przeciwieństwa się przyciągają...

Szczerze mówiąc nie przepadam za narracją, w której bohater zwraca się bezpośrednio do czytelnika i opowiada mu swoją historię. W tej książce jednak nawet się do tego przyzwyczaiłam, bo dzięki temu...

Cyrysia | 2017-05-02

Kate-with-books | 2017-05-01
Przeczytana: 01 maja 2017

Marzyłaś kiedyś o niezależności? O własnych czterech kątach, uwolnienia się od rodziców i nowym początku? Pełna swoboda jest piękna, ale często też bywa trudna i wymagająca wielu wyrzeczeń. Właśnie o opuszczaniu rodzinnego gniazda pisze w swojej najnowszej powieści Karolina Wilczyńska.

Autorka ma na swoim koncie kilka udanych pozycji książkowych, w tym sagę „Stację Jagodno”, której nie będę ani porównywać, ani oceniać, bo bez bicia się przyznaje, że jej nie znam. Jednak ostatnia powieść z piękną, choć jesienną, okładką i o intrygującym tytule „Wędrowne Ptaki. Rok na Kwiatowej.” przyciągnął mnie na tyle, bym po nią sięgnęła. Ale czy pisarka wywalczyła sobie kawałek miejsca u mnie w sercu?

Opis na tylnej części okładki nie zdradza za wiele, tym samym mocno kusi, jednak tu nie będzie mowy tylko o jednej bohaterce. Będzie ich aż cztery. Każda kompletnie inna, szalona, niezwykła, czasem trochę chaotyczna. Poznajemy kobiety, które w tym samym czasie przeprowadzają się do bloku przy...

Książkanonstop | 2017-05-12

Za egzemplarz książki serdecznie dziękuję Czwartej Stronie.

Karolina Wilczyńska to autorka między innymi czterotomowej sagi "Stacja Jagodno", którą zdobyła serca wielu polskich czytelniczek. Oprócz mojego, ale to zapewne tylko dlatego, gdyż lektura tych książek wciąż przede mną.

"Wędrowne ptaki" są jej kolejną powieścią rozpoczynającą nowy cykl noszący tytuł "Rok na Kwiatowej". Szybko wsiąkłam w grono czterech kobiet, których życiowe ścieżki Los postanowił skrzyżować pod jednym adresem. Ulica Kwiatowa w Kielcach to właśnie miejsce, gdzie rozpoczyna się nowe, nieznane dla bohaterek. Kiedy wszystkie startują, jak wierzą, ku lepszemu, otrzymują jeszcze jeden prezent a jest nim przyjaźń, która zakiełkuje niespodziewanie w... windzie. Dziewczyny szybko wezmą się do pracy nad tą relacją. Ten dar jest im niesamowicie potrzebny. Róża, Lilianna, Malwina i Wioletta. Różnią się wszystkim. Charakterem, stylem życia, wyglądem. Ich przyjaźń prędko dojrzewa, staje się silna, szczera i...

ZwykłaMatka | 2017-06-22
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Nowa seria autorstwa Karoliny Wilczyńskiej wciąga bez reszty! Pow spaniałej serii "Stacja Jagodno", do której niedawno ukazała się piata część przyszła kolej na "Rok na Kwiatowej".
Po tym jak osobiście poznałam autorkę na tragach książki w Warszawie, pamiętając jak bardzo podobała mi się "Stacja Jagodno" wiedziałam, że kolejny cykl też mi się spodoba. Nie pomyliłam się! Książka od pierwszych stron wciągnęła mnie i czytałam ją kiedy tylko mogłam.
Cztery przyjaciółki, blok na Kwiatowej, różne historie. Co może łączyć tak skrajne kobiety?
Malwina, artystka, która koniecznie chciała uciec spod skrzydeł rodziców. Jej życie wywraca się do góry nogami po nagłej śmierci ojca.
Liliana, elegancka bizneswoman, która musi przeorganizować nieco swoje życie po tym jak zamieszkuje z nią kuzynka.
Wioletta, żona i matka kilkuletniego chłopca, która niebawem po raz kolejny zostanie matką. Pogubiła się trochę w swoim życiu małżeńskim.
Róża, spokojna nauczycielka języka angielskiego, która sprawia...

Paula | 2017-05-02
Przeczytana: 27 kwietnia 2017