Zamarznięte serca

Cykl: Rok na Kwiatowej (tom 2)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
literatura polska
Ag2S

Zima przychodzi nieoczekiwanie. A z nią mróz tak wielki, że mrozi serce. Wtedy potrzebujemy kogoś, kto otuli je ciepłem, roztopi lód i pozwoli uwierzyć w nadejście wiosny. Liliana stoi przed trudnym zadaniem: musi zaopiekować się młodszą kuzynką, która zatrzymuje się u niej na jakiś czas. Nastolatka sprawia sporo kłopotów i gdy Liliana postanawia z nią poważnie porozmawiać, dowiaduje się o...

Liliana stoi przed trudnym zadaniem: musi zaopiekować się młodszą kuzynką, która zatrzymuje się u niej na jakiś czas. Nastolatka sprawia sporo kłopotów i gdy Liliana postanawia z nią poważnie porozmawiać, dowiaduje się o traumatycznych przeżyciach dziewczyny. Pod adresem partnera Liliany padają poważne oskarżenia. Niespodziewanie okazuje się też, że Liliana musi zmierzyć się z własną, trudną przeszłością. Jakie decyzje podejmie? I czy ostatecznie uda jej się odnaleźć wspólny język z zamkniętą w sobie nastolatką?

Najnowsza powieść Karoliny Wilczyńskiej to próba zrozumienia, że przeszłość zawsze nas odnajdzie, nie możemy przed nią uciec.

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/rok-na-kwiatowej-zamarzniete-serca/

ewika | 2019-06-07
Przeczytana: 07 maja 2019

aneta_taka | 2019-05-31
Przeczytana: luty 2019

Zmiany...zmiany...zmiany. Są częścią składową życia każdego z nas. Towarzyszą nam, czy tego chcemy, czy nie. Niektórzy się ich boją, a inni przyjmują je jako dar. Cztery bohaterki serii "Rok na Kwiatowej": Wioletta, Róża, Liliana i Malwina, każda z innego powodu, przeprowadzają się w nowe miejsce. Spotykają się w bloku na Kwiatowej, w Kielcach. Wszystkie mają już za sobą pewien bagaż doświadczeń, o którym chcą, lub nie, zapomnieć albo pamiętać tylko wybiórczo. Dziwnym trafem, poprzez szereg niezaplanowanych wydarzeń, zaczyna się ich przyjaźń, a wraz z tym poznajemy losy, przeżycia i historię każdej z nich. Poznajemy tez "klub kapciowy". Powiecie babska literatura... Może i tak...Ja łyknęłam trzy tomy na jeden rzut, to może o czymś świadczyć. Bardzo przyjemna, nietypowa narracja. Bohaterki opowiadają "gościowi" o sobie, o tym co się wydarzyło. Pijemy z nimi herbatkę i słuchamy... Mamy więc cztery narracje pierwszoosobowe. Cztery punkty widzenia. Każda z nich jest inna, inny sposób...

Wierszowane_Recenzje | 2019-04-06
Przeczytana: 02 kwietnia 2019

Tym razem bohaterką drugiego tomu jest Liliana. Ta silna i pewna siebie kobieta boryka się z problemem wychowawczym, sercowym oraz z daleko zagrzebaną przeszłością, która powraca pod wpływem przeżyć Agnieszki - córki kuzynki. Podwaliny jej silnego charakteru zostają bardzo ukruszone. Przyjaciółki, oczywiście, konsekwentnie ją wspierają, tylko czy zdoła odbudować swoje fundamenty?
U Róży także wiele się dzieje.
Momentami wzruszająca, chwilami zabawna... Polecam.

Książkanonstop | 2019-03-20
Przeczytana: 2019 rok

Samotność na dłuższą metę nie jest niczym pozytywnym. Boli, uwiera, przeszkadza. Niestety nie wszyscy mają obok siebie bliskich. Różne sytuacje życiowe czasami zmuszają do zaprzestania kontaktów, gdyż te niczego dobrego nie wnoszą lub nie ma już z kim dzielić dni. Na szczęście jest przyjaźń, która ucina uczucie wyobcowania.

Karolina Wilczyńska jest autorką wielu wspaniałych powieści, w tym cyklu „Rok na Kwiatowej” oraz „Stacja Jagodno”. Snuje historie bardzo życiowe. Z jej bohaterkami bez problemu utożsamiają się czytelniczki, gdyż postacie występujące na kartach powieści są zwyczajne a zarazem wyjątkowe. Czyli takie, jakie są wszystkie kobiety.

Druga część „Roku na Kwiatowej” to właśnie prezentowane Państwu teraz „Zamarznięte serca”. W tymże tomie mamy szansę bliżej poznać Liliannę. Kobietę biznesu, niezależną oraz emanującą siłą. Odkąd pod jej dachem zamieszkała córka kuzynki – Agnieszka, życie nie wygląda tak, jak wcześniej. Doszło wiele kłopotów, jak to z nastolatkami...

ewelka22 | 2019-01-19
Przeczytana: 19 stycznia 2019

Dlaczego autorka myli imiona bohaterów? Marcin nagle staje się Mariuszem, czy tylko mi się wydaje?

Solea | 2019-01-15

Najciekawsza w tej części jest "przemiana" męża Wioli z Marcina na Mariusza. Jestem ciekawa, jak będzie miał na imię w kolejnym tomie, może Marcel? W końcu też na M.

flima | 2019-01-14
Przeczytana: 14 stycznia 2019

zaczęłam od tomu drugiego. ale wracam do początku. Przyjemna

Badylarka | 2019-01-12

Jesienią przeczytałam "Wędrowne ptaki", pierwszy tom serii "Rok na Kwiatowej" Karoliny Wilczyńskiej, a ostatnio skończyłam drugi, zimowy tom pt. "Zamarznięte serca". Zatem zimową porą na Kwiatowej zawitałam na dłużej w apartamencie Liliany.

Zima zmroziła Polskę, a razem z nią dowiadujemy się, dlaczego Liliana zachowuje się, jakby była królową śniegu o zmrożonym sercu. Powód okazuje się bardzo poważny. Dzięki temu czytelnik rozumie, dlaczego Liliana zerwała stosunki z rodziną.
Wcześniej jednak kobieta musi się zmierzyć z obecnością w swoim mieszkaniu nastoletniej Agnieszki, której zachowanie - delikatnie rzecz ujmując - pozostawia wiele do życzenia. Liliana czuje się trochę tak, jakby podrzucono jej kukułcze jajo, które okazało się "granatem, po wybuchu którego życie kobiety zamieniło się w ruinę". Gdy jednak dziewczyna znika, w Lilianie budzi się gniew, a potem dawno skryte emocje. W sukurs przychodzi jej Klub Kapciowy, a więc trzy niezawodne przyjaciółki z sąsiedztwa: Róża,...

Madziunia | 2019-01-09
Na półkach: Przeczytane, 2018