A wszystko dzięki „Jedz, módl się, kochaj”

Tłumaczenie: Katarzyna Waller-Pach
Seria: Salamandra
Wydawnictwo: Rebis
Eat Pray Love made me do it
9788380620674
LubimyCzytać

A wszystko dzięki „Jedz, módl się, kochaj” to niezwykła książka opowiadająca o tym, co zdziałała inna książka. Uważaj, Czytelniku. Grozi nam kolejna fala inspiracji. Elizabeth Gilbert spisała kiedyś wspomnienia ze swojej podróży. Wędrując po Italii, Indiach i Indonezji, przekraczała granice i pokonywała kilometry, ale przede wszystkim z determinacją poszukiwała prawdy o sobie. Jedz, módl...

Uważaj, Czytelniku. Grozi nam kolejna fala inspiracji.

Elizabeth Gilbert spisała kiedyś wspomnienia ze swojej podróży. Wędrując po Italii, Indiach i Indonezji, przekraczała granice i pokonywała kilometry, ale przede wszystkim z determinacją poszukiwała prawdy o sobie. Jedz, módl się, kochaj rozeszło się w milionach egzemplarzy. Powstał też film (z Julią Roberts w roli Liz) ukazujący całą barwność egzotycznej scenerii, na której tle bohaterka stopniowo odkrywa wartość świadomego kierowania własnym życiem zgodnie z tym, co nazywa wewnętrzną prawdą.

A wszystko dzięki „Jedz, módl się, kochaj” to opublikowane 10 lat po pamiętniku Elizabeth Gilbert i opatrzone jej entuzjastycznym wstępem opowieści blisko pięćdziesięciu osób, które po przeczytaniu historii Liz zmieniły swoje życie. Z potrzeby podzielenia się niezwykłym i całkowicie nieoczekiwanym doświadczeniem napisali je ludzie, których różniło wszystko - narodowość, wiek, płeć, status społeczny, zawód. A jednak wszyscy oni ulegli wspaniałej sile inspiracji i zdołali odrzucić dawny styl życia, by rozpocząć wędrówkę nową ścieżką – czasem trudną i wyboistą, ale własną.

Niektóre transformacje tu opisane byłyby wręcz niewiarygodne, gdyby nie to, że – z prostotą i autentycznością – opowiadają o nich ludzie, których dotyczyły.

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Monka | 2017-02-22
Przeczytana: 21 lutego 2017

... Elizabeth Gilbert jakiś czas temu spisała wspomnienia ze swojej podroży życia ... wyruszyła wtedy do Italii, Indii i Indonezji ... ta podróż miała być rodzajem terapii ... autorka postanowiła doświadczyć czegoś nowego i nieznanego ... chciała odkryć inne smaki, obyczaje, kulturę, ale przede wszystkim poznać i zaakceptować samą siebie ... pamiętam, że byłam tą książką oczarowana ... imponowała mi odwaga autorki ... jej determinacja i konsekwencja ... Jedz, módl się, kochaj sprawiło, że zaczęłam patrzeć na siebie zupełnie inaczej ... dałam sobie prawo do bycia szczęśliwą ... nauczyłam się dostrzegać piękno w drobnych rzeczach ... ze zdumieniem odkryłam, że ta lekka i przyjemna lektura niesie ze sobą niezwykłą moc ... nie wtapia się w te wszystkie podobne książki, które przeczytałam .. czymś się wyróżnia ... zapada w pamięć ... daje do myślenia ... mobilizuje do zmian ... i w tym tkwi jej magiczna moc ... czytelnik musi zestawić wspomnienia autorki z własnym życiem ... i to...

WielkiBuk | 2017-03-09
Przeczytana: marzec 2017

„A wszystko to dzięki ‘Jedz, módl się, kochaj’” to zbiór pięknych opowieści, które stanowią świetne uzupełnienie i hołd dla książki Elizabeth Gilbert. Nie są idealne, ale stanowią dowód na to, że słowa mogą odmieniać życie innych, że potrafią być piękną motywacją do szukania własnych odpowiedzi. Ludzie z całego świata dzielą się swoimi doświadczeniami, udowadniają, że można znaleźć swoją życiową drogę bez względu na róg, w który się zapędziliśmy. I może będzie to trudniejsze niż podróż przez trzy „I”, czyli Italię, Indie i Indonezję, zdecydowanie mniej przyjemne niż joga o wschodzie słońca w popularnym aśramie, ale zdecydowanie możliwe. A wszystko to dzięki „Jedz, módl się, kochaj”.

Jeśli czytaliście „Jedz, módl się kochaj”, jeśli zainspirowała Was do zmiany, albo wciąż szukacie odpowiedzi, to koniecznie sięgnijcie po opowieści „A wszystko to dzięki ‘Jedz, módl się, kochaj’”.

Kinga Kulig | 2017-04-01
Przeczytana: 31 marca 2017

W 2007 r. na światowym rynku książek pojawiła się powieść „Jedz, módl się, kochaj” autorstwa Elizabeth Gilbert. Zaś niespełna 3 lata później, Ryan Murphy wyreżyserował amerykański film dramatyczny o tym samym tytule. Zarówno książka, jak i film bardzo szybko zaraziły swoich odbiorców, pozostających nieobojętnymi wobec przedstawionych treści. Zanim jednak przystąpię do właściwego omówienia trzymanego przeze mnie egzemplarza, warto przy tej okazji zarysować fabułę oryginalnej książki, po to, aby Czytelnik stopniowo i pokrótce wdrożył się, o czym tak naprawdę i z jakim zamysłem powstał reportaż „a wszystko dzięki (…)”.

Elizabeth Gilbert to trzydziestokilkuletnia, nowoczesna kobieta. Jest zamężna, prowadzi dom, ma dobrą pracę. Mimo tego, idealnego, wspaniałego życia, pewnej nocy Liz siedzi nieszczęśliwa w łazience, rozpaczając gorzko nad swoim życiem, które zupełnie odbiega od jej oczekiwań, wyobrażeń, które dalece nie jest tym życiem, którego pragnie. Co gorsza, nie ma najmniejszego...

odSłońKulturę | 2017-03-30
Na półkach: Blogosfera
Przeczytana: 30 marca 2017

Książka A wszystko dzięki Jedz, Módl się, Kochaj to nie tylko zbiór obyczajowych opowiadań, ale źródło inspiracji i motywacji, do zmiany swojego życia. Jeżeli jesteście fanami wspomnień Elizabeth Gilbert, z pewnością znajdziecie podczas lektury coś dla siebie. Wydaje mi się, że wiele osób, w których życiu nie jest idealnie i które pragną zmian na lepsze, mogą dzięki tej powieści spróbować wprowadzić dobrą energię do swojego życia. Jeżeli jednak nie czujecie się przekonani, zdecydowanie polecam Wam książkę Gilbert sprzed 10 lat - Jedz, Módl się, Kochaj, w której poza wspomnieniami autorki i dążeniem do zmian, wybierzecie się w ciekawą podróż do Italii, Indonezji i Indii.

więcej na www.odslonkulture.pl

Florence96 | 2017-03-19
Na półkach: 2017
Przeczytana: 17 marca 2017

Ta książka to spora dawka inspiracji dla każdego, kto ją przeczyta. Czytając o tym, jak inni zmienili swoje życie, samemu chce się zrobić to samo.

Krispinelka | 2017-08-21
Lady Margot | 2017-03-05