Łowcy niewolników

Okładka książki Łowcy niewolników
Grzegorz Kochman Wydawnictwo: Novae Res Cykl: Trylogia Piastowska (tom 1) fantasy, science fiction
464 str. 7 godz. 44 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Cykl:
Trylogia Piastowska (tom 1)
Wydawnictwo:
Novae Res
Data wydania:
2017-02-13
Data 1. wyd. pol.:
2017-02-13
Liczba stron:
464
Czas czytania
7 godz. 44 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380834071
Tagi:
Piast łowcy niewolników XI wiek
Średnia ocen

                6,8 6,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,8 / 10
64 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
173
103

Na półkach:

,,Łowcy Niewolników" to książka, która przenosi nas w czasie do XI wieku, w okrutny i brutalny świat średniowiecza. Tę brutalność sugeruje nie tylko tytuł, ale i groźnie spoglądający z okładki wiking.

Głównym bohaterem jest Jasza, prosty kmieć z połabskiej wioski, którego proste i zwyczajne do bólu życie w jednej chwili obraca się w gruzy, kiedy jego spokojną wioskę najeżdżają wieleccy łowcy niewolników. Jasza w jednej chwili traci swój dom i rodzinę, a jedyne, co może uczynić, to bezsilnie patrzeć z daleka, jak najeźdźcy pod wodzą bezlitosnego Normana Sigurda mordują, palą i niszczą. Jasza, choć zdany jedynie na własne siły, poprzysięga zemstę łupieżcom i rusza ich śladem, by uwolnić pojmaną żonę Milenę oraz córkę Wichnę.

W ten oto sposób rozpoczyna się pełna przygód podróż bohatera - choć może ,,przygoda" to trochę niefortunne określenie na nieustanną walkę o przetrwanie w trudnych czasach rządów Bolesława Chrobrego. Autor nie owija w bawełnę, prezentując ówczesne realia: trup ściele się gęsto, jelita wypływają z rozciętych brzuchów średniowiecznych wojów, a opisy bitew i starć są soczyście krwawe. Grzegorz Kochman, pasjonat średniowiecza, próbuje też zarazić swoją pasją czytelnika, opatrując niektóre terminy i wydarzenia stosownymi przypisami objaśniającymi - miły ukłon w stronę tych, którzy nie wiedzą co to balista, giezło czy Swarożyc, a są zbyt leniwi by samemu sprawdzić. Dodatkowo, na samym wstępie otrzymujemy mapkę z zaznaczonymi ważniejszymi miejscami i wydarzeniami z książki, plus spis postaci niczym w dramacie.

Niestety, tytuł ten ma także swoje słabe strony. Dialogi są dość nijakie i pozbawione jakiejś większej błyskotliwości, niektóre brzmią jak generyczne rozmowy NPC-ów z komputerowej gry RPG. Poza tym, o ile opisy walk i działań wojennych (zwłaszcza pod koniec książki) są naprawdę dobre, o tyle opisy natury zwyczajnie męczą i niemiłosiernie spowalniają akcję. Ja naprawdę nie mam nic przeciwko opisom nadodrzańskiej przyrody, ale sielankowa informacja o trzepoczących skrzydełkami pszczółkach i motylkach, gdy stronę wcześniej kilkoro ludzi potopiło się w wartkim nurcie rzeki brzmi mocno średnio. Naprawdę muszę pochwalić autora za soczyste opisy walk czy realiów średniowiecza, ale akurat nad tym elementem powinien jednak doszlifować swój warsztat (ewentualnie zajmować się przyrodą w zakresie niezbędnego minimum). Jeśli już się czepiam, to mogę też zwrócić uwagę na pewną informację pod koniec książki, z której wynika, iż część haseł w przypisach autor opracował samodzielnie, bazując na Wikipedii; ja wiem, że czasy kiedy Wikipedia była mało wiarygodnym źródłem minęły ładnych parę lat temu, ale nadal jednak taka informacja trochę ujmuje powagi całemu dziełu - tym bardziej, że pełno jest fachowej literatury, z której można do woli korzystać.

Podsumowując: ,,Łowców niewolników" czyta się naprawdę fajnie i z pewnością jest to pozycja warta polecenia każdemu, kto lubi przygodowe opowieści z prawdziwą historią w tle. Z pewnością sięgnę po kolejne tomy (w końcu na okładce znajduje się napis ,,T R Y L O G I A piastowska"), lecz jednocześnie liczę na to, że autor popracuje trochę nad niektórymi elementami - przede wszystkim dialogami oraz opisami natury. Chętnie poznam dalsze losy Jaszy, mam także nadzieję, że autor planuje wyjaśnić urwany wątek Wichny, gdyż zaciekawił mnie jej los.

,,Łowcy Niewolników" to książka, która przenosi nas w czasie do XI wieku, w okrutny i brutalny świat średniowiecza. Tę brutalność sugeruje nie tylko tytuł, ale i groźnie spoglądający z okładki wiking.

Głównym bohaterem jest Jasza, prosty kmieć z połabskiej wioski, którego proste i zwyczajne do bólu życie w jednej chwili obraca się w gruzy, kiedy jego spokojną wioskę...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    123
  • Przeczytane
    69
  • Posiadam
    14
  • Teraz czytam
    3
  • Ulubione
    2
  • Fantastyka
    2
  • Przeczytane 2020
    2
  • Historyczna
    1
  • Chce ale jeszcze nie mam
    1
  • Storytel
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Łowcy niewolników


Podobne książki

Przeczytaj także