Prawda i inne kłamstwa

Okładka książki Prawda i inne kłamstwa Sascha Arango
Okładka książki Prawda i inne kłamstwa
Sascha Arango Wydawnictwo: Sonia Draga kryminał, sensacja, thriller
Die Wahrheit und andere Lügen
Sonia Draga
2015-05-20
2015-05-20
Dariusz Guzik
kryminał Europa pisarz zbrodnia śledztwo

Nie do końca wiem, czym ta książka miała być. Nie jest thrillerem, ponieważ brakuje napięcia i tajemnicy. Nie jest to kryminał, ponieważ autor przedstawiał rozwiązanie czytelnikowi zanim pojawiała się zagadka. I ciężko mi nazwać to powieścią obyczajową, ponieważ kolejne wydarzenia i zwroty akcji przyćmiewały emocje bohaterów, którzy nie przeżywali żadnej ważniejszej zmiany, czy momentu refleksji.

Ogólnie ciężko mi tę książkę polecić - nie była ona satysfakcjonująca w czytaniu, jestem pewien, że postacie nie zapadną mi w pamięć. Jedynym plusem jest dość interesujący koncept zbrodni, ale jego rozwinięcie jest już przesadzone i ciężko w to uwierzyć.

Całkiem przeciętna i przeciętnie napisana powieść . Miejscami nudna , nie trzymająca tempa i raczej zaliczyłbym ją do literatury obyczajowej niż kryminalno-sensacyjnej . Traktuje głównie o kłamstwach i namiętnościach czego wynikiem jest zdrada , morderstwa , ciąża i kilka wypadków , które są ciągiem przyczynowo-skutkowym , które wyrwały się z pod kontroli głównego bohatera . Jednak całość nie powala , bo po dość obiecującym początku reszta jest przewidywalna i nudna .
Możecie przeczytać dla zabicia czasu , ale nie spodziewajcie się zbyt wiele .

Ciekawy pomysł na fabułę, niemniej jednak czuję niedosyt jeśli chodzi o podbudowę bohaterów, w szczególności Marthy oraz Gisberta. Natomiast to, co mi się podobało, to obrazowy sposób przedstawienia świata, który kojarzył mi się ze scenariuszem filmu. Często łapałam się na tym, że widzę opisywaną scenę jak w kadrze.

Mogło być dobrze. Zaskakująco i intrygująco. Na to wskazywało duże powodzenie książki. Niestety - moja pomyłka. Byłam bardzo cierpliwa do momentu kiedy odważyłam się pomyśleć: jakie to irytująco nudne!
Wywody autora na temat filozofii życia i ludzkich zachowań zbyt obszerne i powtarzalne by mogły udźwignąć swój ciężar.
Niestety mnóstwo niekonsekwencji.
Niewiarygodne działania.
Notoryczne omijanie dialogów przy kluczowych scenach, głosy bohaterów zastąpione pospieszną relacją - zauważyliście?

Niestety nie polecam.

Niestety mnóstwo niekonsekwencji.
Niewiarygodne...

Niezły kryminał - ciekawie ukazane relacje międzyludzkie

Niezły kryminał - ciekawie ukazane relacje międzyludzkie

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Doskonała książka! Bardzo bardzo polecam :)

Bardzo szybko się czytało. Bardziej powiedziałabym, że to obyczajówka, ponieważ nie ma tego wątku z zagadką, jedynie ciekawiło mnie czy wyda się czy nie wyda i gdzie jeszcze bohater popełni błąd.

Bardzo dobra książka z serii ,, Jak odwrócić kota ogonem?" Dokładnie tak - jak autor.

To nie jest najgorsza książka, rozumiem, że autor wystawia czytelnika na taki mini egzamin z empatii do mordercy, ale robi to za mało angażująco i wychodzi takie trochę nie wiadomo co. Zaczęłam i skończyłam i to tyle.

Bardzo dobrze się zaczynała, później trochę zaczęła mnie nużyć, wątek zaczal się bardzo ciekawie ,ale kryminał raczej to nie jest , książka warta przeczytania ale nic nowego nie wnosi ,

• Audiobooki
  • Ebooki