Prawda i inne kłamstwa

Wydawnictwo: Sonia Draga
Die Wahrheit und andere Lügen
Dariusz Guzik
Ag2S

Popularny pisarz, troskliwy mąż, hojny przyjaciel – wydaje się, że Henry jest niezwykle miłym facetem. Prowadzi wygodne i przyjemne życie… do czasu. Pewnego dnia kochanka oświadcza mu, że jest w ciąży. Wygląda na to, że to koniec ekscytującego podwójnego życia. Ale czy na pewno? Przecież łatwiej byłoby pozbyć się kochanki. I Henry popełnia fatalny błąd… Wkrótce policja depcze mu po piętach, a...

Wkrótce policja depcze mu po piętach, a skrzętnie skrywana dotąd przeszłość teraz zdaje się go doganiać. By uniknąć odpowiedzialności, Henry obmyśla sprytny plan. Z zimną krwią balansuje pomiędzy kłamstwem i prawdą, przy czym przypadek wydaje się mu sprzyjać.
Jednak pętla z wolna się zaciska…

źródło opisu: http://www.soniadraga.pl/

źródło okładki: http://www.soniadraga.pl/

akszak | 2019-08-21
Przeczytana: 2017 rok

Niezły kryminał - ciekawie ukazane relacje międzyludzkie

lea91 | 2019-07-04

Lekka i prosta, ale trzymająca poziom. Niby oczywistości, o których wiemy, ale w inteligentny sposób wplecione w historię. Daję duży plus. Dobra książka na leniwy wieczór w górach przy kominku popijając grzane wino gdy na zewnątrz pada deszcz. Och, strasznie długie ostatnie zdanie i jakieś mało spójnie gramatycznie, ale sens zachowany;p

kultur-alnie | 2019-01-10
Na półkach: Przeczytane, Ebook, 2019
Przeczytana: 10 stycznia 2019

Czytałam zachłannie. Jest bardzo dobrze. Nie wyjątkowo i odkrywczo, ale ciekawie i z pazurem. Od pierwszej do ostatniej strony historia wsysa.

czytamcałyczas | 2018-08-17

Okładka
morze to morze

skąd
biblioteka

fabuła
Pisarz,podejrzewany o zabójstwo

Moja opinia

Nie moja bajka.Książka dla mnie,nieudana.
Nudna,i to bardzo.Rzadko kiedy,ale w tym wypadku.I to wypadu,literackim.
Było,tak że łzy rozpaczy napływały mi do oczu.
Że,coś takiego muszę czytać.
Coś tak,miałkiego ,badziewnego i koszmarnie nudnego.
Historia,dla mnie przez 80 % kartek o niczym.
Puste słowa,bezsensu.
I ta biedna kuna,skazywana na śmierć.
Może,autor się nawróci na dobrą kryminalną literaturę.
Bo,to coś nazywa się tylko z nazwy książką.

Antoniówka | 2018-06-03
Przeczytana: 02 czerwca 2018

Książka nie jest arcydziełem gatunku, ale stanowiła dla mnie miłą odskocznię od schematycznych książek Lackberg i jej naśladowców.
Tutaj mordercę poznajemy na samym początku, przez całą akcję towarzyszymy Henremu i dowiadujemy się co siedzi w jego głowie. Jest wytrawnym kłamcą - jednak czasem też miewa natrętne myśli, że wszystko się wyda.
Bardzo podobało mi się przedstawienie świata - znany pisarz, który wiedzie wygodne życie, tak na prawdę jest uzurpatorem, który bardzo dobrze gra swoją rolę. Jednak niechcący zabija kurę znoszącą złote jajka. Czy uda mu się wywinąć sprawiedliwości?

Zakończenie troszkę mnie rozczarowało - tak jakby brakowało jakiegoś fragmentu, jednak lekturę ostatecznie uznaję za udaną.

Iwona | 2018-03-17

Henry główny bohater wygrał życie - tak się nam wydaje. Przystojny, inteligentny i bogaty. Jeden kamyczek powoduje całą lawinę zdarzeń i nasz bohater okazuje się odrobinę inny. Karty odkrywane są powoli, może jednak nam się wydaje, może idziemy złym tropem. Niestety szybko staje się jasne: mołdełcą był... Silną stroną książki wydaje się miała być psychologia postaci. I jak się czyta w danym momencie to jest, ale..
I to 'ale' robi różnicę. Zgadzam się, że każdy człowiek jest zagadką, jednak po trudnym dzieciństwie nagła utrata instynktów kojarzonych z psychozami i potem równie nagłe odzyskanie ich nie do końca kupuję.Brak psychologicznej czy logicznej ciągłości postaci niweczy skądinąd nieźe skonstruowaną akcję. Trochę szkoda.

Dybciaa | 2018-03-04
Przeczytana: 04 marca 2018

Precyzyjna intryga....Mezczyzna ktory swoje bogactwo zawdziecza swojej zonie,utalentowanej pisarce,dokonuje idealnego podwojnego morderstwa. Zona i kochanka gina a on zostaje czysty jak lza. Sprawiedliwosc go nie siega.

książek: 1937
Sabina Pietraszek | 2017-08-29
Przeczytana: 29 maja 2017

Henry Hayden — pisarz bestsellerów, opiekuńczy mąż, przyjaciel, na którego można liczyć. Wydaję się, że to idealny facet z idealnie poukładanym życiem... Do czasu. Gdy kochanka informuję go, że jest w ciąży i już za parę miesięcy będą rodzicami, w Henrym uwalnia się bestia. Jego mroczna strona utwierdza go w przekonaniu, że z powodu jednego błędu nie może stracić całego swojego dotychczasowego życia. Nie może stracić tej stabilizacji. Wystarczy tylko pozbyć się kochanki, a wszystko zostanie na swoim miejscu.

Henry realizuje swój plan krok po kroku i gdy wydaję mu się, że Betty wraz z ich nienarodzonym dzieckiem utonęła, nie może uwierzyć w to, co widzi. W jego domu pojawia się Betty! Cała i zdrowa, bez jakichkolwiek oznak morderstwa popełnionego przez niego. W takim razie kto padł ofiarą pomyłki Henrego?

„Prawda i inne kłamstwa” wpadły w moje ręce dzięki grupie „Książka moimi oczami” (wspominałam o niej przy okazji recenzji Człowieka o 24 twarzach). Po wcześniejszym przeczytaniu...

Ale bujda!

Najpierw dowiadujemy się, że główny bohater ma kochankę w ciąży co nie całkiem mu to pasuje. Nic dziwnego, bo jego żona, którą już od dawna śpią w różnych pokojach jest wielce utalentowaną i skromną osóbką. Kobitka ma talent do literatury... ups, przepraszam. “jej literatura nie interesuje, interesuje ją pisanie” (!!!) Henry, który odkrywa pewnego razu manuskrypt co ocenia jako rzecz bardzo dobrą i postanawia namówić żonę by wydała swoje powieści, na co ona absolutnie się nie zgadza, tylko pisze te swoje dzieła, od razu na czysto i zdania trafne i koszerne układa, od razu bestsellery, które lądują wszędzie (nawet pod łóżkiem i w piwnicy) tylko nie w wydawnictwie, bo jej sława nie interesuje, a pisze zawzięcie całymi nocami. Ale jak to w zgodnym małżeństwie bywa wreszcie zgadza się by wydać książki, ale pod nazwiskiem męża. Każdy widzi zatem i rozumie, że kochanka z brzuchem w tej sytuacji to niezbyt szczęśliwa okoliczność. No dobra, powiedzmy, że coś takiego może się...

suzi900 | 2017-01-26

Historia stara jak świat - mąż, żona i ukrywana przed światem kochanka. Sprawy komplikują się w momencie gdy kochanka zachodzi w ciążę.
Henry widzi tylko jedno wyjście z niekomfortowej sytuacji - trzeba uśmiercić kochankę. Zwabia ją w ustronne miejsce nad brzegiem morza i spycha jej samochód z urwiska. Problemy znikają w odmętach wody.
Morderstwo wydaje się doskonałe. Henry oddycha z ulgą do czasu, gdy na progu jego domu pojawia się roztrzęsiona kochanka. Kto więc prowadził jej samochód, który zepchnął do morza?