Piasek Raszida

Okładka książki Piasek Raszida Brandon Sanderson Patronat Logo
Patronat Logo
Okładka książki Piasek Raszida
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Iuvi Cykl: Alcatraz kontra Bibliotekarze (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Alcatraz kontra Bibliotekarze (tom 1)
Alcatraz Versus the Evil Librarians
Jacek Drewnowski
Brandon Sanderson Alcatraz
Inne

Okładka książki Pomruki Burzy Robert Jordan, Brandon Sanderson
Pomruki Burzy Robert Jordan, Bran...
Okładka książki Hyperthief: A Tale of the Cytoverse Janci Patterson, Brandon Sanderson
Hyperthief: A ... Janci Patterson, Br...

Źli Bibliotekarze i wyjątkowy woreczek piasku

Z jednej strony rewelacja. Świetny pomysł i wykonanie.
Problem mam jeden. Książka w ogóle mnie nie wciągnęła mimo swych zalet.

Z jednej strony rewelacja. Świetny pomysł i wykonanie.
Problem mam jeden. Książka w ogóle mnie nie wciągnęła mimo swych zalet.

Ciekawy pomysł na książkę, całkiem nieźle wykonany. Zdecydowanie książka z tych kreatywnych i zabawnych. Ale nie ciągnęło mnie specjalnie do czytania kolejnych tomów.

Pierwszy tom z serii Alcatraz kontra Bibliotekarze. Dotychczas nie czytałam żadnej z książek Sandersona i po kiepskiej lekturze uznałam, że czas to zmienić. Odpalając akurat ten tytuł nie miałam pojęcia, że trafiam na literaturę dziecięcą, co jednak nie stanowiło żadnego problemu przy tym, aby świetnie się bawić.

Nie mam dzieci, nie wiem jaki jest poziom książek dla nich ale to był taki majstersztyk, że nie mogę przestać o tym mówić.

Po pierwsze mamy naprawdę świetnie zarysowanych bohaterów, każdy jest jakiś, w dodatku w bardzo unikatowy sposób. No i nie mogę zapomnieć o narratorze, który przekonuje swoich czytelników, że posługuje się pseudonimem a fakt, że czytasz tę książkę oznacza, że udało ci się odnaleźć tę książkę mimo Bibliotekarzy, którzy najchętniej by ją usunęli.

Sam pomysł, aby to właśnie Bibliotekarze byli tymi złymi jest świetny. Szczególnie że został świetnie poprowadzony. Akcja jest wartka, ciągle coś się dzieje a komentarze narratora ubarwiają całość i powodują, że się zaśmiejesz, albo chociaż uśmiechniesz.

Jak będę miała dzieci i już dorosną do tej książki to na pewno ją dostaną a tymczasem polecam każdemu, bo to kawał fajnej ale lekkiej fantastyki z ciekawie zbudowanym światem.

Nie mam dzieci, nie wiem jaki jest poziom książek dla nich...

Alcatraz Smedry to trzynastoletni chłopak, wychowywany do tej pory przez coraz to nowych rodziców zastępczych.Dlaczego? Bo miał niewątpliwy dar niszczenia i psucia wszystkiego. Na trzynaste urodziny dostaje od swoich nieżyjących rodziców prezent, a jest nim mały woreczek piasku... Alcatraz poznaje także swojego dziadka i próbuje się od niego dowiedzieć czegoś o rodzicach i o ich rodzinie... Poznaje też historię walki Smedrych z Bibliotekarzami. Ale i sam zostaje w nią uwikłany!

Bardzo chciałam poznać pióro Brandona Sandersona i dlatego mój wybór padł na pierwszy tom serii o Bibliotekarzach. Bardzo ciekawa fabuła i stworzony świat. Oryginalny pomysł na pokazanie, że nasze słabości mogą być naszymi atutami! Fajni bohaterowie z krwi i kości. I co bardzo ważne - historia ta napisana jest z wielkim poczuciem humoru i grą słów, która intryguje i wciąga!

Książka była bardzo nietypowa, od początku mamy akcje i zdecydowanie nie ma nudy. Zdecydowanie rodzina Smedrych i ich talenty chyba wszystkich zaskoczyły a mnie w pozytywny sposób.

Bibliotekarze w tym wydaniu są tymi "złymi", ale czy na pewno...
Z pewnością główny bohater dowie się wielu rzeczy o sobie samym i o świecie, których wcześniej nie był świadomy.
Ja wiem, że to seria przeznaczona głównie dla młodzieży. Jednak uważam, że jest to taka historia, która może spodobać się także dorosłym. We mnie ma z pewnością oddanego fana.
Nie tylko porwała mnie sama historia, ale także strona graficzna książek jest godna polecenia.
Jeśli macie ochotę przekonajcie się sami.

Bibliotekarze w tym wydaniu są tymi "złymi", ale czy na pewno...
Nie tylko porwała...

Super książka, to wyśmiewanie ogranych motywów i nawiązania głównie do poter cgoc nie tylko . Głuwny bohater nas irytuję ale robi to w fajny sposub. Kolejny raz sanderson mnie nie zawiódł polecam ,trochę moze przeszkadzać narrator pierwszoosobowy ale jest to jednocześnie wielki plus książki. Niby jest dla dzieci ale dla dorosłego tez super

Na wstępie - to bardziej 9,5 niż 10. Ale tylko pełne oceny można dać, a że to Sanderson to i wpadła dycha. Tak dla zasady.

Książka zdecydowanie dla młodszego odbiorcy. Może nie dziecka, ale raczej młodszego nastolatka. Mimo to, ja, dorosły facet, słuchający audiobooka pracując na kasie marki z miłym płazem w nazwie, bawiłem się wyśmienicie.

Bardzo oryginalny pomysł na narracje, ciekawe i żywe postacie, wciągająca fabuła... i genialne wstawki łamiące czwartą ścianę. Czuć, że Brandon był w formie.

Muszę jedynie dodać, aby być uczciwym, że moja opinia może być nieobiektywna, ponieważ jestem psychofanem Sandersona. Do tego stopnia, że gdy dojdzie do mnie informacja, że się rozwiódł z żoną, rzucę wszystko i wyjadę do stanów. I nie ważne co powie na to moja narzeczona!

Bardzo oryginalny pomysł na...

4/52

Ogólnie bardzo lubię Sandersona, zarówno czytając Cosmere, jak i historie z nim nie powiązane, po raz pierwszy zdażyło mi się jednak, że sięgając po jego książkę po prostu momentami się nudziłem.
Sanderson jak zwykle serwuje nam swoją specjalność, czyli zabawę nowymi systemami mag... technologii, jednak książka ma bardzo nierówne tempo, a częste przestoje na wtrącenia od głównego bohatera niestety w tym nie pomagają. To co bardzo mi się spodobało to jak wskazówki zostawione w początkowych rozdziałach zyskują na znaczeniu kiedy odkrywamy kilka sekretów związanych z zakończeniem, przy okazji będącym najlepszym fragmentem tej powieści.

4/52

Ta książka to prawie Harry Potter tylko dużo zabawniejszy.
Fabuła mocno miejscami przypomina cykl o Potterze - mamy chłopca w rodzinie zastępczej, który odkrywa tajną stronę rzeczywistości, w której to jest supergwiazdą. Ale tu jest to podane z tak wielką dozą humoru i autoironii, że nie odbieram tego jako bezczelną zrzynkę, a jako nowe, świeże podejście do tematu.
Sanderson wie, że to co wymyślił jest miejscami niedorzeczne i bawi się tym, obraca w żart z siebie i czytelnika. Mam wrażenie, że książka dostarczyła mi równie wiele radości jako czytelnikowi, co autorowi przy pisaniu.

Ta książka to prawie Harry Potter tylko dużo zabawniejszy.