Piasek Raszida

Okładka książki Piasek Raszida Brandon Sanderson Patronat LC
Nominacja w plebiscycie 2017
Okładka książki Piasek Raszida
Brandon Sanderson Wydawnictwo: Iuvi Cykl: Alcatraz kontra Bibliotekarze (tom 1) literatura dziecięca
literatura dziecięca
Alcatraz kontra Bibliotekarze (tom 1)
Alcatraz Versus the Evil Librarians
2016-02-16
Jacek Drewnowski
Brandon Sanderson Alcatraz
Inne

Okładka książki Poradnik dla smoków. Co zrobić, by twój człowiek zmądrzał Joanne Ryder, Laurence Yep
Ocena 7,7
Poradnik dla s... Joanne Ryder, Laure...
Okładka książki Poradnik dla smoków. Żywienie i wychowywanie ludzi Joanne Ryder, Laurence Yep
Ocena 7,3
Poradnik dla s... Joanne Ryder, Laure...

Oficjalne recenzje i

Źli Bibliotekarze i wyjątkowy woreczek piasku

Link do recenzji

503 175 39

Świetna książka dla młodzieży! Mój ośmioletni synek pękał ze śmiechu na przemian z napadami ekscytacji! Super, fenomenalny pomysł na wykazanie, że nawet na pozór najmniej potrzebny talent (jak np. rozlewanie niesłychanej ilości wody podczas zmywania) może okazać się niesamowitym atutem! Oklaski dla Brandona Sandersona, za tą przesympatyczną, niezwykle wciągającą książkę!

Na półkach: , , , , ,

Gdy na Targach Książki w Poznaniu zobaczyłam tę serię, wcale nie chciałam jej kupować. Niemniej przemiły Pan, dobra okazja, zaczytany_introwertyk, no i nazwisko SANDERSON zrobiło swoje. XD

Jak szaleć to szaleć, więc kupiłam wszystkie dostępne tomy XD.

I powiem Wam, że zrobiłabym to ponownie, gdybym miała cofnąć czas!

Alcatraz to bardzo ciekawa opowieść o chłopcu, który nagle dowiaduje się, że jest kimś zupełnie innym niż myślał. Gdy spotyka swojego dziadka, jego świat zmienia się nie do poznania.

Strasznie podobała mi się narracja tej książki! Ten taki lekko ironiczny ton i to, że czasem narrator specjalnie działał czytelnikowi na nerwy, całkowita premedytacja, a mimo to jaka fajna!

Bawiłam się przefantastycznie przy tej książce i od razu zabrałam się za lekturę następnego tomu! Jestem niesamowicie szczęśliwa, że trafiłam na tę serię!

Seria świetna dla dzieci +12, a fani serii o Malamandrze również nie będą się nudzić!

Jak szaleć to szaleć, więc kupiłam wszystkie dostępne tomy XD.

I powiem Wam, że zrobiłabym to ponownie, gdybym miała cofnąć czas!

Alcatraz to bardzo ciekawa opowieść o chłopcu, który...

Książka dla młodzieży. Połączenie Rowling z Pratchettem. Niestety według mnie nie udane. Ciekawa narracja, ale z książki wieje nudą

Po książkę sięgnęłam w ramach fantastycznego roku Bookmenki - styczeń z Sandersonem. Pewnie nigdy bym na nią nie trafiła, bo jak dotąd z fantastyką było mi nie po drodze. Wybrałam więc coś co wydało mi się w miarę neutralne. W kategorii młodzieżówki myślę, że książka jest dobra. Ciekawy pomysł na fabułę i wykreowane światy, które ze sobą walczą. Nastolatek wychowywany przez obcą rodzinę, nie zna swoich rodziców, wrzucony do świata, którego nie zna i nic co poznaje nie jest takie jak się wydaje. Czy tylko mnie przypomina H. Pottera?

Książka przeczytana dzięki Brygidzie, która mi ją wybrała i zarazem przeczytana w styczniu w ramach akcji Bookmenki - Karmeny na ten rok gdzie w styczniu czytamy Sandersona

Bardzo mi się ta książka podobała. Zarówno język, humor, akcja, pomysł na całą fabułę, bohaterowie - ach ten dziadek - do galopującej gazeli . A także to, że gdzieś pod tą pierzynką fabularnej przygody autor przemycał pewne rady dla młodego czytelnika. Właśnie czuć tutaj że to książka dla dzieci czy młodszej młodzieży, ale nie przeszkodziło mi to dobrze się bawić przy lekturze.
Wydanie na plus - duże litery, rysunki na pewno zachęcają dzieci do czytania. Końcówki przesłuchałam w audiobooku - czyta Maciej Kowalik - i też pozytywnie odebrałam wersję audio
Planuję czytać kolejny tom

Narracja / styl / humor 8/10
Przesłanie / Problematyka 6/10
Klimat / Subiektywne odczucia 8/10

PODSUMOWUJĄC 7/10

Bardzo pogmatwana i momentami nie zrozumiała. Kilku bohaterów mnie drażniło ale chyba taki był zamysł. Jestem ciekawa następnych tomów. Bo tak zwariowanej książki dawno nie czytałam.

Dawno nie czytałam tak bardzo denerwującej książki. Irytowało mnie w niej wszystko. Zacząwszy od narracji atakującej czytelnika, przez irracjonalną fabułę, mnóstwo powtórzeń, które nic do fabuły nie wnosiły, kończąc na bohaterach. Nie spodziewałam się takiego gniota po książce dla dzieci. Nie polecam.

Fajna, luźna z humorem lektóra.
Nie tylko dla młodzieży hihi :).

Fajna, luźna z humorem lektóra.
Nie tylko dla młodzieży hihi :).

W życiu nie czytałam nic zabawniejszego! ile ja się uśmiałam przy tej lekturze.
I pomyśleć że to seria dla dzieci a ja dorosła czytelniczka nie mogłam się od niej oderwać i zamawiałam następne tomy jak głupia.

Autor zabiera nas w niezwykłą podróż pełną przyjaźni, walki ze słabościami i szalonej oraz niezwykle zabawnej gry z czytelnikiem. Bądźcie gotowi na wyrwane z kontekstu aluzje, dziwne ale śmieszne żarciki oraz niespodziewane przerwy w akcji spowodowane nienawiścią autora do paluszków rybnych.
Obok tego wszystkiego pozostają jednak poważne tematy samotności, braku rodziny, poświęcenia i traumy.

Niesamowita i zwariowana książka! Sanderson nie przestaje mnie zaskakiwać. Naprawdę warto ją poznać bo drugiej takiej nie ma.
Moim zdaniem jest to również idealna lektura dla młodych osób które dopiero zaczynają czytać. Porywa, bawi i uczy.

Mimo całej śmieszkowatej atmosfery cykl ma bardzo poważne zakończenie.

W życiu nie czytałam nic zabawniejszego! ile ja się uśmiałam przy tej lekturze.

Główny bohater Alcatras jest trzynastoletnim chłopcem który ma niesamowity dar niszczenia i psucia. Czy można z takiego daru zrobić pożytek ? czy to na pewno dar?...