Uratuj mnie

Seria: Pi do kwadratu
Wydawnictwo: Albatros
Sauve-moi

Inne wydania

Nie wyznając sobie swoich uczuć, para zakochanych żegna się na lotnisku. Samolot, do którego wsiada dziewczyna rozbija się krótko po starcie. Ale to jeszcze nie koniec... Czy miłość okaże się silniejsza od śmierci?

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Paco | 2015-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2015

Ateizm. Anioły. Aberracja.
Kościół katolicki zrzesza we Francji 35 mln. ludzi. W statystykach.
W życiu realnym są to głównie ateiści.
Nie w głowie im anioły. Stąd aberracja.
Musso jest tylko wyjątkiem potwierdzającym regułę.
Wyjątkiem, który tematyką astralną zajął się po osobistych przeżyciach.
Wyjątkiem, który w kraju takim jak Francja jest kimś zjawiskowym.
Permanentnie drążącym sferę pozaziemską.
Sferę spirytualną, bezcielesną, asomatyczną.
Pewne braki w spójności przesłania składam na karb afektu, który zapewne dopada autora, gdy bierze pióro do ręki. Lecz nie da się przejść obojętnie obok dylematów, które nam serwuje. Nie da się po przeczytaniu tej książki odłożyć jej na bok i zapomnieć. Ta materia zostaje z nami na dłużej.
Mamy poczucie, że to co wiedzieliśmy już dawno i zawsze było pewnikiem, poznajemy na nowo.
Weźmy tę książkę, by poznać poznane...

AuroraBorealis | 2015-02-03
Przeczytana: 02 lutego 2015

Tym razem nie zawiodłam się po sięgnięciu po książkę i rzeczywiście opinie czytelników na LC były wyjątkowo pomocne. Czas przyjemnie spędzony - Zaliczony :).
Pomyślałam sobie zapisując się na tą pozycję w bibliotece, że co mi szkodzi, i trochę też było mi wstyd, że wszyscy już ją zdążyli przeczytać tylko ja nie :(. Moje dwie szwagierki zachwalały „Uratuj mnie”, przyjaciele również, a o znajomych na LC nawet już nie wspomnę. Dlatego było by ciężko przejść koło niej obojętnie, skoro ma takie grono adoratorów, po prostu się nie dało. Długo na nią czekałam, ale się opłacało.

Historia opowiada o losach 28letniej Juliette Francuzki, która ma wrócić z 3letniego pobytu w Stanach do rodzinnego kraju oraz Sama Amerykanina, 30paroletniego lekarza, wdowca zagubionego w swoim życiu i poszukującego w nim jakiegoś sensu po stracie żony. Pewnego dnia ich drogi krzyżują się. Ale jak to często bywa to co cudowne i szczęśliwe nie może trwać wiecznie i tak następuje czas rozłąki dla tych dwojga....

wiejskifilozof | 2016-12-21

Kiedy czytam prozę napisaną przez Musso wiem,że to będzie niezwykła przygoda literacka.Jednocześnie piękna i trudna za razem.
Ta historia była dość pogmatwana,ludzie umierali i jakby znowu powracali do życia.
Trudne to było,nie powiem.Czasem nie bardzo wiedziałem,o co tu chodzi.

Natomiast sama fabuła,bardzo mi odpowiadała,cudownie opisany Nowy Jork.

Są zabójstwa,jak w dobrej sensacji,ale auto skupia się głównie na wątku uczuciowym.I to mi się najbardziej podobało.

Kiwi_Agnik | 2014-02-13
Przeczytana: 13 lutego 2014

Powieść klimatyczna i urzekająca. Niedopowiedziane dialogi. Zaskakujące zwroty akcji. Czyta się ją ze szczyptą niepewności i dużą dawką ciekawości.

A największym atutem tej książki jest nieprzewidywalność.

Polecam!

magda | 2012-10-21

Poznajemy Sama, nowojorskiego lekarza, który większość czasu poświęca pracy. Kocha to co robi, a jednocześnie w pracy szuka ucieczki przed samotnością, dręczącą go od śmierci żony. Zupełnie niespodziewanie w jego życiu pojawia się Juliette - Francuzka z pochodzenia, której marzenia o wielkiej karierze aktorskiej spełzły na niczym. Kobieta ma wrażenie, że nic jej w życiu nie wyszło, postanawia wrócić do Francji, a tym samym na zawsze opuścić Nowy Jork w którym nie dopisało jej szczęście. Choć tych dwoje nie wierzy w miłość od pierwszego wejrzenia, to nie mogą powstrzymać namiętności, która pomiędzy nimi wybucha. Sam spędza z Juliette niezapomniane chwile, obydwoje czują, że przytrafiło im się coś niesamowitego, coś, czego zupełnie nie planowali. Niestety czas odlotu zbliża się nieubłaganie i w końcu Juliette pełna wątpliwości wsiada na pokład samolotu, który niedługo po stracie eksploduje…

Jeśli chodzi o moje wrażenia po przeczytaniu książki, to podobnie jak w przypadku Ponieważ...

Stokrotka | 2016-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2016

Juliette Beaumont marzyła o tym, aby zostać aktorką, w tym celu przyjechała do Nowego Jorku. Nie osiągnęła jednak sukcesu i postanowiła wrócić do Francji. W przeddzień wyjazdu o mało nie wpadła pod koła samochodu prowadzonego przez lekarza pediatrę Sama Galloway’a. Choć oboje nie wierzą w miłość od pierwszego wejrzenia, poddają się uczuciu. Następnego dnia Juliette wsiada do samolotu, który rozbija się w okolicach Bostonu.
Wydawałoby się, że to już koniec opowieści. Nic bardziej mylnego. To dopiero początek dziwnej i trzymającej w napięciu historii o miłości, zbrodni, przeznaczeniu i odkupieniu.
Jestem wielbicielką powieści Guillaume’a Musso, dlatego bez zastanowienia sięgnęłam po „Uratuj mnie”. Tym razem mam mieszane odczucia. Choć – jak zwykle u tego pisarza – akcja jest ciekawa i zaskakująca, zupełnie nie podobał mi się wątek z duchem Grace Costello. Nawet jak na Musso, to zbyt wiele.

Monika | 2013-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2013

To moje trzecie spotkanie z panem Musso i zdecydowanie najmniej udane ze wszystkich trzech. Oczekiwałam, że sprawa duchów i zaświatów zostanie na koniec wyjaśniona w logiczny sposób. Do takich wyjaśnień pan Musso zdążył mnie już przyzwyczaić.
Niestety, zakończenie srogo mnie zawiodło!
Całość czyta się przyjemnie i bardzo, bardzo szybko :)

Ania | 2013-06-04
Przeczytana: 04 czerwca 2013

Trzecia książka tego autora po którą sięgnełam i muszę przyznać że pozytywnie mnie zaskoczyła w przeciwności do tych poprzednich.Opowiada o wielkiej miłości za którą główny bohater Sam chce oddac życie.Czytając ją byłam bardzo ciekawa jak dalej potoczą się losy głównych bohaterów.Pozytywnie zaskoczyła mnie gdyż jak wspominałam poprzednie dwie książki G.Musso w ogóle nie miały tego czegoś co ma ta poieść.

Reading_is_sexyy | 2011-08-19

Książka jest niesamowita !
Przeczytałam ją w jeden dzień !
Fascynujące połączenie romansu, fantastyki i kryminału, połączonej w tej wzruszającej książce.
Autor niesamowicie dobrze poradził sobie z łączeniem faktów, ludzi, miejsc i zdarzeń, co sprawia, że ta wielowątkowa powieść z jednym wątkiem głównym nie nudzi i na końcu prowadzi do rozwiązania wszystkich tajemnic i odpowiada na wszystkie pytania czytelnika.
Do tego duża czcionka i krótkie rozdziały, które ułatwiają czytanie..
Osobiście płakałam przy tej książce, mimo tego, że wcześniej znałam zakończenie.
Polecam ją wszystkim, którzy poszukują dobrej książki . !!

Przebudzona | 2015-12-30
Na półkach: Z Biblioteki, Przeczytane
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Wiece co tak po zastanowieniu się to doszłam do wniosku, że w każdej jego książce, którą do tej pory przeczytałam, a było ich bodajże z tą włącznie z 6 to temat śmierci, choroby, lekarzy się przewija. I ten schemat zaczął mi chyba troszkę uwierać i ciążyć. I dlatego mimo tego, że ta konkretna była nawet zajmująca i pewnie jakbym ją przeczytała jako pierwszą lub drugą z kolei to dałabym więcej gwiazdek, a tak jakoś nie jestem w stanie dać wyżej niż DOBRY.

Historia tym razem lepsza od tej z "Kim byłbym bez Ciebie?", bo nawet to że główni bohaterowie zakochują się w sobie prawie że od pierwszego wejrzenia to i tak czuło się ich emocje i rozterki po drodze. Z pewnością wiarygodniejsza niż tamta poprzednia.

Ogółem to dobrze mi się czytało, co do stylu nie mam nic do zarzucenia, ALE chyba już mi się troszku przejadło. Czeka na mnie jego książka "Jutro" i jeśli w tamtej będzie jakiekolwiek nawiązanie do lekarzy i śmierci to chyba zwątpię, bo już mam dość. Zobaczę ;)

Wiem, troszkę...