Kolekcja

Tłumaczenie: Anna Gralak
Wydawnictwo: Znak
Collection
moda, powieść amerykańska

Diabelski szyk Coco Chanel! Młodziutka, utalentowana Isabelle Varlet dociera do Paryża. Dzięki wyjątkowemu poczuciu smaku i wyczuleniu na nowinki mody zdobywa pracę w miejscu, o którym można tylko pomarzyć - w salonie mody Coco Chanel. Salonie narzucającym szyk, skandalizującym, miejscu, któremu przewodzi charyzmatyczna Madame. Znakomita intuicja i zdobyte doświadczenie powodują, że Isabelle szybko zyskuje uznanie w paryskich kręgach haute-couture. Zaskakujące okoliczności wplątują dziewczynę w porachunki wielkich konkurentów świata mody. Isabelle musi podjąć wyzwanie i zdobyć zaufanie despotycznej szefowej. Odejść pokornie, by tryumfalnie wrócić i stworzyć suknię, która znacząco wpłynie na charakterystyczny styl Chanel.

„Kolekcja” wciąga w szalone lata paryskiego międzywojnia, w świat wielkich kreatorów mody, zawrotnie drogich sukien, pięknych modelek i ekskluzywnych pokazów. Tworzy też wyjątkowy portret niezwykłej osobowości - wizjonerki, rewolucjonistki, diablicy o ludzkich pragnieniach: Coco Chanel.

Kinia | 2014-02-02
Przeczytana: 01 lutego 2014

Przyjemna lektura na kilka wieczorów. Bardzo wciągająca i momentami także wzruszająca. Świetnie przedstawia klimat powojennej Francji, także naprawdę łatwo się wczuć. Sylwetki znanych projektantów są bardzo realistycznie przedstawione, także ta książka będzie prawdziwą uciechą dla osób, które interesują się modą ( ale także dla tych, których ona zupełnie nie rusza!). Polecam, jeżeli ktoś lubi nostalgiczne historie z lekkim wątkiem detektywistycznym w tle. :)

Joanna Bożek | 2010-02-04
Przeczytana: 2008 rok

Dla tych którzy interesują się modą powinna to być obowiązkowa lektura. Fani Coco Chanel znajdą tam o niej dużo ciekawych informacji. Bardzo polecam

Bergisel | 2010-06-08

Muszę przyznać, że gdyby nie pewien zbieg okoliczności nigdy bym takiej książki nie przeczytała. Miałam wrażenie, że to książka z serii "piękne, proste życie czy flegma i flaki z olejem okraszone banałem".
Na szczęście przeczytałam książkę i mole się zaskoczyłam.

nectarine | 2011-06-25

Dynamiczna, dużo dialogów, napisana bez zbędnego rozwlekania i przydługich opisów, ciekawa fabuła. Fajnie prezentuje czytelnikowi osobowość Coco Chanel i realia pracy w jej atelier, ale pojawia się też delikatnie zarysowany wątek miłosny.

liv87 | 2016-10-03
Przeczytana: 01 października 2016

Całkiem ciekawa książka, nie tylko dla krawcowych i wielbicieli mody oraz Coco Chanel, ale wiedza o szyciu, krawiectwie i modzie jest w tej książce imponująca. Książka jaką mam ma inną nazwę: Diabelski szyk Coco Chanel.

Antica | 2014-08-30
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Raczej nie traktowałabym tej książki jako źródło niezbędnych informacji. Lektura lekka , przyjemna na letnie wieczory. Niestety zasmucił mnie fakt ,że główna bohaterka jest postacią fikcyjna.

Aklu | 2017-03-31
Przeczytana: 01 kwietnia 2017