Kolekcja

torebki mają

skąd
biblioteka

Moja opinia

Świat mody,nie mój świat.Lata dwudzieste,czasem książki mnie tam zabierają.
Historia ambitnej dziewczyny.Która,chcę odnieść.Sukces.
Ale,tamte modelki jakieś ludzkie,nie wieszaki na ubrania.
Bardziej,mające ciało.Nie tylko skóra i kości.
Opisy pracy projektantek mody,może dla mnie nie porywający.
Ale,przeczytany z...

2028

Całkiem ciekawa książka, nie tylko dla krawcowych i wielbicieli mody oraz Coco Chanel, ale wiedza o szyciu, krawiectwie i modzie jest w tej książce imponująca. Książka jaką mam ma inną nazwę: Diabelski szyk Coco Chanel.

Raczej nie traktowałabym tej książki jako źródło niezbędnych informacji. Lektura lekka , przyjemna na letnie wieczory. Niestety zasmucił mnie fakt ,że główna bohaterka jest postacią fikcyjna.

Przyjemna lektura na kilka wieczorów. Bardzo wciągająca i momentami także wzruszająca. Świetnie przedstawia klimat powojennej Francji, także naprawdę łatwo się wczuć. Sylwetki znanych projektantów są bardzo realistycznie przedstawione, także ta książka będzie prawdziwą uciechą dla osób, które interesują się modą ( ale także dla tych, których ona zupełnie nie rusza!)....

Dynamiczna, dużo dialogów, napisana bez zbędnego rozwlekania i przydługich opisów, ciekawa fabuła. Fajnie prezentuje czytelnikowi osobowość Coco Chanel i realia pracy w jej atelier, ale pojawia się też delikatnie zarysowany wątek miłosny.

Muszę przyznać, że gdyby nie pewien zbieg okoliczności nigdy bym takiej książki nie przeczytała. Miałam wrażenie, że to książka z serii "piękne, proste życie czy flegma i flaki z olejem okraszone banałem".
Na szczęście przeczytałam książkę i mole się zaskoczyłam.

Dla tych którzy interesują się modą powinna to być obowiązkowa lektura. Fani Coco Chanel znajdą tam o niej dużo ciekawych informacji. Bardzo polecam

Dyskusje

• Wieloletnia akcja