Tajna wojna Trappa

Okładka książki Tajna wojna Trappa Brian Callison
Okładka książki Tajna wojna Trappa
Brian Callison Wydawnictwo: Amber Cykl: Seria przygód kapitana Edwarda Trappa (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Seria przygód kapitana Edwarda Trappa (tom 5)
Trapp's Secret War
Amber
2009-01-01
2009-01-01
Kapitana Trapp

Okładka książki Nocna Straż Alistair MacLean, Alastair MacNeill
Nocna Straż Alistair MacLean, A...
Okładka książki Pociąg śmierci Alistair MacLean, Alastair MacNeill
Pociąg śmierci Alistair MacLean, A...

Napisane w starym stylu, mocno trąci myszką. Jedynie dla fanów drugowojennej przygody na morzu a i to niespecjalnie. Tragicznie słaba, po dwustu stronach głupawego ględzenia mamy pięćdziesiąt stron wyjątkowo nędznej akcji. Naiwna, z żenująco wysilonym, marnym humorem. Omijać.

Większość którzy próbowali z nim "bisnesów" chce go ... zabić.
Jest to zarówno brytyjska admiralicja, niemiecka kriegsmarine, irlandzka IRA i wielu innych. Ci "inni" to typy spod ciemnej gwiazdy, z którymi raczej unikalibyście spotkania.
Najczęściej dowodzi "statkiem". Cudzysłów jest tu wyjątkowo wskazany. Gdybyście zobaczyli tą górę pordzewiałego złomu, zdobytą nielegalnie lub wydobytą z dna - nigdy nie przyszłoby Wam do głowy słowo "statek" w kontekście tego widoku.
Przebywanie w pobliżu tego mężczyzny kończy się długim pobytem w szpitalu dla nerwowo chorych.
Dodam jeszcze, że dowodzi on załogą której zbiorcze IQ nie przewyższa poziomu kwiatka doniczkowego. A mówię to ściszonym głosem, bo rośliny potrafią czytać w myślach i mógłby się obrazić.
Jeżeli nie zniechęca Was powyższa charakterystyka (pobieżna i lakoniczna) Kapitana Trappa - kolejna książka o jego dokonaniach nie powinna Was znudzić.
Autor w tym tomie zbyt rozwlekle wprowadzał nas w arkana historii i przydługawy wstęp nieco denerwuje. Dalej akcja jest jak zwykle barwna z zaskakującym zwrotem. Łatwo, lekko i przyjemnie - czasami uśmiech zagości na twarzy.
Taka jest "Tajna Wojna Trappa"

Wyobraźcie sobie człowieka, którego od pewnej śmierci uratowała mała rybka wskakująca na pokład szalupy. Ów człowiek zjadł ją na surowo. Mężczyzna ten jest indywiduum żyjącym na własny rachunek, którego nie obchodzą inni. Chyba, że można na nich zarobić. Potrafiłby sprzedać własną matkę, gdyby kiedykolwiek ją posiadał. Facet potrafi robić interesy o każdej porze i z każdym....

• Przygodowe
  • Szukam
  • W biblioteczce
  • Poszukuję (głównie e-book n/k)
  • Przygodowe
  • Brian Callison