Cień wilka

Shadow of the wolf
83-85423-05-2
II Wojna Światowa, powieść
Marek

10 maja 1941 roku zastępca Führera, Rudolf Hess - skacząc na spadochronie z zestrzelonego przez angielskiego spitfire'a messerschmitta 110 - ląduje w Szkocji. Z jaką misją przybył? - nie wiadomo. Ujęty przez Anglików zaraz po wylądowaniu, przedstawia się jako kapitan Alfred Horn. I znów kolejna zagadka: kim jest Horn? Czy naprawdę istnieje? - a jeśli tak, to gdzie się znajduje? Rozpoczyna się "polowanie" na owego tajemniczego kapitana Horna - biorą w nim udział zarówno niemieckie służby bezpieczeństwa, jak i angielski kontrwywiad współpracujący z amerykańskim.

Czy Hitler wiedział o planach swojego zastępcy? Czy Hessowi udało się dostarczyć plany ataku na Rosję i Pearl Harbour adresatowi? Czy właśnie Szkocja była celem wyprawy Hessa? Czy informacje, będące w posiadaniu sympatycznej pani porucznik US Army, Kay Hampton, mogłyby zmienić bieg wojny i zaważyć na życiu milionów ludzi? Nie wszystkie z tych pytań znajdują odpowiedź w książce - część z nich autor pozostawia do rozstrzygnięcia swoim czytelnikom, odwołując się do ich wyobraźni i znajomości historii.

źródło opisu: okładka

źródło okładki: własne