Wojna Trappa

Brian Callison Wydawnictwo: Amber Cykl: Seria przygód kapitana Edwarda Trappa (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Trapp's war
2009-01-01
1990-01-01
Sławomir Kędzierski
Amber
Kapitana Trapp
Trapp's war
Seria przygód kapitana Edwarda Trappa (tom 1)
kryminał, sensacja, thriller
2009-01-01
Sławomir Kędzierski
Kapitana Trapp

Na półkach: , , , ,

Mimo prostoty i czasem przegadania, ta morska sensacja jest dla mnie na tyle urzekająca, że do niej powracam... Pomagają w tym: duża ilość wisielczego humoru (chwilami pewnie przesadnego, albo zbyt czarnego) i fakt, że bohaterowie "pozytywni" (cudzysłów jak najbardziej na miejscu) nie są nieomylni, niezniszczalni itp. - Ot, tacy "Piraci z Karaibów" (bez fantastyki) na Morzu...

Jest rok 50. przed naszą erą. Cała Galia została podbita przez Rzymian... zaraz, to nie to.

Jest rok 1942. Prawie cała Europa, wliczając Morze Śródziemne została podbita przez Niemców... Cała? Nie! Jedna wyspa stawia opór najeźdźcom, a kapitan Trapp, chcąc nie chcąc, niczym komiksowi Asterix i Obelix uprzykrza życie Niemcom przecinając szlaki dostaw dla wojsk Rommla w...

Każdy z członków załogi "Charona" to niezłe ziółko, a kapitan i tak bije ich na głowę, a wszystko okraszone wisielczym humorem, typowo brytyjskim. Dotychczas szmuglowali towary, teraz muszą stanąć do walki i wykazać się... bohaterstwem? Są świetni. Ryczałem ze śmiechu, czytając tą niewielką książeczkę. Polecam!

Zdeprawowani marynarze ratują świat pod dowództwem cynicznego kapitana łajby "Charon".
Cynizm aż kipi, wisielczy humor przelewa się, groteska goni czarny humor. Wojenni bohaterowie zostali zepchnięci z piedestału, ci z "Wojny Trappa" mają ciała, głowy i jaja.
Umierałam ze śmiechu. Polecam. Wcale nie tylko nastolatkom, wcale nie tylko mężczyznom.

Sensacyjka dla nastolatków. Objętością nie poraża więc i akcja jest maksymalnie uproszczona.

Wracam co jakiś czas i ciągle bawi :) Maksymalna nota

Dla samej postaci Kapitana Trappa warto.

Nie powiem ,że to arcydzieło, choć w swoim gatunku wystarczająco świetne , by się dobrze bawić.Dobrze napisana,wartka i zwięzła akcja,pełna osobliwego humoru- świetna odskocznia w dobrym stylu.Nie zapomniałem tej książki po dwudziestu paru latach ciągle ją dobrze wspominam i polecam znajomym.

Całkiem dobrze opowiedziana a i ciekawa historyjka z dość wartką akcją i szczyptą angielskiego humoru (lekko czarnego:)) Z nóg nie zwala wprawdzie ani tą akcją ani owym humorem ale czyta się naprawdę fajnie. Myślę jednak, że to książka która ucieszy michę tylko facetom. Babki to raczej się zanudzą i jedyne co im zostanie to, że faceci to brutalne świnie:)

Co ja czytam?! Trochę książka historyczna, trochę opowieść z dreszczykiem, trochę tu łotrzykowania. A wszystko w sosie przekleństw i rubasznego humoru.

Dyskusje

• Sensacja