Nie romansuj z hulaką

Tłumaczenie: Anna Pajek
Cykl: Rodzina Neville''ów (tom 3)
Wydawnictwo: BIS
Never Romance A Rake
romans

Koszmary dzieciństwa odcisnęły piętno na charakterze barona Rothewell, który wiedzie hulaszcze życie, w oparach alkoholu oddając się hazardowi. Pewnego razu przyjmuje zakład o coś cenniejszego niż złoto – w grę wchodzi panna Marchand, zagubiona w obcym kraju, jakoś tak dziwnie w barona wpatrzona… Rothewell musi sprostać zadaniu.

kaktusowaona71 | 2016-11-13
Przeczytana: 13 listopada 2016

„Nie romansuj z hulaką” - pani Liz Carlyle - to kolejny romans historyczny, który trafił w moje ręce.

Uważam, że jest to pozycja ciekawa i warta wyróżnienia, ze względu na to, iż zawiera w sobie wiele nietypowych elementów..
Począwszy od tego, że porusza sprawy trudne, wzbudzające kontrowersje i jest poważniejsza w wymowie , niż większość przedstawicielek gatunku, przez zdecydowanie ograniczoną ilość słodkości, naiwności i różowego lukru w treści, jak również przez dość powolną, lecz prowokującą do zadumy akcję, aż po całkowicie zaskakująco wykreowane postaci obojga głównych bohaterów.
Na pewno nie można tej książki nazwać typową.
Historia mimo iż suma summarum, jak wymaga gatunek, jest zakończona happy endem – jest raczej smutna. Bohaterowie mało świetlani, lecz dzięki temu, jacyż prawdziwi.
On - targany przez grzechy i demony przeszłości, wyniszcza siebie i wszystkich dokoła., Ona – na pierwszy rzut oka sprawia wrażenie, obojętnej na cały świat. Wydawałoby się, że nie ma tu...

Kasia W-ka | 2012-05-04
Przeczytana: 04 maja 2012

Rewelacyjna!!! Naprawdę czyta się z zapartym tchem!!!

Magdalena | 2013-04-23
Przeczytana: 23 kwietnia 2013

Dobre romasidło do poduchy.

Anna Baj | 2017-02-22
asienka | 2016-11-28