Arktyczna przygoda

Okładka książki Arktyczna przygoda
Eoin Colfer Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Artemis Fowl (tom 2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Artemis Fowl (tom 2)
Artemis Fowl : the Arctic incident
W.A.B.
Data 1. wydania:
Barbara Kopeć-Umiastowska
magia elfy skrzaty młody geniusz

więcej Więcej

1929 ocen

Druga część przygód genialnego trzynastolatka czyli idealna powieść na lato.
Przygód jak zwykle przeżyjemy bez liku,
spotkamy dawnych przyjaciół :Butlera , Grzebaczka, Bulwe oraz oczywiście najważniejszą Holly Niedużą.
Spotkamy też nieprzyjaciół czyli rosyjską mafię
A na sam koniec poznamy Ojca Artemisa

Książeczkę przeczytałam szybko,doskonale się przy tym...

Podobało mi się mniej niż pierwsza część, głównie przez to, że Artemisa spychano cały czas na dalszy plan, ot takie 5 koło u woza. Chłopiec z inteligentnego przestępcy zmienił się w niemal wymoczka, za którego robotę odwalali Bulwa, Holly i Butler.
Wśród nielicznych plusów tej części mogę wymienić ładnie pokazany rozwój relacji Holly z Artemisem, która po pierwszej części...

Kto zaopatruje przestępczą organizację goblinów w zakazane, ludzkie źródła energii? Holly Nieduża, Kapitan tajemniczej jednostki SKRZAtów , nie ma wątpliwości, że stoi za tym wróg elfów numer jeden, trzynastoletni geniusz przestępczy Artemis Fowl. Ale czy to prawda ? Artemis ma własne problemy: jego ojciec jest zakładnikiem rosyjskiej mafii i chłopiec nie wie jak go...

Książka napisana dobrym językiem przez co czytało mi się ją przyjemnie, a do tego dość szybko.

Bohaterów lubię dalej, a nawet bardziej niż w poprzednim tomie, co jest dużym plusem.

Fabuła jak dla mnie ciekawa, chociaż i zarazem dość prosta. Świat przedstawiony jest zarazem jako taki magiczny przez postacie, a równocześnie jako niebezpieczny, co bardzo mi się...

Druga część przygód młodego geniusza. Czyta się tak samo przyjemnie, zachowane zostały wszystkie plusy z części pierwszej, a główny bohater robi się trochę mniej irytujący, w takim tempie do końca jeszcze go polubię.

To dobra książka dla dzieci, ale jak widać, dorosły też może czerpać radość z lektury. To stosunkowo prosta historia, pełna przygód, ciekawych bohaterów i bogatego świata wróżek, gnomów i innych stworzeń z baśni i legend. Polecam!

Opinię u mnie ma taką samą jak 1 część, czyli w skrócie: POLECAM!

Książka mniej mi się podobała niż poprzednia część, nie wiem, czegoś tu zabrakło, czegoś było mniej, coś nie stykło.

Mam wszystkie części,super akcje i do tego fajny humor jak lubie :))polecam

Czytane dawno, ocena nieprecyzyjna

2 886