Wokół Biprostalu

Wydawnictwo: Muzeum Historyczne Miasta Krakowa
albumy

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, działając przy wsparciu- oraz inspiracji samorządu dzielnicy V, niniejszą publikację wpisało w cykl wydawniczy zatytuowany "Wokół..." Krowodrza której nazwa wymieniona jest w akcie lokacji Krakowa z 1257 roku to nie tylko wieś, to kumulacja energii, która kipiała z podmiejskiego folkloru. To tutaj narodziły się wizje szopek krakowskich, ulepionych z cynfolii...

To tutaj narodziły się wizje szopek krakowskich, ulepionych z cynfolii i jaskrawokolorowej bibułki.
Krowodrza to miejsce gdzie do dnia dzisiejszego żywa jest krakowska gwara i kodeks honorowy.
Zapraszamy czytelników na Krowodrzę która wciąż leży na styku metropolitarności i rodzimości.

źródło opisu: www.mhk.pl

źródło okładki: www.mhk.pl