More Tales of the City

Wydawnictwo: HarperCollins

An extended love letter to a magical San Francisco. --New York Times Book Review The internationally beloved classic comes to life in a Showtime miniseries. Few works of fiction have blazed a trail through popular culture like Armistead Maupin s Tales of the City series. Since its publication as a daily newspaper serial in 1976, Maupin s incisive comedy of manners has expanded into six bestselling novels, the first of which became a highly acclaimed television miniseries starring Oscar-winner

MaratikS | 2014-08-07
Kasia | 2014-03-29