Stan nie! błogosławiony

Wydawnictwo: Pascal
Magdalena

Ciepła opowieść o niespodziewanym macierzyństwie i trudnych życiowych wyborach. Pola jest szczęśliwa – właśnie skończyła 28 lat, realizuje się zawodowo, ma kochającego męża. Poukładane życie do góry nogami wywracają dwie kreski… na teście ciążowym. A przecież nie tak to sobie wyobrażała! W dodatku, lekarze podejrzewają, że dziecko może mieć wadę genetyczną. Musi dokonać najbardziej...

Ciepła opowieść o niespodziewanym macierzyństwie i trudnych życiowych wyborach.

Musi dokonać najbardziej dramatycznego wyboru w życiu kobiety. Wyboru, którego musi dokonać samodzielnie. Czy uda jej się pokochać rosnące w niej życie?

"Dante mawiał, że z raju zostały nam gwiazdy, niebo i oczy dziecka. Zanim oczy swojej Iskierki ujrzy Pola, stanie przed najtrudniejszą decyzją w swoim życiu. Magdalena Majcher napisała powieść o miłości, która jest w stanie pokonać wszystko. Bo przecież matki nigdy się nie poddają."
Natasza Socha

źródło opisu: Wydawnictwo Pascal, 2017

źródło okładki: www.pascal.pl

Wioleta Sadowska | 2017-01-21
Przeczytana: 21 stycznia 2017

"Każdy ma prawo do własnego zdania".

Magdalena Majcher w wywiadzie, jaki przedstawiałam wam przy okazji jej debiutu, zapytana o schematyczność fabularną powiedziała, że chciała zjednać sobie ludzi, aby potem uderzyć z czymś mocniejszym. I to właśnie zrobiła w wielkim stylu wydając swoją drugą powieść, jaka w mojej, subiektywnej opinii plasuje się o jedną klasę wyżej, niż pierwsze dzieło pisarki.

Magdalena Majcher to znana blogerka książkowa, prowadząca swoją stronę pod nazwą "Przegląd czytelniczy". Na co dzień, autorka pracuje jako copywriter, publikuje swoje opowiadania w kobiecej prasie. Prywatnie szczęśliwa żona i mama dwóch synów, kochająca Bałtyk. Zadebiutowała wydaną w 2016 r. książką pt. "Jeden wieczór w Paradise”.

Dwudziestoośmioletnia Pola to kobieta w zasadzie szczęśliwa – posiada wspaniałego męża, którego kocha nad życie, pracę będącą równocześnie jej pasją, a także zaczyna spełniać swoje marzenie o wydaniu książki. W jej życiu wszystko się zmienia, gdy w wyniku...

Agnieszka | 2017-03-18
Przeczytana: 16 marca 2017

Pewność jutra to tylko stan pozorny”.

Każdego dnia snujemy plany na życie, to bliższe i to dalsze. Kiedy jesteśmy młodzi żyjemy w przekonaniu, że na wszystko mamy czas. Wierzymy, że to my sami decydujemy o kolejach naszego losu. Jednak często ów los potrafi spłatać nam wielką niespodziankę. Niestety nie zawsze jest ona miła. A to dlatego, że jedna chwila potrafi zmienić zupełnie naszą perspektywę życiową. To, co jeszcze wczoraj wydawało się najważniejsze, dziś już nie ma znaczenia. W obliczu takowej właśnie sytuacji znalazła się Pola, bohaterka powieści Magdaleny Majcher „Stan nie! Błogosławiony”.

Młoda kobieta ma wszystko, czego zapewne pragnie każda z nas. Jest szczęśliwą, spełnioną osobą. Bo jakże mogłoby być inaczej skoro ma wspaniałego męża, robi to, co kocha i spełnia swoje marzenia. Stabilizacja życiowa daje młodej kobiecie poczucie spokoju i pewności jutra. Przewrotność losu w bardzo nieoczekiwany sposób daje jednak naszej bohaterce jasny komunikat „Pewność jutra to tylko...

Gosia | 2018-04-07
Na półkach: ROK 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 06 kwietnia 2018

Pola i Jakub - szczęśliwe małżeństwo spełniające swoje marzenia w życiu. W najmniej oczekiwanym momencie Pola zachodzi w ciążę. Z jednej strony babcia Jakuba ciesząca się z narodzin maleństwa, z drugiej matka Poli - toksyczna kobieta od lat uprzykrzająca jej życie. Dodatkowo na młodych spada trudna decyzja związana z zagrożeniem ciąży. Jak znajdą się w takiej sytuacji i jakie decyzje zapadną?
Z dużym zainteresowaniem czytałam tą książkę, zapewne z takimi problemami boryka się wiele rodzin. Każdy chciałby mieć jednak zdrowe dziecko.
Czy i tak będzie w przypadku Poli i Jakuba? Przekonajcie się bo warto!

Asiek | 2017-01-22
Przeczytana: 22 stycznia 2017

Piękna i wzruszająca książka.
Trudny, ale ważny temat.
Koniecznie trzeba ją przeczytać.
Polecam.

rinos | 2017-01-17
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 17 stycznia 2017

"Stan nie! błogosławiony" to książka dobra, poruszająca ważny temat dotyczący ciąży obarczonej wadą genetyczną.
Głównymi bohaterami są Pola i Jakub, idealne małżeństwo, które żyje według własnych zasad, co nie do końca odpowiada matce Poli. Tutaj od razu należy wspomnieć o wspaniałym wykreowaniu tej postaci, za co należą się brawa. Bożena to osoba egoistyczna, do tego zadufana w sobie hipokrytka, która ma wypaczone pojęcie o miłości. W książce mamy też kilka innych drugoplanowych postaci, które idealnie dopełniają fabułę.

W mojej ocenie książka zasługuje na 6 gwiazdek, gdyż pomimo że jest napisana prostym językiem, a całość jest bardzo realistyczna, to jednak czasami męczyły mnie zbyt długie wewnętrzne przemyślenia głównej bohaterki.

Miałam nadzieję na burzę emocji, w których byc może nawet się pogubię, a dostałam wyidealizowaną treść okraszoną mało precyzyjnie budowanymi przeżyciami.
Majcher stworzyła postać bohaterki nie tylko przytłoczonej przez wychowawcze skutki rodzicielki, czyli takiego zalęknionego kurczątka, ale tez osobę pozbawioną dojrzałości swego wieku. Wciąż musiałam sobie przypominać, że mam do czynienia z kobietą prawie trzydziestoletnią, a nie nastolatką. Sam opis scen u ginekologa sugerował jakby Pola była w tego typu gabinecie pierwszy raz. Rozumiem szok wynikający z nagle rozgrywających sie zdarzeń w jej życiu, ale żeby wykształcona kobieta w jej wieku dziwiła się na myśl o zrobieniu specjalistycznych, czy nawet kilku wstępnych badań skoro jest w ciąży, to dla mnie zdumiewające.

Wszystko takie nienaganne. No może poza emocjami, jakie wzbudza w głównej bohaterce jej rodzicielka. A jest to kobieta o specyficznym charakterze i kołtuńskim podejściu do życia. Mniej istotne są potrzeby bliskich,...

izabela81 | 2017-01-18
Przeczytana: 12 stycznia 2017

"Cokolwiek się stanie, wy sobie poradzicie, bo patrzycie w tym samym kierunku."

Po debiucie Magdaleny Majcher powieścią "Jeden wieczór w Paradise" wysoko zawiesiłam poprzeczkę autorce. Zresztą i sama autorka wysoko sobie ją zawiesiła. Czy dała radę przeskoczyć? Moje obawy okazały się niepotrzebne, bo książka jest rewelacyjna. Wyraźnie widać, że autorka rozwija się. Efekt pracy w postaci książki "Stan nie! błogosławiony" przerósł moje oczekiwania.

Ciąża. Dla jednych stan błogosławiony, radosny czas oczekiwania na nowe życie, dla innych już niekoniecznie. I z tym drugim przypadkiem będziemy mieli do czynienia w niniejszej powieści.

Poznajemy początkującą pisarkę - Polę, która spełnia swoje marzenia. Gdy nieoczekiwanie kobieta zachodzi w ciążę, jej świat wywraca się do góry nogami. Jest podejrzenie, że dziecko będzie miało wadę genetyczną. Pola staje przed trudnym wyborem: urodzić czy nie? Ale czy tu każdy wybór będzie tym właściwym?

"Jakąkolwiek podejmą decyzję, będą...

Nie od dziś czas ciąży nazywany jest stanem błogosławionym, co niemalże utwierdza mnie w przekonaniu, iż kreatorem tego określenia jest mężczyzna... Mdłości, wymioty, nieoczekiwane zachcianki, zgaga, opuchlizna, rozstępy, nieustanne wizyty u lekarzy, pobieranie krwi, niekiedy spożywanie masy leków, problemy ze snem, a później staniem i nawet siedzeniem, bo wszędzie niewygodnie - to wszystko i jeszcze wiele więcej pojawia się podczas ciąży. Jednak każda z tych rzeczy przestaje być istotna, kiedy w grę wchodzi zdrowie nienarodzonego dziecka...

Pola to 28-latka, która pragnie stać się lubianą i szanowaną pisarką. Jest szczęśliwą żoną i dużo mniej zadowoloną córką swojej matki, która na każdym kroku uprzykrza jej życie, nieustannie wytykając błędy. Główna bohaterka nie myśli nawet o dzieciach, ponieważ w głębi siebie boi się, że brak czułości i miłości w jej dzieciństwie mógłby mocno rzutować na jej...

tajemniczeksiazki | 2017-02-10
Przeczytana: 10 lutego 2017

Z racji mojego błogosławionego stanu zaczęłam sięgać po literaturę dotyczącą macierzyństwa. Najnowsza powieść Magdaleny Majcher opowiada właśnie o nieplanowanej ciąży i trudnych decyzjach, z którymi będzie musiała zmierzyć się główna bohaterka. Jak zatem finalnie powieść ta wypadła w moich oczach?

Pola to dwudziestoośmioletnia kobieta, której jedyne, czego potrzeba do szczęścia, to kochający mąż u jej boku. Ich wspólne życie jest zgodne, szczęśliwe i póki co brak w nim miejsca dla kogoś nowego. Wszystko jednak zmienia się w dniu, w którym Pola dowiaduje się, że jest w ciąży. W dodatku od samego początku nic nie jest takie, jakie być powinno. Nieplanowana ciąża, podejrzenie o wadzie genetycznej u dziecka, brak wsparcia od matki, mroczna i powracająca przeszłość to tylko kilka problemów, z którymi kobieta będzie musiała się zmierzyć. Pytanie tylko, czy jest na to gotowa?

Magdalena Majcher (rocznik 1990) to copywriter, redaktorka, blogerka, pisarka i Matka Polka w jednym. Jej debiut...

Iwona | 2017-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Książka przepiękna, myślę,że niesie za sobą przesłanie,że nikt nie ma prawa oceniać kobiet; małżeństw postawionych przed ogromnym dylematem- jaką podjąć decyzję, gdy dowiadujemy się o chorobie dziecka jeszcze nienarodzonego.
Jest tu tak wiele emocji, książka zmusza do refleksji i przemyśleń .
Nie sposób także pominąć wątku dotyczącego relacji Poli z matką OJ!!! i przecudnej babci Anieli - dobrze,że pojawiła się w życiu Poli.
Gorąco polecam