Królowie bourbona

Patronat LC
J.R. Ward Wydawnictwo: Marginesy Cykl: Królowie bourbona (tom 1) literatura obyczajowa, romans
The Bourbon Kings
Data 1. wydania:
2015-07-28
Agnieszka Wilga (Lakatos)
Marginesy
literatura amerykańska namiętność powieść obyczajowa romans zabójstwo
The Bourbon Kings
Królowie bourbona (tom 1)
literatura obyczajowa, romans
Agnieszka Wilga (Lakatos)
literatura amerykańska namiętność powieść obyczajowa romans zabójstwo

Oficjalne recenzje i

Intrygi przy szklaneczce bourbona

[ 7 ] Link do recenzji

Książka taka sobie...początek fajny a potem zmuszałam się do czytania, nie mam ochoty na kolejną część ale z ciekawości przeczytam :)

Wciągająca fabuła! Książka opowiada o życiu w rodzinie, która zbila fortune na produkcji bourbona. W Easterly na każdym kroku czekają przekręty finansowe, zagadki i romanse.

To książka opowiadająca o świecie wielkich interesów, oszustach finansowych, mesaliansach i statystycznych rodzicach. To wszystko przenika się ze światem zwykłych ciężko pracujących ludzi.
Bohaterowie są bardzo rzeczywiści: dobrzy, okrutni, empatyczni, egoistyczni mamy też intrygantów.
Nie brakuje tu emocji!!
W książce znajdziemy tajemnice, śmierć, miłość, namiętność,...

Po wampirzej serii nagle wskoczyłam w świat „Mody na sukces”. Niestety rozczarowanie. Ot takie czytadło.

Rewelacja! Na początku miałam sceptyczne podejście, sztampowa i typowo amerykańska historia kopciuszka - on bajecznie bogaty i przystojny, ona z nizin społecznych, ale o pięknym ciele i duszy... zwykłe romansidło. Tymczasem wątek kryminalny, rozwijający się w zawrotnym tempie wciągnął mnie ogromnie. Już nie mogę doczekać się rozpoczęcia czytania kolejnego tomu, oj będzie...

Moim zdaniem bardzo dobra seria. Sceneria amerykańskiego Południa, intrygi, duże pieniądze, morderstwo, miłość, zazdrość, tajemnice. Bardzo emocjonująca historia. Akcja, napięcie, bohaterowie, którzy są świetnie wykreowani, to wszystko tworzy nam idealną całość. Osobiście bardzo mocno wkręciłam się w historię rodzeństwa Bedfordów.

Dostałam od przyjaciółek na imieniny bo lubię whisky... Chyba nie odróżniły trunków ale książka zacna. Czytają ją drugi raz poszło szybciej. Polecam każdemu kto lubi trochę tajemnicy i romansu. Jest tu też morał jakim nie być dla swoich dzieci no i że pieniądze to czasem problemy...

Sięgając po "Królów Bourbona" nie miałam sprecyzowanych oczekiwań co do fabuły powieści. Zaintrygowało mnie przede wszystkim umieszczenie akcji na amerykańskim Południu, bo jest to jedna z moich ulubionych literackich lokalizacji oraz rodzinne tajemnice, ponieważ lubię w powieściach takie klimaty. Z zaskoczeniem stwierdziłam, że im dalej w las z lekturą, tym bardziej...

Czasami mam problem z tymi gwiazdkami... Książka bardzo przyjemna, dobrze mi się czytało. Teraz wieczory i czytanie sprawia coraz większe przyjemności :) Nie muszę myśleć, że jest jeszcze coś do zrobienia ;)

Uwielbiam panią Ward za jej Bractwo Czarnego Sztyletu, dlatego sięgnęłam po jej kolejne dzieło. No i nie zawiodłam się. Osobiście uwielbiam wszelkie książki, których akcja toczy się na klimatycznym południu Stanów. To taka Dynastia w innej odsłonie. Intrygi, skrywane uczucia, duże pieniądze, które nie gwarantują ani zdrowia ani szczęścia. Polecam.

Dyskusje

• 2017