Królestwo Złotego Smoka

Cykl: Wspomnienia Orlicy i Jaguara (tom 2)
Wydawnictwo: Muza
El Reino del Dragón de Oro
9788373195387

Druga powieść zaplanowanej przez Autorkę trylogii: "Wspomnienia Orlicy i Jaguara". Ponownie spotykamy parę młodych bohaterów: Amerykanina Aleksandra Colda i Brazylijkę Nadię Santos, oraz zwariowaną babkę naukowca, Kate Cold. Tym razem sceneria jest zupełnie inna. Wyprawa "International Geographic" ląduje w tajemniczym Zakazanym Królestwie, położonym u stóp Himalajów. Największym bogactwem i...

Tym razem sceneria jest zupełnie inna. Wyprawa "International Geographic" ląduje w tajemniczym Zakazanym Królestwie, położonym u stóp Himalajów. Największym bogactwem i wartością państwa okazuje się, ukryty w miejscu znanym jedynie królowi, posąg Złotego Smoka. Tajemnica otaczająca posąg zaczyna intrygować nie tylko ekipę naukowców, ale innych gości pięknego królestwa.

Powieść przygodowa z Himalajami i Azją w tle. Wątek sensacyjny rozwija się dynamicznie, nie zostawiając miejsca na chwilę znużenia. Buddyjscy mnisi, egzotyczna roślinność, groźne szczyty, powiew cywilizacji Wschodu - przekazane w sposób lekki, ciekawy, przyjemny.

Ta historia budzi schowane na dnie wakacyjnej walizki marzenia o przygodzie i dalekich podróżach...

źródło opisu: [Wydawnictwo Muza, 2004]

Kaghina | 2013-09-17
Przeczytana: 17 września 2013

Znów nie mogłam się oderwać od przygód Orlicy i Jaguara.
Książka jest wspaniała na pochmurne dni, kiedy można wziąć do ręki ciekawą lekturę i zaczytać się.
Przeczytałam to na "jednym" tchu. Trudno się oderwać od opisanych wydarzeń.

Karolina | 2011-12-01
Przeczytana: 2011 rok

Fajna, aczkolwiek nienadzwyczajna. Miło się ją czyta, cienka, nie ma obszernych opisów, praktycznie sama akcja- czyli coś co lubię. Można po nią sięgnąć, choć nikt nie powinien robić sobie wyrzutów że jej nie przeczytał.

Lilit | 2011-05-13

Ciekawa akcja połączona z liryzmem, warto przeczytać

kina | 2012-07-14
Przeczytana: 15 października 2006