Królestwo Złotego Smoka

Okładka książki Królestwo Złotego Smoka Isabel Allende
Okładka książki Królestwo Złotego Smoka
Isabel Allende Wydawnictwo: Muza Cykl: Wspomnienia Orlicy i Jaguara (tom 2) literatura piękna
Wspomnienia Orlicy i Jaguara (tom 2)
El Reino del Dragón de Oro
Muza
2004-01-01
2004-01-01
9788373195387
Agnieszka Fijałkowska-Żydok
Wspomnienia Orlicy i Jaguara

Klasyczna książka przygodowa dla młodzieży. Dzieje się szybko. Podróże, egzotyka, nieznane krainy, król i książę oraz lama, tajna sekta, pościgi, porwania, ucieczki, zdrada, odwaga i walka, aby dobro zwyciężyło. Do poczytania.

Ponownie spotykamy parę młodych bohaterów: Amerykanina Aleksandra Colda i Brazylijkę Nadię Santos, oraz zwariowaną babkę naukowca, Kate Cold.
Wyprawa "International Geographic" ląduje w tajemniczym Zakazanym Królestwie, położonym u stóp Himalajów. Największym bogactwem państwa okazuje się, ukryty w miejscu znanym jedynie królowi, posąg Złotego Smoka. Tajemnica otaczająca posąg zaczyna intrygować nie tylko ekipę naukowców, ale innych gości pięknego królestwa.
.Powieść przygodowa z Himalajami i Azją w tle. Buddyjscy mnisi, ciekawa roślinność, groźne szczyty, cywilizacja Wschodu - przekazane w sposób ciekawy i przyjemny.

Ciekawa akcja połączona z liryzmem, warto przeczytać

Ciekawa akcja połączona z liryzmem, warto przeczytać

Fajna, aczkolwiek nienadzwyczajna. Miło się ją czyta, cienka, nie ma obszernych opisów, praktycznie sama akcja- czyli coś co lubię. Można po nią sięgnąć, choć nikt nie powinien robić sobie wyrzutów że jej nie przeczytał.

41 / 2006

41 / 2006

Znów nie mogłam się oderwać od przygód Orlicy i Jaguara.
Książka jest wspaniała na pochmurne dni, kiedy można wziąć do ręki ciekawą lekturę i zaczytać się.
Przeczytałam to na "jednym" tchu. Trudno się oderwać od opisanych wydarzeń.

Znów nie mogłam się oderwać od przygód Orlicy i Jaguara.
Przeczytałam to na "jednym" tchu. Trudno się oderwać od opisanych wydarzeń.

• Przygodowe
  • 2005