rozwińzwiń

Fretum Aegeum. Rzym a wyspy egejskie od II w. p.n.e. do III w. n.e.

Okładka książki Fretum Aegeum. Rzym a wyspy egejskie od II w. p.n.e. do III w. n.e. Bartosz Jan Kołoczek, Marcin Pawlak, Maciej Piegdoń
Okładka książki Fretum Aegeum. Rzym a wyspy egejskie od II w. p.n.e. do III w. n.e.
Bartosz Jan KołoczekMarcin Pawlak Wydawnictwo: Historia Iagellonica Cykl: Aigaion (tom 2) historia
214 str. 3 godz. 34 min.
Kategoria:
historia
Cykl:
Aigaion (tom 2)
Wydawnictwo:
Historia Iagellonica
Data wydania:
2016-01-01
Data 1. wyd. pol.:
2016-01-01
Liczba stron:
214
Czas czytania
3 godz. 34 min.
Język:
polski
ISBN:
9788365080394
Tagi:
Starożytność Grecja Morze Egejskie Rzym Literatura antyczna Literatura rzymska Cesarstwo Rzymskie Wyspy egejskie
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,0 / 10
2 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
1273
1372

Na półkach: , , , , ,

W niniejszej pracy trzech Autorów podjęło się analizy czterech zagadnień związanych z historią Morza Egejskiego jako obszaru podporządkowanego Rzymowi. Autorem pierwszych dwóch rozdziałów jest M. Pawlak, który tą książką kontynuuje swoje badania znane z dwóch innych prac poświęconych Grekom w Cesarstwie ("Rzymski Peloponez" i "Herodes Attyk"). Pierwszy rozdział poświęcony jest funkcjonowaniu obszaru egejskiego w strukturze administracyjnej imperium, a drugi ma za temat postacie dwóch ważnych mieszkańców Mityleny: Teofanesa i Potamona, którzy jako przedstawiciele swego miasta zajmowali się stosunkami z Rzymem. Rozdział trzeci autorstwa M. Piegdonia dotyczy rzymskiego arbitrażu w sporze między Samos a Priene i dotyczy przede wszystkim funkcjonowania takiego pokojowego sposobu rozwiązywania konfliktów w świecie grecko-rzymskim. Najciekawszy moim zdaniem rozdział czwarty napisany został przez B. Kołoczka, w którym Autor przedstawił obraz Morza Egejskiego w literaturze.

Tyle tytułem przedstawienia samej treści. Co z oceną pracy? Jeśli idzie o poziom merytoryczny, to stoi on oczywiście na wysokim poziomie. We wszystkich rozdziałach Autorzy poważnie podeszli do omawianego zagadnienia i wykorzystali obszerną literaturę przedmiotu w kilku językach. Gorzej wygląda sprawa ze stroną redakcyjną: w książce jest dość dużo różnego rodzaju literówek, drobnych pomyłek i zaginionych słów. Szczególnie mocno widać to w rozdziale pierwszym, który korekta musiała chyba pominąć, bo liczba błędów jest ogromna. Ogólnie rzecz biorąc jest to książka dla specjalistów albo wielkich fanów obszaru egejskiego, który - rzecz ciekawa - dla Rzymian był zarazem peryferiami świata, niebezpiecznym morzem pełnym wysepek, na których kończyły się żywoty zesłanych przestępców, a także obszarem wysokiej kultury greckiej, w którym wypadało się orientować i który wypadało poznać podczas studiów. Całość rzuca ciekawe światło na stosunki kultury rzymskiej do Grecji w epoce, w której to Roma panowała nad Helladą.

Tomasz Babnis

W niniejszej pracy trzech Autorów podjęło się analizy czterech zagadnień związanych z historią Morza Egejskiego jako obszaru podporządkowanego Rzymowi. Autorem pierwszych dwóch rozdziałów jest M. Pawlak, który tą książką kontynuuje swoje badania znane z dwóch innych prac poświęconych Grekom w Cesarstwie ("Rzymski Peloponez" i "Herodes Attyk"). Pierwszy rozdział poświęcony...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    3
  • Posiadam
    1
  • Rzym i świat rzymski
    1
  • Starożytność
    1
  • Grecja i świat grecki
    1
  • Do kupienia
    1
  • Chcę przeczytać
    1
  • Filologia klasyczna
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Fretum Aegeum. Rzym a wyspy egejskie od II w. p.n.e. do III w. n.e.


Podobne książki

Przeczytaj także

Ciekawostki historyczne