Kawa

Wydawnictwo: Agora SA, Pascal
9 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Kawa
9788375522075

Zapraszamy na wyprawę śladami kawy. Odkryj tajemnice uprawy i produkcji, poznaj intrygujące historie. Wypróbuj rozmaite przepisy - delektuj się aromatem kawy.

źródło opisu: Agora SA, 2008

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Jarosław Wiśniewski | 2016-11-27

Do tej pory nie wiedziałem zbyt dużo o kawie. Dzięki tej książce to się zmieniło. Książka nie jest długa, ale bardzo interesująca, wciągająca i zawiera wiele ładnych ilustracji z kawą w roli głównej.
Książka składa się z trzech głównych części: wstępu, części pt. "O kawie" i przepisów. Część zatytułowana "O kawie" jest najdłuższa i mówi o historii podróży kawy z Afryki do Azji, Europy i Nowego Świata, uprawie i zbiorze kawy, zestawianiu ziaren kawy, paleniu kawy, przechowywaniu kawy, kawie rozpuszczalnej i bezkofeinowej, kawie na świecie, kawie i ekonomii, typach kawy oraz parzeniu kawy. Część z przepisami najpierw podaje ciekawe przepisy na smakołyki z kawą, a następnie przepisy na różne rodzaje kaw i napoje z kawą.
Książkę gorąco polecam. Kawa to niezwykły napój i książka znakomicie opisuje tenże napój z różnej perspektywy i z różnych stron. Dla smakoszy kawy i nie tylko. Znakomita lektura, dobrze napisana, świetnie ułożona, dopracowana książka. Książka zachęca do zapoznania się...

Justlooking | 2018-06-13
Na półkach: Teraz czytam