Lucky in Love

Wydawnictwo: Scholastic
6 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
angielski
ew_cia

In this new contemporary from YA star Kasie West, a girl who wins the lottery learns that money can cause more problems than it solves, especially when love comes into the picture. Maddie doesn't believe in luck. She's all about hard work and planning ahead. But one night, on a whim, she buys a lottery ticket. And then, to her astonishment -- She wins! In a flash, Maddie's life is...

She wins!

In a flash, Maddie's life is unrecognizable. No more stressing about college scholarships. Suddenly, she's talking about renting a yacht. And being in the spotlight at school is fun... until rumors start flying, and random people ask her for loans. Now, Maddie isn't sure who she can trust.

Except for Seth Nguyen, her funny, charming coworker at the local zoo. Seth doesn't seem aware of Maddie's big news. And, for some reason, she doesn't want to tell him. But what will happen if he learns her secret?

With tons of humor and heart, Kasie West delivers a million-dollar tale of winning, losing, and falling in love.

źródło opisu: goodreads.com

źródło okładki: goodreads.com

Najsłabsza powieść autorki,pomysł był ciekawy, natomiast jego wykonanie słabe, i tak nudne, że ja wielbicielka książek Kasie West zasypiałam nad fabułą. Nuda, nuda, nuda. Mam nadzieję, że to tylko chwilowy spadek formy i następna powieść będzie lepsza. Tej niestety nie polecam. Przeczytałam do końca tylko z sympatii do autorki. Większość czytelników albo zaśnie z nudów, albo odłoży książkę na półkę. Nic w tej historii nie zaciekawia, nie porusza. Ot czytasz i za chwilę zapominasz o czym czytałaś. Szkoda czasu.

Moja ocena: 4/10

Jabłuszkooo | 2017-10-23
Przeczytana: 23 października 2017

,,Szczęście w miłości'' to naprawdę ciekawa i lekka książka. Pisana jest prostym i zrozumiałym językiem, a mimo to nie jest pozbawiona oryginalności. Kocham książki Kasie West, są takie miłe i przyjemne w odbiorze, a do tego czyta się je bardzo, bardzo szybko. Ta historia niebywale przypadła mi do gustu. Maddie, która wierzy w sukces poprzez ciężką pracę, nagle otrzymuje dar od niebios i wygrywa na loterii 50 milionów dolarów. Zdawałoby się, że wszystkie problemy rozwiązały się same, ale pieniądze nie są w stanie załatwić wszystkiego, o czym przekona się główna bohaterka, jak i czytelnik. Ogromnie polecam! Jedna z lepszych powieści tej pani.

Fragment tekstu pochodzi z mojego bloga, po ciąg dalszy zapraszam tutaj:

Natalia | 2018-02-06
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebooki
Przeczytana: 05 lutego 2018

To chyba pierwsza książka pani West, która tak mnie zawiodła. Całość niestety nie zachwyca, nie wnosi nic wyjątkowego.
Maddie jest mądrą nastolatką, która dzień swoich osiemnastych urodzin spędza inaczej niż sobie wymarzyła. Jej rodzina boryka się z problemami finansowymi. Ona nie wierzy w szczęście, aż do momentu, gdy kupuje los na loterii. I cóż wygrywa pięćdziesiąt milionów dolarów. Tak w wieku osiemnastu lat staje się milionerką! Do czadu wygranej, Maddie wiedzie normalne życie, najwięcej czasu spędzając na nauce wraz ze swoimi przyjaciółkami i przygotowując się do studiów. Wydawać, by się mogło, że wygrana uczyniła jej życie ciekawszym i łatwiejszym. Stała się sławna, kupuje sobie nowe auto, telefon i inne modne rzeczy. Tylko czy dzięki temu jest szczęśliwa? Obcy do tej pory ludzie próbują wyciągnąć od niej pieniądze. Ona czuję się przytłoczona ciągłym poruszaniem tematu pieniędzy. Ale nie wszyscy tacy są. Wyjątkiem jest jej przyjaciel z zoo, Seth. Tylko przy nim Maddie czuje...

Paulina | 2018-02-19
Przeczytana: 18 stycznia 2018

Kasie West robi całkiem spore zamieszanie wśród czytelników, swoimi książkami. Ja także wpadłam w jej sidła i uwielbiam jej przesłodkie powieści, o czym zresztą już pisałam kilka razy, ale… kiedy dotarł do mnie kurier wraz z jej ostatnią wydaną pozycją, naszły mnie wątpliwości. Los na loterii, wielka wygrana, a w tle romans, czy to w ogóle może trzymać się kupy? Pierwsza moja myśl brzmiała „nie!” i takim właśnie oto sposobem, Szczęście w miłości trafiło na mój parapet, gdzie trzymam wszystkie egzemplarze, które muszę przeczytać „na już”, spędziła tam całe trzy miesiące, za nim odważyłam się po nią sięgnąć. Czy moje obawy były słuszne?

Jedna sekunda, jedna szybka decyzja, która wywraca świat Maddie do góry nogami.
Maddie w swoje osiemnaste urodziny, które spędzała sama, bo przyjaciółki wystawiły ją do wiatru, pod wpływem aroganckiej kasjerki, kupuje los na loterii… i wygrywa! Wszelki problemy dziewczyny znikają – koniec stresu związanego ze stypendium, koniec problemów finansowych...

Gąska | 2017-09-22
Przeczytana: 22 września 2017

Powiecie, że pieniądze szczęścia nie dają, ja jednak Wam powiem, że pomagają lepiej żyć. Wyobraźcie sobie, że pewnego dnia wygrywacie w loterii pięćdziesiąt milionów dolarów. Wreszcie Wasza przyszłość przestaje stać pod znakiem zapytania. Stać Was na wymarzone studia, na dom, bez konieczności spłacania kredytu, nowy samochód, wycieczki dookoła świata i co tam sobie tylko wymarzycie. Taka sytuacja spotkała Maddie. W dniu swoich osiemnastych urodzin zakupiła za ostatnie dwa dolary kupon na loterii. Była sceptyczne nastawiona do tego rodzaju zabaw, wierząc, że tylko ciężką pracą można zdobyć pieniądze, dlatego też niezwykle się zdziwiła, kiedy okazało się, że wygrała.

Poza tym, co napisałam na początku, przykre jest to, że gdy znajdą się pieniądze, to i zaraz znajdą się „przyjaciele”, którzy niczym hieny liczą na to, że coś ugrają na naszym szczęściu. Za pieniądze można kupić wszystko, wszystko prócz prawdziwych uczuć. Maddie nagle z szarej myszki zmienia się w najpopularniejszą...

MałaPisareczka | 2017-10-06
Przeczytana: 06 października 2017

Kasie West szturmem rozkochała w sobie czytelniczki nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Ilekroć polecałam każdą kolejną jej powieść, zawsze spotykałam się z zachwytami - mniejszymi bądź większymi, ale wciąż zachwytami. Bo West pisze prosto, a w prostocie tkwi piękno. Nic zatem dziwnego, że z niecierpliwością oczekiwałam jej najnowszej historii... tym razem zatytułowanej: Szczęście w miłości. Czy spełniła moje wymagania?

Maddie jest normalną nastolatką. Ma obydwoje rodziców i starszego brata, przyjaciółki w szkole oraz dorywczą pracę. Nie narzeka. Swoje życia stawia na ciężką pracę. Do czasu aż spontaniczna decyzja zakończona zakupem losu na loterię wszystko zmienia. Staje się miliarderką i wszystkie jej dotychczasowe problemy znikają... a pojawiają się kolejne. Nie wie komu zaufać, a komu nie. Wydaje się, że tylko Seth - chłopak, z którym pracuje w miejscowym zoo - nie ma pojęcia o wielkich zmianach w życiu Maddie. A ona naprawdę nie chce, by i jego zachowanie względem...

werka777 | 2017-11-10
Przeczytana: 10 listopada 2017

MADDIE I JEJ NOWA RZECZYWISTOŚĆ
Główną bohaterką jak i narratorem powieści jest osiemnastoletnia, mądra, ale najzwyczajniejsza w świecie Maddie. Dziewczynę nie dręczą koszmary przeszłości i oprócz tego, że jej rodzinie się nie przelewa, nie miałaby większych powodów do zmartwień. Postawiona w zupełnie nowej sytuacji, bogatsza o miliony i gromadę „przyjaciół” ma okazję na własnej skórze przekonać się, czym tak naprawdę są pieniądze i jak wielką niosą moc. I tutaj zaczyna się moje „ale” względem tej postaci, która z całkiem sympatycznej i bystrej nastolatki stała się tak naiwną dziewczyną, że chwilami miałam ochotę na nią nakrzyczeć.

POMYSŁ vs WYKONANIE
Tuż za jej osobą stoi Seth Nguyen, pomocny, życzliwy, dobry i kochany chłopak. Przyjemny, dający się polubić, choć w zestawieniu z innymi literackimi sylwetkami męskimi - mało wyróżniający się. Prywatnie chyba raczej nie mój typ. I o ile dwie czołowe postaci powieści wydały mi się warte uwagi, te stanowiące tło nabrały nieco...

marysiaa_2 | 2017-12-18

Przyjemna, aczkolwiek strasznie naiwna.

Agaaa006 | 2017-10-14

Chyba większość moich czytelników wie, jak bardzo polubiłam książki Kasie West, to też, gdy tylko w zapowiedziach pojawia się nowy tytuł, wyczekują go ze zniecierpliwieniem. Jakiś czas temu premierę miało Szczęście w miłości, jakaż była moja radość, że oto kolejny raz mogę poznać nową i z pewnością ciekawą historię — bo musicie wiedzieć, West zawsze pisze ciekawie i wciągające. Czy i tym razem tak było? I pochłonęłam książkę jak jej poprzedniczki?

Poznajemy Maddie, ot zwykłą nastolatkę, stojącą u progu końca szkoły średniej. Przygotowania do studiów idą pełną parą, nastolatka ma rozplanowaną każdą minutę życia. Nie ma mowy o głupstwach. Jeśli chce dostać stypendium na opłaty szkoły, potrzebna dobra organizacja i systematyczność.

Nie mowy by rodzice pomogli, sami nie bardzo radzą z utrzymaniem rodziny i tak naprawdę to Maddie pomaga im, dorabiając w Zoo. Ojciec bezrobotny próbuje szukać pracy, matka jako jedyna ma etat, brat od jakiegoś czasu ma problemy w szkole. I jakoś nie...

Chodząca-Parodia | 2017-11-09
Przeczytana: 09 listopada 2017

Często na blogach i stronach o tematyce książkowej trafiałam na książki Kasie West, a sama jednak nigdy nie miałam fizycznej styczności z jej książkami. Aż do teraz. W moje ręce trafiło "Szczęście w miłości" i już wiem, co w tej autorce widzą czytelniczki, które tak chwalą jej powieści.

Od razu rzuca się w oczy lekkie pióro West. Kartki same się przewracają, treść nie wymaga dużego wysiłku umysłowego. Choć życie bohaterów nie jest bezproblemowe, to czytanie o ich perypetiach jest niezwykle przyjemne.

Pozytywnie zdziwiło mnie to, że w amerykańskiej powieści młodzieżowej wątek miłosny został tak wykreowany. Nic nie dzieje się za szybko, całość jest utrzymana w naturalnym tempie. Tak często w książkach o podobnej tematyce relacja między bohaterami rozwija się nieprawdopodobnie szybko. Wreszcie w jakieś powieści zaloty trwają przez dłuższy okres czasu, co jest ogromnym plusem.

To sprawia, że książka "Szczęście w miłości" jest niezwykle urocza i subtelna. Dodatkowo powieść...